Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Cat de multumiti sunteti de Digi Mobil?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
900 replies to this topic

#829
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postalxo91, on 13 august 2015 - 22:39, said:

Salutare!

Vreau sa ma portez si eu in DIGI. Se face contract si pe 1 an? Care sunt problemele cele mai intalnite? Nu vorbesc mult la telefon, maxim 10-20 minute pe zi, net-ul il folosesc cel mai des, ceea ce ma incanta pretul abonamentului.

Despre roamingul cu Vodafone, cat timp mai este valabil?

Beneficii:
Poti cumpara telefoane la preturi foarte mici atasate abonamentului tau digi.
Ai preturi si tarife mici.

Internetul depinde de zona in care te afli,sunt zone mai aglomerate unde traficul de net este foarte mare si vitezele pe masura si invers.
La calitatea apelului voce nu prea sunt probleme daca ai semnal decent in zona respectiva.

Mai intai verifica sa existe semnal in-door acolo sunt probleme foarte des cu semnalul cat si in exterior.

#830
alxo91

alxo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.12.2014

View PostVladutzU2013, on 13 august 2015 - 22:56, said:


Beneficii:
Poti cumpara telefoane la preturi foarte mici atasate abonamentului tau digi.
Ai preturi si tarife mici.

Internetul depinde de zona in care te afli,sunt zone mai aglomerate unde traficul de net este foarte mare si vitezele pe masura si invers.
La calitatea apelului voce nu prea sunt probleme daca ai semnal decent in zona respectiva.

Mai intai verifica sa existe semnal in-door acolo sunt probleme foarte des cu semnalul cat si in exterior.
Mersi de raspuns!

Vad ca am semnal in casa, am o cartela de date digi, e ok. Stau in Popesti Leordeni, este cineva care locuieste pe aici si are digi? Este incarcata reteaua?

Exista contract pe un an?

#831
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Fa eventual teste pe speedtest.net serverul rcs^rds bucuresti si vezi ce viteze de download&upload ai in locatia x.

#832
alxo91

alxo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.12.2014
Gata, am facut.

Primul este Digi, al doilea vodafone.
Attached File  uploadfromtaptalk1439500442247.png   1.07MB   78 downloads
Attached File  uploadfromtaptalk1439500477421.png   1.07MB   80 downloads

#833
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Se pare ca pe serverul vodafone merge mai bine conexiunea.
Eu zic ca e suficient de buna.
Uploadul este cam mic dar nu ai ce face.

Observ ca te conectezi numai in H nu H+ .

#834
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Ai alt telefon cu vodafone 4G? Super tare viteza aia!
Se poate face contract doar pe 1 an. 6euro, tva inclusa.

#835
alxo91

alxo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMELODY, on 13 august 2015 - 23:43, said:

Ai alt telefon cu vodafone 4G? Super tare viteza aia!
Se poate face contract doar pe 1 an. 6euro, tva inclusa.
Acelasi LG G2 ambele, dar nu e relevant testul. Am facut un test in acelasi loc pe doua retele diferite. Acasa oricum stau pe wi-fi.

Digi il voi folosi cand sunt plecat, in special la 30 km de Bucuresti(ma duc saptamanal), unde vodafone abia are 2g, in schimb pe digi am 0.5 mbps viteza, ceea ce e ok. La fel de ok ca si cum mi-as pune un net wi-fi de la telekom pe care as plati in plus.

Asta ma indeamna sa devin client digi, pretul si semnalul la tara.

Ce ma pune pe ganduri: pare o retea care nu e profi, call center slab, mi-e teama sa nu am probleme pe care sa nu le rezolv.

LE: Am facut din nou test pe vodafone, 15mbps download. Sarise si in 20 mbps. Digi pana la ce viteza ajunge din experienta voastra? Digionline sau cloud scad traficul inclus?

Edited by alxo91, 14 August 2015 - 01:11.


#836
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Se poate si pe un an dar doar cu SIM fara telefon. Eu nu am probleme cu DIGI. Am semnal si tot ce trebuie. Eu vorbesc mai mult in retea si stau mult pe net. Mai mou am 2 rubedenii care si-au luat si eu abonamente. Reteaua asta se extinde pe zi ce trece. 👍

#837
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010

View Postalxo91, on 13 august 2015 - 23:01, said:

Vad ca am semnal in casa, am o cartela de date digi, e ok. Stau in Popesti Leordeni, este cineva care locuieste pe aici si are digi? Este incarcata reteaua?

In Popesti langa IMGB semnalul indoor e foarte bun. A crescut mult fata de anul trecut.
Pe langa politie semnalul e ok: 2-3 liniute, calitatea convorbirilor foarte buna, nu stiu cum este netul - ce viteza are.
Cellmapper iti oferra o idee despre cum e acoperirea in Popesti si prin alte zone care te intereseaza daca a mapat cineva zona respectiva.

Edited by alcrisus, 14 August 2015 - 07:44.


#838
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Da, dar daca mergi spre Frumusani acolo se schimba problema.Eu in Frumusani nu am semnal.Apoi linga Videle in Teleorman la fel.Sunt zone neacoperite cu Digi, doar cu roaming.Alternativ la Snagov ai si in padure in unele locuri.
Apoi daca mergi in week-end la munte sau la mare viteza de net scade simtitor fata de restul saptamani.Tot romanul foloseste netul.
In schimb calitatea sunetului  la convorbiri este exceptionala.Vorbesc prin prisma utilizari simultan a trei retele (digi, vodafone si cosmote).

#839
alxo91

alxo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 03.12.2014
Dar roamingul cu vodafone cat timp mai este valabil?

#840
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@alxo91 - Este vorba de martie 2016.

#841
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Nu-mi place la Digi ca nu vin cu anunturi sa spuna "pana in luna x acoperim y 100 de localitati". Dar se extind pe zi ce trece destul de mult chiar si in sate uitate de lume. Am ramas placut surprins acum o saptana sa vad ca au acoperire intr-un sat foarte mic unde vodafone abia anul asta a bagat 3G iar la scurta vreme a venit si Digi in zona.

Edited by gabybcr, 14 August 2015 - 21:47.


#842
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Cand vine vorba de acoperire sunt din ce in ce mai multumit.

#843
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004

View Postgabybcr, on 14 august 2015 - 21:46, said:

Nu-mi place la Digi ca nu vin cu anunturi sa spuna "pana in luna x acoperim y 100 de localitati". Dar se extind pe zi ce trece destul de mult chiar si in sate uitate de lume. Am ramas placut surprins acum o saptana sa vad ca au acoperire intr-un sat foarte mic unde vodafone abia anul asta a bagat 3G iar la scurta vreme a venit si Digi in zona.
La ce operator ai văzut vreodată un astfel de anunț?!

#844
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Daca nu ma insel, Vodafone a anuntat ca pana in martie 2016 va acoperi toata populatia urbana cu 4G.

#845
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Vodafone a anuntat VOLTE de aproape un an si nici acum nu e functional.

#846
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Ce facura Digi, au bagat 4G si  nu merge decat pe anumite terminale ? In oferta lor nu regasesc nici un samsung.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate