Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Traian Basescu

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Zice in astro-meta-fabulo-grama lui Basescu daca ma va intalni vreodata singur pe o strada intunecoasa ?

#20
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View Postmarian12345, on 18 mai 2014 - 19:49, said:

[ http://i60.tinypic.com/2n07eyw.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   

Pentru inceput, o sa spun cate ceva despre infatisarea sa.Asc este in Leu, un semn de foc, malefic.
Eu zic sa nu amestecam astrologia vedica cu cea europeana. Se va intelege inca mai putin si daca nu esti astrolog profesionist, asemeni lui KRS, risti sa gresesti de multe ori. Eu propun sa lasam nodurile si dragonii.

Ma intreb de unde ai pescuit dumneata ora nasterii.

Conform astrotheme, Basescu are ascendent in Fecioara, nu leu. Si in acest caz "face" mai mult sens. Posted Image Apoi, martele in Fecioara m-a uimit a nu stiu cata oara, pentru ca foarte multe persoane simpetice mie, foarte inteligente si buni strategi, au aceasta positie. Atentie obsedanta la detalii, care cu soarele in Scorpion, este o combinatie letala intr-o confruntare sau competitie. De obicei sunt atrasa pe mai multe planuri, de cei care au puternice influente din Scorpion si unul dintre cele doua semne de aer, Varsator sau Gemeni, iar Martele in fecioara, vine de multe ori la pachet. Oamenii de acest soi sunt imbatabili in cercetare, politica si drept, indeosebi pentru ca au un talent extraordinar in a citi si intelege natura umana. Au si inzestrare si inteligenta intelectuala, conferita de aer, indeosebi daca luna este in unul dintre semnele mentionate mai sus.
Deci dupa parerea mea, T. Basescu nu are numic de-a face cu Leul, nici ca aspect fizic si nici ca "demeanor" ;)

Detalii:
Positions of Planets
Sun 10°42'  Scorpio
Moon 9°42'  Capricorn
Mercury 23°38'  Scorpio
Venus 24°29'  Virgo
Mars 18°08'  Virgo
Jupiter 5°25' Я Aries
Saturn 9°44'  Libra
Uranus 13°54' Я Cancer
Neptune 20°04'  Libra
Pluto 21°27'  Leo
Chiron 29°36'  Sagittarius
Ceres 2°58'  Pisces
Pallas 29°40'  Capricorn
Juno 15°32'  Sagittarius
Vesta 0°08'  Virgo
Node 7°38' Я Pisces
Lilith 17°17' Я Gemini
Fortune 1°49'  Cancer
AS 0°49'  Virgo
MC 24°09'  Taurus

Planets in Houses*
Sun House 3
Moon House 5
Mercury House 4
Venus House 2
Mars House 1
Jupiter House 8
Saturn House 2
Uranus House 11
Neptune House 3
Pluto House 12
Chiron House 5
Ceres House 7
Pallas House 5
Juno House 4
Vesta House 1
Node House 7
Lilith House 10
Fortune House 11
* In keeping with the common practice, we consider that a planet posited within 1 degree of the next house belongs to that house. We allow an orb of 2 degrees for the ASC and the MC.

Positions of Houses
House 1 0°49' Virgo
House 2 23°00' Virgo
House 3 20°43' Libra
House 4 24°09' Scorpio
House 5 0°05' Capricorn
House 6 2°55' Aquarius
House 7 0°49' Pisces
House 8 23°00' Pisces
House 9 20°43' Aries
House 10 24°09' Taurus
House 11 0°05' Cancer
House 12 2°55' Leo

List of Aspects
Venus Conjunction Mars Orb 6°21'
Pluto Conjunction AS Orb 9°21'
Saturn Conjunction Neptune Orb 10°20
Mercury Opposite MC Orb 0°31'
Moon Opposite Uranus Orb 4°12'
Jupiter Opposite Saturn Orb 4°19'
Moon Square Saturn Orb 0°01'
Mercury Square Pluto Orb 2°10'
Pluto Square MC Orb 2°41'
Saturn Square Uranus Orb 4°10'
Moon Square Jupiter Orb 4°17'
Uranus Square Neptune Orb 6°09'
Mercury Square AS Orb 7°10'
Venus Trine MC Orb 0°19'
Sun Trine Uranus Orb 3°11'
Mars Trine MC Orb 6°01'
Moon Trine Mars Orb 8°25'
Mercury Sextile Venus Orb 0°51'
Sun Sextile Moon Orb 1°00'
Neptune Sextile Pluto Orb 1°23'
Mars Sextile Uranus Orb 4°13'
Mercury Sextile Mars Orb 5°30'
Moon SemiSquare Mercury Orb 1°04'
Mercury SemiSquare Saturn Orb 1°05'
Sun SemiSquare Venus Orb 1°13'
Moon SesquiQuadrate MC Orb 0°33'
Saturn SesquiQuadrate MC Orb 0°34'
Jupiter SesquiQuadrate Pluto Orb 1°02'
Sun BiQuintile Jupiter Orb 0°42'
Sun SemiSextile Saturn Orb 0°58'

Attached Files


Edited by sushimic, 06 June 2014 - 17:06.


#21
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

...şi zici că e grav ?
Mai are şanse să se facă bine ?

#22
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010
vrei vreun report si tu? Ia stati voi, smart-ass-ii, departe de acest subforum. Serios.

#23
marian12345

marian12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.11.2008
Nu amestec astrologia vedica cu nimic altceva.De altfel, nu se specifica ca acesta ar fi un forum doar de astrologie vestica.Interpretarea mea este in stil vedic, de aceea Asc este in Leu (diferenta data de Ayanamsa).

#24
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostMos_Ilie, on 06 iunie 2014 - 17:11, said:

Salut,

...şi zici că e grav ?
Mai are şanse să se facă bine ?

O sa moara :)

#25
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Poate era mai bine sa se insiste mai mult pe caracter pe masura in care ajuta tara eventual pe informarea sa aflarea unot taine revelatii profetii de la servicii biserica ori revelatii personale.

ps. La primul mandat am votat fara sa stiu mai nimic de candidati insa am.luat rasfoit o carte intro.librarie si era Nostradamus si un catren vb de un lider dupa unul rosu insa care va avea nume rusinos si cum mai basinos decit base nu era am votat cu el .
Si apoi am vazut ca e ok .
La scurta vreme dupa alegeri am gasit pe un fost forum o orofetie aoroape nemodificata despre viitorul lui base cu unele amanunte intre care chiar si aia cu "tiganca imputita"  dar si trei suspendari doua mandate si altele impkinite pe care le.am si uitat.
A mai ramas o suspendare posibil cu o motivatie religioasa datorita unei dezvaluiri a sa pe tema de la serviciile de informatii dezvaluire in beneficiul adevarului si a poporului .
Intentia parlamentului nu va fi si pt referendum mitivind lipsa fondurilor deja planificate pt alegeri asa incit vor profita legislativ si vor face tot felul de timpenii afectind populatia.
El va avea astfel mai.multa libertate mediatica sa sustina adevarul religios .
Intre timp va surveni un dezastru apocaliptic devastator in urma caruia putini politicieni corupti si egoisti vor mai supravietui iar cei rsmasi nu se vor inghesui sa reocupe functii cu atitea probleme de rezolvat .
Se va coaliza o uniune intre ramasitele marilor partide si impreuna cu alta initativa religioasa vor firma un Consiliu de salvare nationala atit cu rol de parlament cit si guvern care il vor readuce pe base sa incheie mandatul impreuna cu care vor lua masuri pt binele poporului inclusiv prin renationaluzari schimbari de legislatie redistribuiri inclusiv a rezervei de stat alimentara pe cartela etc.
Nu vor mai fi apoi alegeri prin campanii ci sistem teocrato.meritocrat cu examen inclusiv psihologic in.fata unor comisii contraverificate similar.
va fi in timp economie centralizata cu preturi de mercurial si proprietate colectiva.
Armata in.urma unei conventii unanime internationale va fi international.desfiintata ca si arsenalele asa incit va ramine la ministerul de interne jandarmerie.
apoi si justitia va fi restructurata purificata calitativ ca si conducerile locale judetene politie etc .
Dupa Basescu va fi numit un presedinte tinar calm diplomat si virtuos care era deja cunoscut in politica tarii.
La primaria capitalei va fi readus Videanu cate va fi binecuvintat de insusi Domnul care il va lauda pt ca renuntase planificat strategic la primarie in favoarea lui Oprescu pt a.l.favoriza pe Basescu la presedentie.  
Tara va fi reconstruta repusa in functiune si apoi se va dezvolta pe toate planurile dar turismul si agricultura vor fi favorizate iar modelul politico economic hibrid va fi de mare succes si treptat copiat mai intai de europeni si apoi de mapamond dupa modelul.nostru care va cistiga in experienta ce poate fi impartasita.

#26
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Ma mir ca au " bagat " net la spital ......

#27
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View PostMos_Ilie, on 18 mai 2014 - 19:59, said:

Salut,

Chiar dacă a mai rămas puţin timp, după postul ăsta rişti să ajungi consilier la Cotroceni.

Intr-o societate normala cred ca risca sa ajunga in alta parte. Tot consilier vreau sa spun.

View Postsushimic, on 06 iunie 2014 - 17:15, said:

vrei vreun report si tu? Ia stati voi, smart-ass-ii, departe de acest subforum. Serios.

Esti apropitar p-acilea?

#28
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
E bun horoscopul lui Băse?
Că nu am priceput nimic din păsărească acestui subforum care este.

#29
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012

View Posttomaso, on 28 iunie 2014 - 00:41, said:

E bun horoscopul lui Băse?
Că nu am priceput nimic din păsărească acestui subforum care este.






Pînă în 2018 rămîne  același pe care îl ști.Tu caută rezerve pentru poză...că  în 2016 avem nevoie de ele...

#30
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,700
  • Înscris: 09.11.2010

View Postmarian12345, on 12 iunie 2014 - 20:42, said:

Nu amestec astrologia vedica cu nimic altceva.De altfel, nu se specifica ca acesta ar fi un forum doar de astrologie vestica.Interpretarea mea este in stil vedic, de aceea Asc este in Leu (diferenta data de Ayanamsa).

Astrologia vedica este o cretinatate. Cel putin pt Romania. Asta e valabila doar in India unde este alt fus orar.

#31
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postmarian12345, on 12 iunie 2014 - 20:42, said:

Nu amestec astrologia vedica cu nimic altceva.De altfel, nu se specifica ca acesta ar fi un forum doar de astrologie vestica.Interpretarea mea este in stil vedic, de aceea Asc este in Leu (diferenta data de Ayanamsa).
O marian ... spune-le, ca le spui frumos.  Vedica este extraterestra ptr. multi. Du-ne acolo sus si nu ne mai cobori deloc... din cerurile vedice. Mi-ai adus aminte de ceva frumos. Imi pare bine ca esti .... BINE !!!! Posted Image

#32
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAstro-Liv, on 11 septembrie 2014 - 18:47, said:

O marian ... spune-le, ca le spui frumos.  Vedica este extraterestra ptr. multi. Du-ne acolo sus si nu ne mai cobori deloc... din cerurile vedice. Mi-ai adus aminte de ceva frumos. Imi pare bine ca esti .... BINE !!!! Posted Image

Numai luceferi si comete...

#33
marian12345

marian12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 05.11.2008

View PostAstro-Liv, on 11 septembrie 2014 - 18:47, said:

O marian ... spune-le, ca le spui frumos.  Vedica este extraterestra ptr. multi. Du-ne acolo sus si nu ne mai cobori deloc... din cerurile vedice. Mi-ai adus aminte de ceva frumos. Imi pare bine ca esti .... BINE !!!! Posted Image

Buna.Ce mai faci?Am avut noi doi ceva neintelegeri prin alte parti, dar sa uitam asta.
Forumurile de astrologie au cazut, in Romania, din pacate.Astfel, nu prea mai exista amatori pentru a primi cunoaterea pe care unii pot sa o impartaseasca.

#34
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postmarian12345, on 22 septembrie 2014 - 19:09, said:


Buna.Ce mai faci?Am avut noi doi ceva neintelegeri prin alte parti, dar sa uitam asta.
Forumurile de astrologie au cazut, in Romania, din pacate.Astfel, nu prea mai exista amatori pentru a primi cunoaterea pe care unii pot sa o impartaseasca.
Ei doamne. Ptr. mine neintelegerile, sint baza de stiinta ... mai ales cind nu ma inteleg cu cei care CUNOSC anumite lucruri in tema. E o placere uneori sa intram in contre, cind se aduc si mai multe idei. Intr-o singura parte nu ne-am inteles, ptr. ca nu mai pe un site am iesit...iar aici sint ptr. ca am observat are mai multe teme pedia. E asa cum spui in Romania, astrologie iok... unde sa vezi ce se intimpla in alte tari insa. Posted Image

Amatorii, se spune, DEVIN,, daca stii sa ii atragi ! Prefer mai mult locurile unde nu este zarva mare in ...astrologie, parca putem pune doua idei laolalta mai usor. Inca cistigam cu orarele la fotbal ... la Lotto ne mai trebuie inca multa munca ! Posted Image Marian, cind mai am timp mai revin ... da norocos dl. Basescu pe harta, nu gluma ... noi l-am nimerit pe F. Hollande la alegeri cu asa o situatie de grea, ia sa vedem acum cine vine  ? Asta ptr. Romania.

#35
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014
Deci e norocos? ��. Si de Ponta ce zice?

#36
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Deci dupa parerea mea, T. Basescu nu are numic de-a face cu Leul, nici ca aspect fizic si nici ca "demeanor"...de unde ai pescuit dumneata ora nasterii ?....
Da, de ce o aveti dvs, mai buna pescuita, dupa astrotheme ? Probabilitatea exactitatii, ati ... dovedit-o ? Nu ne spuneti si noua cum, dupa astrotheme ? Si de ce nu ar avea nimic de-a face cu leul nici ca aspect si nici ca ...demeanor" (aici m-am impotmolit un pic, da in fine). Ati vazut vreodata ascendent LEU, care NU seamana cu un leu ? Nu are nici coama Posted Image si nici frumusete exagerata Posted Image  si nici !!!!!... Stiti cumva de ce, in astrologie ? Cu ce poate fi ATINS un ascendent, ca sa i se schimbe infatisarea ? Unde sa vedeti soarele atins, unde va propulseaza de la zodie. Cel putin in privinta relatiiei cu BANII (leu) ca asc. leu, sta bine, nu credeti ? Ca sa nu intram in amanunte ptr. restul....daca tot doriti vestul.

View PostTaylor_M, on 24 septembrie 2014 - 00:25, said:

Deci e norocos? ��. Si de Ponta ce zice?
Da este si in perioda dificila tot a stralucit si rezistat, are acel ceva pe harta. Ptr. dl. Ponta nu am facut niciodata o harta, dar se pare este f. infingaret... sa vedem pina unde il "duce" acest lucru .... ptr. ca, la cum il va urca, caderea va fi ... urita cred. Parerea mea fara harta, insa. Daca se face o harta a Romaniei, se poate observa perioada prin care va trece tara....indiferent de cine va veni la conducere. Da aveti multi candidati ?

Edited by Astro-Liv, 24 September 2014 - 09:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate