Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Comunitatea Digi se implica - Salvam Digi Oriunde!

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1154 replies to this topic

#1153
alec2018

alec2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.09.2019
De ce mi s-a sters postarea in care ma referem la barbarisme si faceam trimitere la Dictionarul Explicativ al Limbii Romane (DEX) pentru addelin?
Trmiterea era strict tehnica si se referea la termenul "mocaciuni", care nu este un cuvant romanesc, in speranta ca va gasi totusi cuvântul romanesc adecvat si corect, pentru a intelege si eu mai bine mesajul.

Daca, dupa cum intuiesc, se referea la gratuitati, nu cred ca este deloc corect pentru ca Digi Oriunde presupunea consumarea minutelor din abonament, care erau platite.
Este adevarat ca in une cazuri costul abonamentului telefonie mobila digi este de 2 euro pe luna, dar acest pret este dictat de politica RDS RCS de atragere si mentinere a clientilor.
Personal nu as fi deranjat sa platesc 5 euro/lunar, ca in cazul Vodafone, Orange, Telekom sau chiar 6, dar sa am activ Digi Oriunde.
Cred ca mai sunt si alti clienti RDS RCS care ar avea aceeasi pozitie ca si mine. Ma insel cumva?_

As aprecia de asemenea ca RDS RCS sa ofere pachete de telefonie cu roaming, cel putin de de date, inclus.

#1154
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2006
Va rog, inchideti topicul. D.Oriunde e mort. Ms


#1155
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007
Done.

View Postalec2018, on 17 octombrie 2019 - 14:51, said:

De ce mi s-a sters postarea in care ma referem la barbarisme si faceam trimitere la Dictionarul Explicativ al Limbii Romane (DEX) pentru addelin?
Trmiterea era strict tehnica si se referea la termenul "mocaciuni", care nu este un cuvant romanesc, in speranta ca va gasi totusi cuvântul romanesc adecvat si corect, pentru a intelege si eu mai bine mesajul.

Pentru ca este offtopic si pentru ca ai inteles deja ce vrea sa spuna colegul.
Daca esti interesat de aprofundarea subiectului exista aria Literatorul.

Edited by AlexEn, 19 October 2019 - 14:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate