Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Traian Basescu

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014

View PostAstro-Liv, on 24 septembrie 2014 - 09:39, said:



Da este si in perioda dificila tot a stralucit si rezistat, are acel ceva pe harta.


Ptr. dl. Ponta nu am facut niciodata o harta, dar se pare este f. infingaret... sa vedem pina unde il "duce" acest lucru .... ptr. ca, la cum il va urca, caderea va fi ... urita cred.
Si cum exact indica harta acest lucru?

Big LIKE!

Si am folosit ora nasterii gasita. Sau calculatorul astrotheme este disfunctional?

In general basescu este foarte calculat, precaut si destul de invizibil fizic. Oricat de ranit ar fi ascendentul in leu, s-ar face simtita prezenta unei energii masculine propagata bine, extern. Si nu este cazul lui Base. De aia si surprinde in permanenta pe toata lumea. Are rabdarea, calcului si autocontrolul unui scorpion cu puternice trasaturi din fecioara. O combinatie imbatabila pentru pozitia ocupata.

#38
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View PostTaylor_M, on 24 septembrie 2014 - 13:11, said:

Si cum exact indica harta acest lucru?

Big LIKE!

Si am folosit ora nasterii gasita. Sau calculatorul astrotheme este disfunctional?

In general basescu este foarte calculat, precaut si destul de invizibil fizic. Oricat de ranit ar fi ascendentul in leu, s-ar face simtita prezenta unei energii masculine propagata bine, extern. Si nu este cazul lui Base. De aia si surprinde in permanenta pe toata lumea. Are rabdarea, calcului si autocontrolul unui scorpion cu puternice trasaturi din fecioara. O combinatie imbatabila pentru pozitia ocupata.

F. multi sint sceptici in ce privesc hartile de pe astrotheme. Analiza corecta, ora corecta si atita timp cit eu NU STIU, daca toate orele acelui site sint corecte....cine baga mana in foc ptr. harta respectiva ? Avem stilul -hai la joaca, in astrologie da in fine.

Care din ele, sa indice...ce ? Repet la dl. Ponta, m-am exprimat personal, nu-i stiu harta. Ptr. mine infingaret, uneori poate avea si sensul cu nasul pe sus.... posibil pe harta un Uranus careu cu Jupiter, sa mi-l faca stilul...cu cit mai mare cariera cu atit mai mare ...alazonia...si ai un tranzit greu pe acest aspect, atunci se pot intimpla multe, in tema cadere. Asta e doar un aspect... mai sint si cele privite...social (societate).

Spune-ti Basescu, f. calculat, invizibil fizic.... daca ar fi ascendent leu-prezenta unei energii masculine...si intreb eu acum: Asa pare sa fie ptr. dvs... crede-ti ca este, ptr. toti ceilalti.? Ptr. mine de la zimbetul lui in sus si modul in care "grimeaza" fata pozitiv, de cele mai multe ori, cind vorbeste ... mi-l face cel mai cel din jungla.

Dar....De ce ar trebui sa fie toate acestea pe care le spune-ti (calculat,etc.) de la ascendent ? Ca sa intelegeti cit de dificil este uneori tema fizicului din ascendent si cit de mare importanta joaca o celula care efect fizic, ma refer la FIZIC si numai la el...raminem un pic aici....am sa va rog sa imi raspunde-ti la un exemplu. Sa zicem, avem doua harti, de la doi copii, unul are asc. scorpion si celalalt leu .... cum mi-ati descrie FIZIC, doar fizic, acesti doi copii ? Doar diferentele le doresc, nimic mai mult. Domo arigato gozaimasu.

#39
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Dar....De ce ar trebui sa fie toate acestea pe care le spune-ti (calculat,etc.) de la ascendent ? Ca sa intelegeti cit de dificil este uneori tema fizicului din ascendent si cit de mare importanta joaca o celula care efect fizic, ma refer la FIZIC si numai la el...raminem un pic aici....am sa va rog sa imi raspunde-ti la un exemplu. Sa zicem, avem doua harti, de la doi copii, unul are asc. scorpion si celalalt leu .... cum mi-ati descrie FIZIC, doar fizic, acesti doi copii ? Doar diferentele le doresc, nimic mai mult.
Observ ca ai uitat, ori nu vrei sa raspunzi. Nu-i bai, am sa scriu ce vreau sa spun, in final. Sigur, o sa spuneti ca exista diferente fizic, datorita ascendentului. Insa daca acesti copii, au sindrom Down, sa zicem, tema nu devine un pic complicata ?

#40
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 22.08.2014
Bine c-am scapat de gargaragiul asta, care a tinut tara pe loc 10 ani de zile.

#41
CristianMoldoveanu

CristianMoldoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.02.2015
Wow, ti-a luat ceva sa faci research-ul asta. :)
Uite un articol despre basescu aici, documentat pe baza unei stiinte ceva mai serioase decat astrologia, psihologia:

https://cristianmold...t-la-cotroceni/

#42
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014
Si fara ele, psihologie sau astrologie sau mai stiu eu ce...pina la urma poporul intelege CINE este CINE. Important este sa nu mai votam in...halul acesta, ca sa aratam ca am inteles. Ce bune sint si schimbarile, la momentul potrivit, Coruptia este totusi un lucru greu de luptat, oriunde in lume. Si asta se invata de acasa, chiar in cei 7 anisori, tin sa cred. Din pacate este foarte greu sa gasesti in ziua de azi persoane, cu o educatie morala si o etica.

#43
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View PostSidorin, on 19 mai 2014 - 09:59, said:

Mariane 12345,nu ştiu câtă dreptate ai tu dar eu am o certitudine:peste un an această persoană va fi la lada de gunoi a istoriei!

Vom trai si vom vedea. Nu se lasa el dus asa usor.

Apropo, eu stiam ca are ascendent in Fecioara.

Edited by ipopovici11, 06 June 2015 - 18:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate