Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Gol sufletesc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
112 răspunsuri în acest subiect

#109
dn_xp

dn_xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 15.05.2008
Recomand cartea: Shut Up, Stop Whining, and Get a Life - A Kick-Butt Approach to a Better Life de Larry Winget

#110
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

Vizualizare mesajdn_xp, pe 22 iulie 2014 - 17:29, a scris:

Recomand cartea: Shut Up, Stop Whining, and Get a Life - A Kick-Butt Approach to a Better Life de Larry Winget

Se gaseste pe net varianta pt ebook reader?

#111
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006

Vizualizare mesajsweet_smile, pe 20 iulie 2014 - 09:15, a scris:

Nu....nemultumirile mele vin numai din ceea ce se intampla in exterior. Nu caut drame dar cand le vad in fata ochilor ma afecteaza si nu pot sa devin indiferenta...

http://www.piticigra...de-televiziune/

#112
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
[ http://d3dsacqprgcsqh.cloudfront.net/photo/aVOG7jO_700b_v1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#113
anunnaki

anunnaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.516
  • Înscris: 12.05.2013

Vizualizare mesajsweet_smile, pe 25 aprilie 2014 - 17:42, a scris:

Ma simt singura, lipsita de entuziasm, as putea sa stau o zi intreaga in pat fara expresie, plangand si asteptand  "ceva" ce nici eu nu stiu exact ce... Imi rezolv treburile pe care le am de facut iar in timpul ramas liber ma gandesc la "golul emotional" pe care il simt si caruia nu stiu cum sa ii mai fac fata. Din afara viata mea pare ok, nu imi lipseste absolut nimic, nu am de ce sa ma plang si doar atat ma deranjeaza cel mai mult - lipsa de implinire sufleteasca/ emotionala/psihologica. Nici nu stiu ce sa fac ca sa o gasesc.

Uneori am momente cand imi apare brusc cheful de viata, cand ascult anumite melodii pozitive, am mici realizari, imi vin in minte idei optimiste sau lucruri simple ma fac sa zambesc. Insa momentele astea trec repede si mai ales daca nu le impartasesc cu o alta persoana care sa fie la fel de entuziasmata ca mine ...trec si mai repede...
Simt nevoia sa fiu iubita, sa ma simt importanta - extraordinar de importanta si dorita pentru/de catre cineva, sa ma simt apreciata. Simt nevoia de emotii pozitive care sa apara in viata mea - eu nu stiu cum sa mi le produc ...imi pierd repede interesul pentru orice, cu greu reuseste sa ma captiveze si entuziasmeze ceva. La orice gest de indiferenta sau de critica negativa la adresa mea (uneori imi fac eu cele mai multe critici si nu e nimeni acolo care sa imi demonstreze ca alea nu sunt defecte sau ca am alte calitati) ma deprim.

Aparent toata lumea se poarta ok cu mine, prietenul meu e dragut cu mine, imi zice ca ma iubeste dar eu mereu am nevoie de mai mult si mai mult....mai multa iubire si atentie...niciodata de ajuns pentru mine...sunt geloasa pe oameni, pe obiecte, pe situatii ....pe absolut orice  "imi rapeste" din atentia, iubirea si grija pe care doresc eu sa le simt de la anumite persoane (cele foarte apropiate si pentru care am sentimente profunde).

As vrea sa ma schimb., as vrea sa ma simt bine, sa imi gasesc linistea si fericirea, sa nu mai simt lucrurile astea care ma apasa pe mine si la randul meu si eu ii incarc pe cei din jurul meu cu ceea ce simt si fel si fel de cerinte si explicatii despre cum imi doresc eu sa se poarte cu mine.

eu zic ca-i vorba despre prieten...nu-ti da el suficienta dragoste, nici atentie
este recomandata o discutie serioasa fata-n fata, in care sa-si spuna clar intentiile...oricum o frecati aiurea de niste ani buni, e momentul alegerilor. tu stii de fapt ce te-ar multumi, numai ca-i foarte greu sa-i transmiti si lui mesajul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate