Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Sfaturi achizitionare balcon termopan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
BubulinaRo

BubulinaRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.06.2014
Buna ziua , as vrea sa imi achizitionez si eu un balcon de termopan . Sunt din constanta , stau cu vedere la mare  , etajul 2 , si as vrea imi dati niste sfaturi .
Mentionez ca balconul are o lungime de 12 m cu o inaltime de 1,40 m . Va rog sa ma sfatuiti in alegerea profilului si daca este bine sau nu sa fie vitrinele dintre profil / geamuri cat mai mari , cineva mi-a zis ca daca sunt vitrinele foarte mari se poate curba in timp profilul . Ieri am fost sa vad o oferta la almaterm dar si-au mutat sediul din locatia pe care o stiam si venind in cartier am intrat la o firma mica " de cartier " si am cerut o oferta pentru dimensiunile mentionate mai sus , domnul patron la o prima vedere a estimat undeva la 1.000 Euro , si lucreaza cu profil Ramplast care din spusele lui este austriac . O sa merg si la almaterm sa cer o oferta si o sa revin cu un post , pana atunci astept sugestiile voastre .

Edited by BubulinaRo, 01 June 2014 - 16:32.


#2
Dorel-TheSkillMaster

Dorel-TheSkillMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 17.08.2013

View PostBubulinaRo, on 01 iunie 2014 - 16:29, said:

si lucreaza cu profil Ramplast care din spusele lui este austriac .

Asa e, profilul se produce in Austria, intr-o localitate numita Ramnicu Valcea, la vreo 900 de km de Viena, eu as ocoli aceasta firma, nu pentru ca profilul este "Austriac" ci pentru ca nu poti avea incredere in cineva care ofera informatii eronate.

Edited by Dorel-TheSkillMaster, 01 June 2014 - 17:03.


#3
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Ramplast este facut de Oltchim. Nu este chiar rau. Conteaza cum este lucrata tamplaria, cum o armeaza.
Trebuie sa izolezi partea de beton daca vrei sa folosesti balconul ca si camera.

#4
doru700

doru700

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 16.03.2010
si ramplastul a fost luat de o firma din Galati....sa faci cu profil 6 camere ..este mult mai bun mai profi .Posted Image

#5
bu_florin

bu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.04.2014
Deci eu am lucret la o firma a firmei din Galati si va spun: Ramplast este sistemul sau brendul Austriac si se construieste la Oltchim, firma din Galati e una din firmele care il distribuie la atelierele de tamplarie si fiecare atelier depinde cat de bine vrea sa il intrebuinteze. Aici conteaza fiecare detaliu, aici se face calitatea sau buleala. Daca sunteti interesati va pot recomanda o firma buna din Constanta.

#6
BubulinaRo

BubulinaRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.06.2014
@bu_florin da te rog spune-mi o firma buna din constanta .

Pentru balcon cu cate camera imi recomandati sa fac termopanele , 2 ,3 ,4 , 5 ?

#7
bu_florin

bu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.04.2014

View PostBubulinaRo, on 04 iunie 2014 - 17:33, said:

@bu_florin da te rog spune-mi o firma buna din constanta .

Pentru balcon cu cate camera imi recomandati sa fac termopanele , 2 ,3 ,4 , 5 ?
daca Doriti sa imi dati un email [email protected] cu numele dumneavoastra si sa il sun eu inainte sa ii spun de dumneavoastra? Ca sa stie ca sunteti din partea mea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate