Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24859
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

 daniel28, pe 05 martie 2024 - 15:08, a scris:

Am primit acum contractul de prelungire cu 24 de luni cu 50% reducere in primele 12 luni ca retentie la cererea de portare facuta in Yoxo.
Nu am luat telefon ca nu am avut nevoie.
Oferte de genul am prins eu la portare de black friday. 50% orice serviciu timp de 12 luni la un contract semnat pe 24 luni.

#24860
Abrams105

Abrams105

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.12.2022
Salutare,

Am renuntat ieri la abnm optim 2,practic nu-l mai foloseam de vreo 2 luni, spre surprinderea nu m-a costat nimic, am facut cererea aceea si mi-au spus ca sim-ul va fi activ pana la sfarsitul lunii curente.

Ce se va intampla cu sim-ul? Se va deconecta sau va ramane ca un prepay?

Toate bune.

#24861
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Atat SIM-ul cat si numarul vor fi dezactivate.

#24862
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
salutare.
vad la ei pe site ca la portare (3 numere in cazul meu) au niste preturi oki. Ma uit la "nemilitat"(x3) si am cateva intrebari (am stat 40 de min cu o helpdeskitza de care mi e si jena sa povestesc. nici la VF nu am intalnit asa toanta).

- pe site la oferte nu zice de 5 G, doar 4g. ce sa intelg?
- apare ca are net nelimitat dar apare optiune de 300Gb cu 2eur si ceva. e nelimitat ori ba?
- datele in roaming  - cati gb sunt ? ( pretul x 2 sau ce mai e in formula aia se aplica la pretul abonamentului (5eur) sau la cel 1.75(pe cele 8 luni reduse)?
- pretul roaming Tr? (Date)?
- cum cu acoperirea (Ro Bg. gr. Tr, eu )?
Multam

#24863
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
In 40 de minute butonai toate paginile de pe digi.ro si te lamureai ce si cum se ofera.
Pe site nu ai nicaieri 300GB pentru 2€, ci e vorba de 30!
Nu tot timpul este problema la “emitator” ci si la “receptor”, ti se raspunde in functie de intrebarile ce le pui si daca intelegi raspunsurile primite.

#24864
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

 foxbat, pe 01 aprilie 2024 - 21:06, a scris:

salutare.
vad la ei pe site ca la portare (3 numere in cazul meu) au niste preturi oki. Ma uit la "nemilitat"(x3) si am cateva intrebari (am stat 40 de min cu o helpdeskitza de care mi e si jena sa povestesc. nici la VF nu am intalnit asa toanta).

- pe site la oferte nu zice de 5 G, doar 4g. ce sa intelg?
- apare ca are net nelimitat dar apare optiune de 300Gb cu 2eur si ceva. e nelimitat ori ba?
- datele in roaming  - cati gb sunt ? ( pretul x 2 sau ce mai e in formula aia se aplica la pretul abonamentului (5eur) sau la cel 1.75(pe cele 8 luni reduse)?
- pretul roaming Tr? (Date)?
- cum cu acoperirea (Ro Bg. gr. Tr, eu )?
Multam
Salut. E nelimitat dar cu viteza maxima pana intr-o 100 de gb lunar. Adică primii 100 gb merg la viteza maxima, dupa ce i-ai coneumat, netul merge in continuarea dar viteza scade drastic. La 2 euro poti lua 30 de gb extra la viteza maxima in roaming, e cam acelasi calcul de 2x. Oricum, in roaming e misto ca merge si wifi call, asta ca idee. Cred ca e singurul operator din Ro la care merge chestia asta . Per total merita. Legat de acoperirea din afara . Depinde mult de operatorii cu care au parteneriate in roaming . Dar nu cred sa fie probleme... Poti verifica la ei pe site cu ce rețele au parteneriate in roaming. Daca mai ai intrebari sau nelămuriri..  poti sa le pui tot aici in acest topic

#24865
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Salut si multumesc.
Nu am inteles cum este cu datele in roaming. Daca portez un singur numar - abonamentul este de 5 Eur redus la 2.5 pt 8 luni. daca portez 3 - am 1.75 eur pt 8 luni din 3.5 eur.
cum se calculeaza datele in cele 2 variante?
In ce priveste acoperirea in tara, cum ii?
in oferte nu scrie nimic de 5g (Doar 4g). la fel, cum e
Multumesc

#24866
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
pt foxbat - nu sunt de mult pe DIGI dar iti pot spune, la cat umblu prin tara, foarte foarte rar am gasit zona unde sa nu fie acoperire DIGI iar toate abonamentele au 5G, dar trebuie sa fie si Tehnologie 5G in zona in care vei folosi predominant internetul. Uneori pe telefon imi apare si 4G+ uneori 4G ( unde nu e acoperire 5G ). Am consumat cei 100 GB si viteza la internet chiar nu mi-a scazut, am ramas surprins ( stai fara nici o grija, ca, Nu vei plati in plus nimic daca vei depasi acei 100 GB, oricum, e Greu sa consumi acesti 100 GB ). Cat despre Roaming ai in jur de 3,5 GB oricum, chiar daca depasesti in GB vei plati Foarte Foarte putin.

Edited by raducanu969, 02 April 2024 - 07:15.


#24867
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Multumesc.In mare asa m-am gandit si eu dar vreau sa vad ceva scris si care sa fiu sigur ca e valid(m-au omorat VF si Oro cu toate smecheriile si calculele alambicate care nu "puscau" cu oferta..)
am 3 nr la vf si vreau sa incerc si digi(nu neaparat de pret pt ca am preturi  foarte ok si acum) prin prisma problemelor (site, plati, netrasparenta, magarii cu cresteri de facturi etc).

#24868
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 30.06.2023
Stai linistit, la DIGI nu exista " smecheria " de la Vodafone, Orange. Eu m-am portat de pe Vodafone si nu regret alegerea facuta. Sotia are DIGI de vreo cativa ani si niciodata nu a avut probleme cu marire pret sau taxe abuzive, etc si stai linistit, ca si pretul este Super Super bun iar pe Roaming, anul trecut, in Bulgaria, DIGI-ul sotiei mi-a dat rusine pe Roaming, pe cand Vodafone ( chitaia ).

#24869
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View Postfoxbat, on 01 aprilie 2024 - 21:06, said:

salutare.
vad la ei pe site ca la portare (3 numere in cazul meu) au niste preturi oki. Ma uit la "nemilitat"(x3) si am cateva intrebari (am stat 40 de min cu o helpdeskitza de care mi e si jena sa povestesc. nici la VF nu am intalnit asa toanta).

- pe site la oferte nu zice de 5 G, doar 4g. ce sa intelg?
- apare ca are net nelimitat dar apare optiune de 300Gb cu 2eur si ceva. e nelimitat ori ba?
- datele in roaming  - cati gb sunt ? ( pretul x 2 sau ce mai e in formula aia se aplica la pretul abonamentului (5eur) sau la cel 1.75(pe cele 8 luni reduse)?
- pretul roaming Tr? (Date)?
- cum cu acoperirea (Ro Bg. gr. Tr, eu )?
Multam

Formula de calcul pentru roaming este urmatoarea: 2 x Pretul lunar al abonamentului (Euro, fara TVA) / Tariful maxim cu ridicata in roaming ( adica 1,55 EUR/GB ). Atentie ! Se calculeaza la pretul platit, nu la valoarea de 5 Euro.
Referitor la acoperirea in Ro, nu-ti face probleme, merge cam peste tot.
Iar in roaming stau foarte bine.

Tarifele pentru Turcia:
Attached File  Roaming cartela si abonament Digi Mobil - tarife reguli de taxare - tari roaming DIGI (RCS & RDS).png   54.55K   33 downloads

Edited by cristiany, 02 April 2024 - 07:41.


#24870
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postmtuchendria, on 01 aprilie 2024 - 22:00, said:

In 40 de minute butonai toate paginile de pe digi.ro si te lamureai ce si cum se ofera.
Pe site nu ai nicaieri 300GB pentru 2€, ci e vorba de 30!
Nu tot timpul este problema la “emitator” ci si la “receptor”, ti se raspunde in functie de intrebarile ce le pui si daca intelegi raspunsurile primite.

merci.foarte util. spor.

View Postcristiany, on 02 aprilie 2024 - 07:41, said:

Formula de calcul pentru roaming este urmatoarea: 2 x Pretul lunar al abonamentului (Euro, fara TVA) / Tariful maxim cu ridicata in roaming ( adica 1,55 EUR/GB ). Atentie ! Se calculeaza la pretul platit, nu la valoarea de 5 Euro.
Referitor la acoperirea in Ro, nu-ti face probleme, merge cam peste tot.
Iar in roaming stau foarte bine.

Tarifele pentru Turcia:
Attachment Roaming cartela si abonament Digi Mobil - tarife reguli de taxare - tari roaming DIGI (RCS & RDS).png
merci. asta am vazut si eu dar deh, sunt inca "abuzat"de astia la care sunt acum
la calcul din pacate cam asa am inteles si eu- nu prea e cine stie ce raportand la ce am acum, practic netul in roaming e ca si inexistent (ma refer la cel din abonament).

#24871
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

View Postfoxbat, on 02 aprilie 2024 - 07:53, said:

merci. asta am vazut si eu dar deh, sunt inca "abuzat"de astia la care sunt acum
la calcul din pacate cam asa am inteles si eu- nu prea e cine stie ce raportand la ce am acum, practic netul in roaming e ca si inexistent (ma refer la cel din abonament).
Stii cum e in viata: pe de o parte castigi, pe alta pierzi.
Intradevar roamingul inclus in abonament nu este mare, dar ai avantajul ca pretul / GB este destul de ieftin.

#24872
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
https://www.digi.ro/...-mobil-5g-smart

Info despre acoperirea 5G in 35 de orase ale tarii.

“ DIGI MOBIL 5G SMART

DIGI | RCS & RDS a investit în ultima perioadă în dezvoltarea infrastructurii 5G, care a devenit disponibilă în peste 35 de orașe din țară.

Comandă unul dintre terminalele compatibile cu tehnologiile 5G, VoLTE și VoWiFi. Lista telefoanelor aici.

În rețeaua de telefonie mobilă DIGI, tehnologia 5G este acum disponibilă în următoarele orașe: București, Satu Mare, Oradea, Arad, Timișoara, Reșița, Craiova, Târgu Jiu, Slatina, Pitești, Târgoviște, Deva, Hunedoara, Sibiu, Alba Iulia, Cluj-Napoca, Târgu Mureș, Bistrița, Baia Mare, Iași, Brașov, Poiana Brașov, Bușteni, Sinaia, Predeal, Drobeta-Turnu Severin, Râmnicu Vâlcea, Lugoj, Mediaș, Sighetu Marmației, Craiova, Caracal, Corabia, Băilești, Orșova, Caransebeș, Zalău, Petroșani, Sibiu.Constanța, Mamaia, Năvodari.”

Edited by mtuchendria, 02 April 2024 - 08:03.


#24873
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
vad ca in SSE nu apar tarife/cantitati (ex - Bg, GR) ci doar generic cu folosirea rezonabila.:)
concret, cat net am in Bg si cat este tariful dupa depasire?
(imi pare rau ca nu am inregistrat discutia de ieri cu helpdeskul lor comercial - ma trimiteau la site la orice banala intrebare - asta mi-a ridicat  nitel tensiunea dar era cat de cat calit de la VF. O varza mai mare (toanta e bland ca termen)n-am intalnit).

#24874
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Poti sa folosesti calculatorul de la Vodafone.

Formula este aceeasi si se aplica la toti operatorii din Romania.

https://www.vodafone.ro/roaming/

Faci de exemplu 1 singur abonament Optim Nelimitat in valoare de 5 euro ai inclus 5,42 GB.

Daca ai 2 abonamente Optim Nelimitat iti intra cu 4 euro si atunci ai 4,34 GB inclusi in SEE.

La 3 abonamente platesti 3,5 euro si ai undeva la 3,79 GB inclusi.

La 4 abonamente Optim Nelimitat platesti 3 euro per abonament si atunci ai 3,25 GB inclusi.

In caz ca depasesti traficul alocat platesti 0,90 euro (TVA inclus) pentru fiecare 1000 MB consumati.

Ai consumat extra 2000 MB sa zicem ai de plata 1,80 euro.

Edited by catalinman, 02 April 2024 - 08:32.


#24875
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Nu cumva se calculeaza valoare abonament Fara TVA?

#24876
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Nu. Se calculeaza plecand de la abonamentul cu tot cu TVA.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate