Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Intrebarea controller gamepad Fifa 14 PC

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AV15

AV15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2014
Buna dimineata,

Aseara am achizitionat si eu un gamepad http://www.speedlink...id=29685&paus=1 pentru a ma juca fifa 14 direct acasa pe laptop, conectat prin HDMI la plasma. Laptopul este foarte ok, am un I5 cu 8 giga RAM si AMD RADEON HD. Intrebarea este urmatoarea: cum pot modifica comenzile de pe gamepad in asa fel incat sa fie exact ca la PS3/PS4? Cel mai nasol este ca nu pot face scheme cum fac la playstation, de exemplu cu L2 apasat, si diferite miscari cu rotita din dreapta. Alta chestie ciudata e la sprint, in loc sa fie pe R2 e pe R1.Si start-ul este la fel...este pe butonul select. Am incercat sa iau un patch din acela de pe internet "fifasetup" sa le configurez eu, dar ori nu stiu, ori nu merge. Ce pot face? Gamepad-ul este foarte ok.

Multumesc.

#2
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Incearca sa-l calibrezi din Control Panel -> Devices and printers (parca).
Cand te va pune sa apesi o tasta pentru o anumita comanda, apas-o pe cea care vrei tu sa aiba acelasi efect ca pe un controller de ps3.
Din setarile de FIFA 14 nu poti configura controller-ul? Stiu ca la jocurile anterioare puteai face asta.

#3
AV15

AV15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2014
In Control Panel nu stiu sa le configurez, adica acolo e decat ptr. calibrare, feedback etc. In joc sunt puse tastele ok, dar nu imi dau seama de ce tot ca el sunt. Ma gandesc ca exista vreun patch ceva special pentru ce am eu nevoie.

Multumesc.

#4
Scimini

Scimini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.11.2010
XC360CE; Download si configurezi usor de acolo, succes.

#5
AV15

AV15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2014
Da-mi te rog un link sa downloadez...

#6
AV15

AV15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.05.2014
Din pacate nu m-a ajutat acel program. Astept alte sfaturi, multumesc

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
in fifa e un folder si are un executabil iti pun eu pentru fifa 13 si trebuie sa cauti la fel pentru fifa 14 https://i.imgur.com/LlyhiBV.png cauta fifaconfig

iti alegi tipul de joystick apoi din joc iti setezi butoanele

Edited by MooF2010, 24 May 2014 - 10:14.


#8
ASZ

ASZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 06.12.2005
In FIFA 2014 poti utiliza 2 gamepaduri ? (avem 2 Gamepad cu fir SPEEDLINK STRIKE, dar nu reusm sa utilizam decat unul + tastatura ... in setarile jocului nu "vede" al doilea gampad :(
Trebuie ceva setare speciala ? Aplicatie speciala ? Setat ceva in Control Panel ? (laptopul e pe Win 7)

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

Quote

Yes.  You can play fifa 14 on the same system with two keyboards. You need to use this software called PPJOY(Parallel Port Joystick). Configure keys in a way that you don't have keys overlapping. Cheers !

Edited by MooF2010, 21 March 2015 - 23:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate