Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Internet Wireless de la Airbites

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
am semnat si eu contract cu ei dar au fost franc de la inceput "in circa 3-4 luni vom veni" pt ca nu avem antena in zona dvstra......so acum astept....sper sa nu ma trezesc ca ma suna peste juma de an.....Venim sa instalam sau mai rau ......ne-am desfiintat.....  :naughty:

#20
musicdvdsrock

musicdvdsrock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.12.2005
Deci - raspuns final ? Sa ne ferim ! :D

#21
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
eu l-am semnat pe 9. sper sa nu imi faca acelasi lucru, ca ii dau in judecata (noroc cu cunostiinte in domeniu). tanti aia parea draguta cand am vazut-o, dar poti sa stii?!?!?!

#22
thedoctor

thedoctor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.04.2005
@vector12

daca stai in pantelimon au spus ca intr-o luna se instaleaza , daca stai intr-o alta zona astepti...

am incercat si azi sa o caut pe reprezentanta lor de vanzari(unica), dar nu a fost chip sa o gasesc pe telefon ;se pare ca toate firmele odata ajunse in romania , nu au nevoie de "mult" timp sa deprinda naravuri mioritice .... pacat...

Edited by thedoctor, 23 January 2006 - 21:33.


#23
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
reprezentanta lor e singura care face toata treaba de public relation acolo asa ca e cam greu sa o gasesti la telefon.....cel mai bine pe email sau te duci personal acolo.....

#24
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
eu pot sa ma duc pana acolo, dar nu vad rostul... cand am semnat contractul, tipa mi-a spus clar "o luna". este o mare diferenta intre o luna si 4 luni, mai ales cand stia in ce zona stau. dar mai astept inca 2 saptamani ;)

#25
thedoctor

thedoctor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.04.2005
azi mi-a raspuns la telefon si a confirmat termenul de 3 luni din motive de numar de contracte pe zone; sunt zone in care se monteaza intr-o luna - Pantelimon si zone in care se monteaza in patru luni - Cotroceni.

pentru moment nu se monteaza nimic din cauza de ger  :wallbash:

au inceput foarte incurajator si astia ; seamana cu o afacere de familie ;

#26
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004
Exista cineva care are instalat internet de la ei? Sau cunoasteti pe cineva care are? Pentru ca din aceleasi motive bine cunoscute asa cam vrea sa scap de Astral si caut alternative.
P.S. dupa cate stiu eu, airbites apartine 100% de swisscom

#27
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
sa creada ei ca astept 4 luni sa imi instaleze internet. are cineva un contract sa il scaneze, ca pe-al meu nu mi l-au dat? vreau sa vad care sunt clauzele de reziliere.

#28
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002

View Postvektor12, on Jan 25 2006, 12:42, said:

sa creada ei ca astept 4 luni sa imi instaleze internet. are cineva un contract sa il scaneze, ca pe-al meu nu mi l-au dat? vreau sa vad care sunt clauzele de reziliere.

Adica vrei sa spui ca ai semnat un contract si nu ai o copie (in original)?????

#29
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
da. am citit-o acolo, dar nu imi aduc aminte toate clauzele.

#30
thedoctor

thedoctor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.04.2005

Quote

Adica vrei sa spui ca ai semnat un contract si nu ai o copie (in original)?????


se intampla ca pentru cei care au semnat contractul pana la sfarsitul anului 2005, exista o bonificatie de o luna trafic gratuit dupa care se semneaza o anexa la contract prin care se stabileste perioada contractuala de 3,6, sau 12 luni ;deci contractul semnat in aceste conditii nu prevede perioada de timp;nu stiu in ce mod au fost intocmite incepand cu ianuarie 2006 si daca ei au dat un exemplar din contract (confirm ca nu am primit nici-o hartie - explicatia fiind ca o sa fie dupa perioada de proba ).

este pacat , ca o firma care a impanzit bucurestiul cu reclama nu este pregatira pentru gesturi normale zic eu(nu cred ca cineva se gandeste ca semnezi azi un contract si beneficiezi de serviciu abia peste 4 luni)si anuleaza din start sansa de a fi privita cu incredere;in vanzari imaginea se construieste greu si se pierde cat ai clipi, lucru pe care firmele ce azi vand astfel de servicii il ignora;pacat!

#31
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
asta e ce zone de acoperire au (extras din email de la ei):
Momentan zonele noastre de acoperire sunt: Iancului-Pantelimon, Cotroceni,
1Mai-Clucerului-Domenii, Vatra Luminoasa.(Bucuresti).

#32
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
am zis sa reinvii un pic topicul. vreau internet wireless. am trimis o solicitare la airbites in care am intrebat daca au acoperire in 2 locatii unde as vrea eu sa am acces la internet...in piata sudului si in tei. se pare ca nu au acoperire in una din cele doua locatii, nu mi s-a zis in care.  intrebarea mea ar fi, la ce imi doresc eu(acces internet wireless in cele doua locatii) am alte optiuni in afara de airbites?
P.S. si nu vodafone, m-am interesat deja la ei de chestia asta...abonamentul lunar nu ar fi asa mult(10$ cel mai mic) dar trebuie sa dau 155$ pe cardul PCMCIA....

#33
bestialba

bestialba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.04.2004
ce mai cunoasteti de airbites... am auzit ca au un sediu la tricodava in drumul taberei?! si-au extins acoperirea?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate