Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

La ce operator ati renuntat in favoarea Digi Mobil?

- - - - -
  • Please log in to reply
317 replies to this topic

Poll: Prin ce modalitate si la ce operator ati renuntat in favoarea Digi Mobil? (573 member(s) have cast votes)

Prin ce modalitate ati renuntat/veti renunta total/partial la actualul operator?

  1. Portarea numarului/numerelor (435 votes [73.48%])

    Percentage of vote: 73.48%

  2. Schimbarea numarului/numerelor actuale cu numar/numere Digi Mobil? (69 votes [11.66%])

    Percentage of vote: 11.66%

  3. Folosesc in paralel actualul operator si Digi Mobil (88 votes [14.86%])

    Percentage of vote: 14.86%

La ce operator ati renuntat prin oricare din modalitatile de mai sus?

  1. Orange (264 votes [43.00%])

    Percentage of vote: 43.00%

  2. Vodafone (217 votes [35.34%])

    Percentage of vote: 35.34%

  3. Cosmote (133 votes [21.66%])

    Percentage of vote: 21.66%

La operatorul la care am renuntat/voi renunta aveam

  1. abonament (339 votes [55.39%])

    Percentage of vote: 55.39%

  2. cartela (273 votes [44.61%])

    Percentage of vote: 44.61%

Vote Guests cannot vote

#19
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View Postlex404, on 15 aprilie 2014 - 18:04, said:


Asta-i din categoria:
" Am iPhone, ai un minut s-o sun pe mama? "

Cum sa ai iPhone, si sa n-ai bani de pachet de date la O/V/C ?:lol:

Eu am bani. Ei nu au nelimitat. Sau macar 5GB...



#20
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
N-am ganduri de trecere la recesei (am prepay la "Sfanta Treime" si sunt acoperit pe toate fronturile), dar prevad un viitor luminos thread-ului. Posted Image
Multa lume incepe sa se sature de bataile de cap provocate de cartelul CMT-VDF-OR si sa bage in seama alternativa DIGI.

#21
Dorje

Dorje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 03.08.2006
Portarea unui număr de prepay ( vreo 2 ani a fost și abonament ) de la Orange, cu o vechime în rețea de 6 ani, pe un Optim 5.
Șansele de portare sunt mari și la abonamentul ( 15 ani in sistem ) de la Vodafone al soției, după cum pun problema cei de la retenție ( de vreo 2 saptămâni este în negocieri cu ei).

Edited by Dorje, 15 April 2014 - 19:03.


#22
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Eu am venit din Cosmote.
Haideti sa le aratam celor 3 giganti ca in tara asta nu au putere. :D

#23
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010

View Postdanutz1, on 15 aprilie 2014 - 17:35, said:

Tot mai multe solicitari pentru serviciile Digi Mobil au aparut in ultima vreme o data cu roamingul national.
Pe ce te bazezi? Ai niște date?

Ca să fiu în temă, am avut un Orange și l-am portat în digi peste share-ul respectiv încă din 2013.

#24
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postlex404, on 15 aprilie 2014 - 18:04, said:


Asta-i din categoria:
" Am iPhone, ai un minut s-o sun pe mama? "

Cum sa ai iPhone, si sa n-ai bani de pachet de date la O/V/C ?:lol:

Amice, daca am bani si-mi permit un iPhone, nu inseamna ca trebuie sa platesc taxa de smecher a operatorilor mari pentru a beneficia de un sparc de date.  Da, imi place sa am um smartphone pe vare sa-l pot exploata la maxim fara sa stau cu grija depasirii cacaturilor incluse. Singura mea grija pe DiGi este bateria.

On-topic: am renuntat la vodafone ca numar principal din momentul in care am primit in custodie primul telefon, prin toamna lui 2007.  Am reusit sa pastrez cativa ani numarul de vodafone, dar l-am pierdut, pentru ca am uitat sa reincarc. Intre timp am mai cumparat o cartela cu numar, dar o sa aiba aceeasi soarta.

#25
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Se vede din topicul cu roamingul national si acoperirea.
Multi care au fie au portat deja, fie vor sa porteze sau umbla din casierie in casierie ca nu au SIM-uri.

#26
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Maine mai fac un Optim 2 mama lor de RDS deci eu vreau sa le dau bani si ei nu vor sa mai fac un abonament.Maine portam o cartela Vodafone in Digi Mobil.

#27
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Doua ab la verzi plus o cartela verde=trei ab de 2 € si ce ramane din bani pot sa beau si o bere

#28
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Am renuntat la Orange, desi o sa imi fie dor de acoperirea lor foarte buna pe partea de date 3G in 900 MHz...

#29
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdaniel:), on 15 aprilie 2014 - 18:26, said:

Ce tablete?!
Pai se dau in draci tablete in varianta 3g sau wifi in diverse oferte in functie de vechime, pachetul avut si alte fineturi pe care nu le stiu, unele gratis altele in rate ori redus Posted Image Zieca tipa de la stand-ul cu aparatura unui intrebator disperat sa ia o tableta dar nu avea conditiile complete ca exista si o varianta de plata in avans pe 1 sau 2 ani a serviciilor si-ti dau tableta gratis si probabil si un sim 3g pentru ea daca e varianta 3g, 5 sau 8GB trafic lunar nu mai stiu, sa intervina cine are date mai complete etc... Ma rog nu am intrebat detalii ca nu ma intereseaza, eu neavand net de la ei vroiam numai un kaon pt un tv lcd vechi care nu are ci+, reteaua mea de cartier e inca top pe net, pana in 100mbit. Cei cu vechime mare se pare o primesc la alegere, tv sau tableta, le vine scrisoare acasa de la rds (un amic asa a luat-o). Cu alte cuvinte, au inceput ofertele boombastice de primavara-vara si marirea bazei de clienti Posted Image

#30
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
1 abonament nou, 1 abonament portat din Cosmote (vechime 10 ani) si urmeaza o cartela portata din Cosmote.

#31
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postvio73, on 15 aprilie 2014 - 18:21, said:

Dacă la Varzafone nu am semnal mai deloc, și Digi sunt pe rețeaua lor, la ei voi avea? Mă refer în mediul rural, unde Digi nu are propria rețea. Mulțumesc!
Atat timp cat nu ai semnal la Voda, nu vei avea mici la Digi.

#32
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Eu inca tin cartela de Voda, vechime cine mai stie! Dar nu o mai incarc! Telefon dual sim am acum de cativa ani si nu concep telefonia mobila fara el! La Voda am renuntat de acum un an jumate nu din cauza preturilor mici ale Digi in tara ci din Cauza roamingului. Aici am avut ocazia sa vad cat de nehaliti sunt cei de la Vodafone. Exemple la Digi minutul primit in Israle 0,22 centi la Voda de 4 ori mai scump, in Turcia momentan sunt intr-o zona unde nu are acoperire Vodafone Turcia, asa ca a intrat Avea. Rezulta la Digi apel primit 2,48 centi, la Voda vine sms-u si ingeht. Nu mai intra serviciul de passport ci cu totul alte tarife extrem de dragute, adica apel primit 59 de centi. WTF! In grecia cu Passport dau ma ajunge calupul de 10 minute 75 de centi, cum evident platesc si TVA ajung la 1E/10 minute, adica 10 centi/minutul. La Digi un minut e 2,48 TVA inclus. In conditiile astea trebuie sa fii masochist rau de tot sa mai stai la Vodafone.
Si sa nu uit, s-a inventat Digi oriunde cu o aplicatie de tot rahatul, dar chiar si asa cele 200 de minute nationale din RDS nu le pierd ca le flituieste la foc automat cumntaul meu din Germania, avand la dispozitie conexiune broadband, deci daca esti afara si ai conexiune buna la net vii practic la costuri de roaming zero.

#33
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postfilip.serban, on 15 aprilie 2014 - 20:07, said:

Intre timp am mai cumparat o cartela cu numar, dar o sa aiba aceeasi soarta.

Aaaand... it's gone. :P

#34
smbn

smbn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.09.2004

View Postcrisstonne, on 15 aprilie 2014 - 18:18, said:

Hai sa fiu eu primul on topic Posted Image

Am renuntat la Varzafone in favoarea Cosmote, apoi am renuntat la Cosmote in favoarea Rds.

la fel si eu. Dupa ani de zile la Vodafone, apoi vreo 4 ani la Cosmote (folosind un telefon dual-SIM), acum complet pe Digi. Sunt super-multumit.

#35
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010

View Postdanutz1, on 15 aprilie 2014 - 18:23, said:

Ai semnal oriunde in ariile de acoperire Vodafone 3G, Vodafone 2G, Digi 3G 2100 sau Digi 3G 900.
Din 3 retele din care doua 3G nu se poate ca macar 99% din populatia tarii sa nu aiba acoperire.
Mda, sunt destule gauri pe vodafone in reteaua rurala, din tara, in special in sudul tarii.

#36
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011

View PostBlender33, on 15 aprilie 2014 - 18:27, said:



Eu am bani. Ei nu au nelimitat. Sau macar 5GB...
Nu ai destui. Măcar 100 eur pe lună pt gura lor :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate