Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Situația economică a României din perspectiva unei străine

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
investitiiro1

investitiiro1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2014
Buna ziua,

Nu ascund ca in ultima vreme am inceput sa ma interesez de situatia economica in Romania, mai ales de bursa de valori, s.a.m.d. Este de fapt un subiect foarte interesant in comparatie cu Polonia (pentru ca din aceasta tara vin eu- dar in momentul de fata las acest fapt pe de o parte). Incercand sa gasesc informatii pe subiectul respectiv (in afara de cele oficiale pe siturile), sincer trebuie sa spun ca am fost cel putin surprinsa. Cum este posibil ca nu exista niciun forum economic pe care ar fi intresul din partea romanilor? In afara de asta, as vrea sa va intreb (pentru ca poate inca n-am gasit informatii), poate exista o pagina de internet sau ceva de genul asta despre interprinderi mici? As vrea sa aflu cum intr-adevar arata situatia in Romania si care sunt opinii ale oamenilor, asta ma inetreseaza mai mult. Voi fi foarte recunoascatoare daca cineva ar putea sa-mi dea raspunsul si sa-mi explice cum stau lucrurile.

Salutari din Polonia.
Anna :)

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Eu tot n-am inteles ce vrei.

#3
Dubai

Dubai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 30.04.2014
Exista forum economic si chiar un grup pe Facebook unde se discută despre asta.

De BVB nu are rost să discutăm, este o piață de frontieră, cea mai des afectată de situația politică și socială.

Ca să primești un răsuns la obiect și argumentat, trebuie să pui o întrebare la obiect, așa va veni o avalanșă de replici de la tâmplari care au o tâmplărie și se cred antreprenori sau mai rău, vine -Same- și-ți spune ct de bine o duce el la piscină în calitate de nu știu ce.

#4
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Vorbesti foarte bine romaneste!

#5
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Afaceri in revenire " pane esti papirosu ? skolco, 3 lei un pachet wichend... Doamne ce vremuri Posted Image

#6
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Când o scădea taxele şi birocraţia, vom avea afaceri în revenire.

#7
investitiiro1

investitiiro1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2014
Va multumesc foarte frumos pentru comentarii. Intr-adevar, poate n-am descris bine despre ce incerc sa gasesc infromatii.
Poate cineva ar putea sa-mi dea denumirile unor forumuri daca deja am aflat ca exista? Posted Image

#8
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014
in comparatie cu celelalte tari din zona aici lucrurile sunt ceva mai stabile in ceea ce priveste securitatea dar si afacerile

foarte multe persoane s-au orientat catre tara noastra

deja au intrat bani seriosi  in tara pana acum iar lucrurile par promitatoare

Edited by warlock_, 09 May 2014 - 20:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate