Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Thread rating

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Ar fi utilă implementarea unui thread rating pentru a descoperi mai ușor topicuri de valoare, sub forma unor steluțe(5 maxim) afișate lângă nr. de replies/views, de exemplu. Nu credeți ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu:
Threadurile din Poiana au record la numar de postari, asta nu inseamna ca au si multa valoare. Arunca un ochi.
Threadurile din Cafenea sunt cateva cu zeci/ sute de pagini. Dar daca intri in ele, te sperii.

Aceeasi regula si pentru Religie, Fun, Dezbateri.

Plus ca ar incarca inutil aspectul, cu stelute, margarete...Alea-s pentru turism Posted Image

Orice thread poate fi calitativ, indiferent de numarul de postari. Daca userii ar urma regulamentul forumului am avea numai subiecte de calitate superioare Posted Image

Uite exemplu de topic: http://forum.softped...v-iau-amploare/

A inceput frumos, citeste-l in ordine descrescatoare, de la pagina 1115 spre 1.

#3
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Mă refeream la: userii au opțiunea "rate this thread", si rating-ul ar fi media tuturor rating-urilor inregistrate. Nu după nr. de postări, dacă asta spuneai.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Posts-brody, on 21 mai 2014 - 23:45, said:

Mă refeream la: userii au opțiunea "rate this thread", si rating-ul ar fi media tuturor rating-urilor inregistrate. Nu după nr. de postări, dacă asta spuneai.
Degeaba. Iti mai dau un exemplu: cateva exemple:

Proaspatul topic inchis antimaghiar, pun pariu ca 90% ar fi dat "Like", asta nu inseamna ca era calitativ. Instiga la ura si violenta.
Alt exemplu: Pe aria mea, daca intra unul si-si pune o poza cu organele, in timp ce eu sunt in vre-un vreun laborator de 4 ore si nu-s pe faza. Lumea o sa dea like, ca li se pare amuzant. Asta nu inseamna ca-i calitativ.
Daca cineva deschide un subiect "hai sa omoram <<un neam la alegere>>", iar..lumea da "stelute".

Nu ai cum sa faci review la subiecte.

Inainte, exista un sistem de + si - pentru useri. S-a scos, ghici de ce: userii care se urau intre ei isi dadeau - la greu..pe langa asta, aveai optiunea sa lasi si un mesaj.

#5
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Votatul asta nu ar duce la descoperirea unor threaduri de vreo "valoare" universala ci doar ar reflecta ce threaduri le plac celor mai multi (adica pulimii), sau din contra, unei minoritati foarte active pe un subiect controversat

Edited by MrReason, 21 May 2014 - 23:54.


#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
deja imi inchipui ce fel de topicuri vor avea 5 stele....
"cum m-au dezvirginat 3 curve odata", etc...

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Singurul thread caruia i-as da 5 stelute este Regulamentul.
Apoi, ti-am zis: fiecare subiect are valoarea lui. Pe aria de Smarț Deviceuri, toate-s folositoare. Fiecare device are topicul lui.
Pe aria Religie, fiecare cult are cate 3 subiecte cel putin. Si-ar face concurenta, ca unele is pasnice si altele nu prea.
Poiana e un singur subiect in sine. Una e numele topicului si alta e continutul.
Pe SL si GP recomand Panselute, nu stelute.

#8
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postlex404, on 21 mai 2014 - 23:50, said:

Alt exemplu: Pe aria mea, daca intra unul si-si pune o poza cu organele, in timp ce eu sunt in vre-un vreun laborator de 4 ore si nu-s pe faza. Lumea o sa dea like, ca li se pare amuzant. Asta nu inseamna ca-i calitativ.
Sa vezi de intra una si pune poze :D

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View PostCorupt, on 22 mai 2014 - 14:00, said:

Sa vezi de intra una si pune poze Posted Image
Vad numai eu, ma risc eu pentru voi:P

#10
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Pe topicul https://forum.softpe...-mai-in-varsta/ deasupra butonului de "Reply to this topic" îmi apar 5 steluțe cum sunt cele de rating. Nu par să funcționeze, nu pot sa dau un scor. Îmi apar doar pe acest topic, presupun că este vorba de o eroare?
Attached File  Screenshot_2017-06-07_12-47-42.png   158.11K   29 downloads

PS sper că e bine unde am postat.

Se pare că apar numai pe thread-uri din subforumul de Inginerie sociala.

Edited by tavitu, 07 June 2017 - 12:16.


#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
La unele arii s-a gasit de cuviinta sa fie lasat thread rating, acolo unde teoretic facea sens.
Practic nu are niciun impact.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate