Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 

six residence pe strada echinoctiului

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
Este cineva care a cumpărat acolo sau este interesat sa cumpere? As vrea sa aflu o părere a cuiva care deja locuieste acolo. Am fost la o vizionare si pot sa spun ca la prima vedere mi-a plăcut ce am văzut cu excepția străzii Echinoctiului care nu este asfaltata, dar zic ei ca in maxim 2 luni se asfaltează.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,077
  • Înscris: 24.02.2006
toate strazile se asfalteaza "in maxim 2 luni" :)
intreaba-i daca sunt de acord sa treaca in contract penalizari daca strada nu e asfaltata conform promisiunilor.

#3
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
Da asa mă gândeam si eu dar ei vor zice ca nu depinde de ei ci de primarie

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,077
  • Înscris: 24.02.2006
atunci roaga-i sa nu-ti mai faca promisiuni care nu depind de ei.

apropoi, poti pune o locatie pe google maps? eu stiam ca strada Echinoctiului (cea care se intersecteaza cu Viilor) e asfaltata.

#5
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Postdanutzstyle, on 02 mai 2014 - 10:15, said:

Da asa mă gândeam si eu dar ei vor zice ca nu depinde de ei ci de primarie
Dar, daca nu depinde de ei, atunci cum isi permit sa promita? Tocmai de aia trebuie sa le ceri sa-si insoteasca promisiunea cu garantii punitive, ca sa-i obligi sa dea cu nasul in propria murdarie, aceea de a promite mincinos.

Iar dupa contractare, clientul afla tot felul de mizerii, privind conditiile de alimentare cu apa curenta, conditiile de degajare a WC-urilor si a apelor reziduale (e.g. defulari de rahat in apartamentele de la parter) sau a conditiilor de administrare impusa, etc.

Altminteri, nu-i doare-n pix sa puna poze frumoase pe internet, iar sa promita mincinos se pricep toti dezvoltatorii imobiliari.

#6
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Post_Smiley_, on 02 mai 2014 - 11:50, said:

atunci roaga-i sa nu-ti mai faca promisiuni care nu depind de ei.

apropoi, poti pune o locatie pe google maps? eu stiam ca strada Echinoctiului (cea care se intersecteaza cu Viilor) e asfaltata.
Este exclus sa fie vorba despre zona strazii Echinoctiului din oras, la care te referi tu. Dezvoltatorul Sud Rezidencial este cunoscut pentru dezvoltarea de complexe rezidentiale in balariile de la Sud de Bucuresti. De altfel, adresa biroului de vanzari este chiar in camp.

#7
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
nu mi-a promis nimimeni ca se asfalteaza doar au sustinut ca se va asfalta. strada este in popesti leordeni nu in bucuresti (scuze trebuia sa specific). iar cei de la sud rezidential din cate stiu eu se ocupa de promovarea zonei nu sunt dezvoltatori

#8
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
Chiar nu este nimeni pe aici care a cumpărat acolo sau care este interesat sa cumpere? mai schimbam o părere, o idee...

#9
Maria0410

Maria0410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.06.2014
Buna! Sper sa nu fiu total off-topic, despre Six residence sincer nu am informatii, insa fac demersuri  pentru a cumpara in alt ansamblu de pe Str. Echinoctiului si am avut placuta surpriza in weekend de a vedea ca au inceput sa asfalteze strada.

#10
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
Am văzut si eu. Am semnat antecontractul pentru un apartament cu 2 camere la six si totul merge bine pana acum

#11
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Unde e strada asta ca am auzit de ea ?

#12
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
In Popești-Leordeni. Este o strada laterala si este perpendiculara pe Drumul Fermei.

#13
IulianStuparu

IulianStuparu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.08.2013
Danutz, putem avea punct de reper...singura strada asfaltata pe partea asta..:D

#14
danutzstyle

danutzstyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.03.2014
Da cred ca ai dreptate. Vezi ce înseamnă sa aibă cine trebuie vile pe acolo

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate