Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Coruptia generalizata din spitalele romanesti si sistemul medical in general.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Delasarea este principala problema si la stat si la privat. Ce este asa de greu sa asiguri minima igiena in spitale ?
La stat: am fost cu tata pentru urgenta la ochi si, pana sa vina doctorul, asistenta a inceput sa umble la ochiul plin de sange cu mana murdara. Tocmai ce discutase cu o femeie venita in vizita si a pus mana pe sacosa aleia etc.
La privat: in timpul operatiei de extragere si taiere a molarului la dentist, doctorita a facut o pauza si a vorbit la telefonul mobil fara ca apoi sa schimbe manusa.
Hepatita C se transmite foarte usor asa.

#20
aceite

aceite

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.12.2013
Citind pățania cu dentistul mi-am amintit instantaneu o întâmplare la dentist acum multă vreme. Îmi amintesc ca  într-o seara juca România - Irlanda iar eu aveam o durere groaznică de măsea. Părinții și durerea mau împins la dentistul de garda din oraș în acea seara.  Dentistul se chinuia cu un fel de surubelnita ca să îmi slăbească măseaua,la un moment dat Hagi ratează o ocazie, (avea  televizor în cabinet)  motiv pentru care lasă surubelnita își pune mâinile în cap și începe sa tipe din toți plămânii impreuna cu asistentul, asezonand urletele cu înjurături birjaresti. După care din nou îmi baga ustensila intre masele, Dar ținând capul întors spre televizor, neputând sa piardă nici o secunda din reluare.
Datorita intervenției sale profesionale, a doua zi dis de dimineață m-am trezit cu perna murdara cu singe iar gura plina cu o substanță ce părea marmelada. De fapt era singe închegat care s-a coagulat la mine în gura.
Ajuns la medic, acesta Îmi cauta cu o penseta în gaura lăsată de extracție.,  și găsește un colt de măsea care îmi provoca o hemoragie continua, slaba dar constanta.
Am uitat sa spun ca măseaua avea și o pungă de puroi destul de babana, dar medicul a zis ca mi-o scoate,  ca nu se întâmplă nimic.


#21
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@ciine: cred ca nu cunosti sistemul MAI-ului. Toti pompierii au minim o scoala postliceala (la Boldesti) sau Academia de Politie - Sectia ISU. Ce mai zici de un politist care si-a tocit coatele 4 ani prin licee militare si inca 4 ani prin Academia de Politie? Care si-au mancat copilaria ca sa lucreze pe 1600-1750 lei si ca sa dea posibilitatea unui neica nimeni sa-l scuipe pe strada? Nu mai ridica in slavi medicii, toti sunt o clica de spagari care lucreaza pe 1500 lei si spagi ce depasesc 100.000 lei/luna. Am un vecin, medic, care nu a dat curs unei oferte din Anglia, de 3500 lire/luna. Cica e putin fata de valoarea lui... Ma intreb cat castiga cu adevarat?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate