Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Nokia Lumia 520 vs Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
DanielChitaristul

DanielChitaristul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.04.2014
Daniel* . Nu , nu îl dețin , dar cunosc cât de cât Hiro-ul și nu este prea reușit . Lumia are windows , e calitatea Nokia , e solid.. Totuși Hero se blochează , e nasol.. ;) ;) ;) La 14 ani știu cam multe. :)))

#20
catalingeorge22

catalingeorge22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 04.01.2009
E nasol cu hiro ala ca are o gramada de bloatware care-l face sa se miste greu. Le-am butonat pe amandoua, ia Nokia strict din cele doua.

#21
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Multumesc de raspuns!Posted Image

P.S:Si eu am 14 ani!Posted Image

#22
DanielChitaristul

DanielChitaristul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.04.2014
E bine :))))

#23
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Ca detinator de Lumia 520 iti pot spune ca e foarte bun pentru ceea ce ai tu nevoie. Ruleaza foarte fluid, fara lag. Camera e acceptabila doar in conditii de lumina optime, in rest e slaba din cauza lipsei blitz-ului. Bateria duce lejer o zi, 2 zile daca mai mult someaza. Jocuri sunt destule. Unele gratis, altele cu preturi intre 4 si 20 de lei. Aplicatiile de baza sunt acolo si ele. Ca sa iti faci o idee, ruleaza Asphalt 8 fara pic de lag. Hiro nu am avut, nu cunosc. Dar este totusi un android low-cost....

#24
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View PostDanielChitaristul, on 18 aprilie 2014 - 19:08, said:

Daniel* . Nu , nu îl dețin , dar cunosc cât de cât Hiro-ul și nu este prea reușit . Lumia are windows , e calitatea Nokia , e solid.. Totuși Hero se blochează , e nasol.. Posted Image Posted Image Posted Image La 14 ani știu cam multe. Posted Image))
stii cum se zice, decat mult si prost mai bine putin si bun Posted Image

intr-adevar, se pare ca hiro se misca prost dupa ce pui ceva aplicatii

Edited by opop, 18 April 2014 - 19:20.


#25
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
E ciudat faptul ca un device cu dual core 1.3 Ghz este mult mai slab decat unul dual core 1 Ghz.Insa asta cred ca se datoreaza sistemului de operare (Android vs WP);a bloatwarelui Orange si probabil chiar din cauza procesorului (Cortex vs Snapdragon)

@CristianLC poti pune niste screenshoturi la magazinul de aplicatii ca sa-mi o idee cam ce jocuri sunt si aplicatii?(desigur, doar daca ai timp)

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
nu, pur si simplu din cauza ramului. acolo e jalea mare, mare.
nu zic, nici memoria interna nu e stralucita, din aia 4 giga nu raman nici 2 utili, ca androidul tot din ei ocupa... dar probabil solutii de root sunt, ca e un telefon destul de vandut. oricum, viteza aplicatiilor de pe card nu se compara cu a acelora instalate in memoria interna...

#27
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014

View Postslai, on 18 aprilie 2014 - 19:30, said:

nu, pur si simplu din cauza ramului. acolo e jalea mare, mare.
nu zic, nici memoria interna nu e stralucita, din aia 4 giga nu raman nici 2 utili, ca androidul tot din ei ocupa... dar probabil solutii de root sunt, ca e un telefon destul de vandut. oricum, viteza aplicatiilor de pe card nu se compara cu a acelora instalate in memoria interna...
E adevarat.512 Ram pe WP sunt mai rapizi decat 512 Ram pe android.

#28
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Windows utilizeaza mult mai bine resursele telefonului decat androidul si se blocheaza foarte rar. Sunt deja multe aplicatii si pentru WP asa ca nu mai este o limitare. Iti recomand Lumia.

#29
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Altceva in acest buget mai stiti/exista in afara de cele din china?

Si inca ceva poate pune cineva niste screenshoturi cu marketul de pe lumia ca as vrea sa vad ce jocuri sunt compatibile....multumesc anticipat!

#30
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Toate Angry birds, Asphalt, Hill climb racing,minion rush, temple run,cut the rope, fruit ninja si altele... Unele gratis, altele nu. Nu se pot pirata, in caz ca aveai ganduri

#31
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
In primul rand, merg bine?Sin in al doilea rand:nu aveam gand la piratat dar am auzit de un asa numit ,,developer unlock'' care te lasa sa faci niste ,,chestii'' si cica e legal.

#32
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
intra pe windows.microsoft.com si cauta aplicatii.
sunt foarte multe gratuite, nu e problema. Mai multe detalii nu pot sa-ti dau ca nu folosesc decat cateva pentru camera, navigatie, site-uri de stiri.

#33
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Adevarul este ca Nokia Lumia 520 este un ,,best buy''.Va multumesc foarte mult pentru ca m-ati ajutat in a ma decide.Daca mai sunt pareri eu va astept!Posted Image

View Posttibi346, on 18 aprilie 2014 - 20:14, said:

intra pe windows.microsoft.com si cauta aplicatii.
sunt foarte multe gratuite, nu e problema. Mai multe detalii nu pot sa-ti dau ca nu folosesc decat cateva pentru camera, navigatie, site-uri de stiri.
Am intrat numai ca din ce am inteles cateva jocuri nu merg.Ex:Subway Surfers cere 1 gb ram si nu merge pe 520.

Edited by Andr3y2014, 18 April 2014 - 20:21.


#34
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Scuzati greseala: best buy fara ghilimele Posted Image Posted Image

#35
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Alte pareri?

#36
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
ce pareri ca oricum hiro nu mai este

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate