Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

Lycamobile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2549 replies to this topic

#2503
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010

View Postovtd, on 05 decembrie 2023 - 10:14, said:

Au asa mult respect pentru clientii din RO, ca nu au putut sa traduca 1 pagina si in limba romana.
Daca scrii doar in engleza e clar ca nu te adresezi tuturor romanilor, ci doar celor care stiu limba regelui.
La Help Desk la 151 selectezi limba romana și trebuie sa vb. în engleza ca ți se transfera apelul la lyca US și bineînțeles portarea se poate efectua după resetarea serviciilor lycaro din Call center.zProblema  cu transferul limba engleza este mai veche

Attached Files


Edited by lau83, 05 December 2023 - 23:30.


#2504
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 22.04.2009
Cum ai reusit cu portarea, ca eu am intrat in legatura cu un angajat Lyca UK sau US, desi am vorbit in engleza cu el, mi-a zis ca nu are vizibilitate asupra Lyca RO prin urmare “thank you for understanding and have a nice day”.

#2505
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010

View Postl0calh0st, on 06 decembrie 2023 - 07:59, said:

Cum ai reusit cu portarea, ca eu am intrat in legatura cu un angajat Lyca UK sau US, desi am vorbit in engleza cu el, mi-a zis ca nu are vizibilitate asupra Lyca RO prin urmare “thank you for understanding and have a nice day”.
Trimite email la [email protected]. Mie mi-a zis sa astept 24 ore pana la resetarea totală,am discutat la call center din us

#2506
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 22.04.2009
Am trimis deja de vineri, ai primit raspuns la e-mail sau merge asa din inertie? In Yoxo nu merge sa ma portez ca nu vin SMS-urile de notificare, iar in Vodafone e cu eroare.

#2507
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006

View PostAdalwinRo, on 05 decembrie 2023 - 10:33, said:

după cum spuneam...dintotdeauna Lyca a comunicat doar in engleza
Desi nu e deloc normal, ar fi trebuit amendati la greu pentru asta, traim in Romania nu in englezia, nu e limba oficiala engleza si nici nu o stim cu totii.

Edited by LunaCrystal, 06 December 2023 - 14:42.


#2508
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 03.03.2014
nici abonamentele si prepay-ul nu sunt in moneda națională la ceilalți operatori. Ii amendam pe toți? Mai mult, Orange, Vdf si Telekom nu folosesc nici măcar cursul BNR oficial. Orange si Vodafone folosesc cursul ING (Vodafone e mai cu moț de de jumă de luna mai adăuga si 6% peste acel curs)....iar Telekom are curs de 1eur = 5 Ron de 3 ani....
Amenzi la toți si toate Posted Image

#2509
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostAdalwinRo, on 06 decembrie 2023 - 14:57, said:

nici abonamentele si prepay-ul nu sunt in moneda națională la ceilalți operatori.
Doar la Benefito e in lei

Edited by vasilemadalincristian, 06 December 2023 - 18:05.


#2510
Vasile-R

Vasile-R

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 20.08.2016

View Postvasilemadalincristian, on 06 decembrie 2023 - 18:04, said:


Doar la Benefito e in lei
Și YOXO de la Orange.

#2511
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006

View PostAdalwinRo, on 06 decembrie 2023 - 14:57, said:

nici abonamentele si prepay-ul nu sunt in moneda națională la ceilalți operatori. Ii amendam pe toți? Mai mult, Orange, Vdf si Telekom nu folosesc nici măcar cursul BNR oficial. Orange si Vodafone folosesc cursul ING (Vodafone e mai cu moț de de jumă de luna mai adăuga si 6% peste acel curs)....iar Telekom are curs de 1eur = 5 Ron de 3 ani....
Amenzi la toți si toate Posted Image
Una e moneda alta e sa scrie in alta limba, o limba ce nu e oficială in România.

#2512
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 29.03.2017
oricum se inchide
am si eu un numar de aur de la ei (sper sa il pot porta in alta retea) daca nu se poate nu e paguba mare...

#2513
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010

View PostVettel, on 07 decembrie 2023 - 08:35, said:

oricum se inchide
am si eu un numar de aur de la ei (sper sa il pot porta in alta retea) daca nu se poate nu e paguba mare...
Se poate porta foarte simplu și la digi ,telekom,vodafone procedura standard.A trebuit azi sa va cu una la help desk în engleza sa imi adreseze doua întrebări de ce ma portez și ca se poate face nu stiu ce oferta pana iar zis ca pe 31 e pa reteaua și sa spună ca trebuie sa ma adresez la furnizorul acceptor și la ei nu au cum sa ma ajute .O individa de la help desk îmi răspunde în engleza după ce a văzut ca am început sa ma agit îmi zice în romana sa revin peste zece minute și sa resetez limba preferata și ca serviciul în limba română este indisponibil,apoi îmi mulțumește ca am ales lyca și ma saluta în engleza.Deci reteaua ăstora este o bătaie de joc inclusiv la final

#2514
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010

View Postlau83, on 07 decembrie 2023 - 14:38, said:

Se poate porta foarte simplu și la digi ,telekom,vodafone procedura standard.A trebuit azi sa va cu una la help desk în engleza sa imi adreseze doua întrebări de ce ma portez și ca se poate face nu stiu ce oferta pana iar zis ca pe 31 e pa reteaua și sa spună ca trebuie sa ma adresez la furnizorul acceptor și la ei nu au cum sa ma ajute .O individa de la help desk îmi răspunde în engleza după ce a văzut ca am început sa ma agit îmi zice în romana sa revin peste zece minute și sa resetez limba preferata și ca serviciul în limba română este indisponibil,apoi îmi mulțumește ca am ales lyca și ma saluta în engleza.Deci reteaua ăstora este o bătaie de joc inclusiv la final
Am vb din nou la help desk tot în engleza și mi sa spus ca au probleme cu portarea și sa revin mâine

#2515
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010
Sa rezolvat cu portarea cerere depusa prin Digi azi la 11 acceptata la15.Cine vrea sa păstreze numarul de Lyca România sa depună cerere de portare în reprezentante fără sa mai sune la helpdesk

Edited by lau83, 07 December 2023 - 16:45.


#2516
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006
A primit/cerut cineva pana acum refund ?

#2517
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010
Gata s-a finalizat portarea.Simul de Lyca functioneaza in continuare cu acces la helpdesk,top up si restu servicilor Lyca,dar nu m-ai primeste apeluri si smsuri,se si poate apela dupa sim,deci ciudati pana la final

#2518
l0calh0st

l0calh0st

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 22.04.2009
Au bagat functie pe site de solicitare refund, unde completezi IBAN si date personale. Autentificarea se face cu un cod primit prin SMS.
Intr-o alta nota, portarile online nu merg, nu am reusit sa primesc codul prin sms nici de la Digi sau Orange si Vodafone.
Am reusit cu portarea intr-un magazin Digi. Insa tipa de acolo, absolventa de politehnica (am gasit-o pe net la o simpla cautare) m-a luat la misto ca ce caut cu cartela internationala sa portez la ei, ca stie si ea ce e lyca mobile ca are cumnata-sa in strainatate. Zic e filiala romaneasca a Lyca Mobile, e MVNO si foloseste RAN Telekom. Are drept de folosire a unor resurse de numerotatie primit de la ANCOM si daca nu ma crede sa se uite pe cont ca mai am un alt nr de la Lyca portat la Digi. A insisat ca e imposibil, ca probabil numarul ala ce l-am portat a fost la Orange sau Yoxo, inca m-a si acuzat “ca ce faceti acum, ma certati”?, pentru ca am indraznit sa o contrazic. S-a convins si a lasat gura moale dupa ce si-a sunat o colega si a interogat BDC-ul la ANCOM. A tinut sa imi zica ca ea nu crede ca se va porta, dar na, fie.
Angajatii Digi sunt selectati doar pe criteriul “sa respire si sa nu aiba pretentii salariale mari”.
Azi am primit mesaj ca s-a acceptat cererea de portare depusa ieri si finalizarea portarii se va face in 18 decembrie.

#2519
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 14.05.2010
Oare cat clienti are lycamobile ro,având în vedere că a primit de la Ancom 1200000 de NUMERE?
Atenție call centerul ptr.limba romana a fost închis,deci cine vrea sa sune doar în limba engleză poate vb.

Edited by lau83, 16 December 2023 - 00:22.


#2520
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Multe numere se alocau temporar pentru clienții Lyca din alte țări când veneau în Ro

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate