Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Nokia Lumia 930

- - - - -
  • Please log in to reply
1856 replies to this topic

#37
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,732
  • Înscris: 10.11.2013
Asta cu glance este relativa, tot in articol scrie ca vor incerca sa faca ceva in acest sens dar ca sunt doar zvonuri in acest moment.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Lumia 930 and Lumia 630 EU price and availability revealed http://www.gsmarena....d-news-8352.php

"The Nokia Lumia 930 new global flagship and will cost €600 at launch from Cyberport in Germany. For comparison, the same retailer is asking €700 for the Galaxy S5 and €650 for the HTC One (M8). Anyway, the Lumia 930 is expected to be available from June 19"

Cam tarziu ajunge cu el pe piata.

#39
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
E un preț bun.

#40
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007
Eu zic ca e un pret mare.

#41
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011
Avand in vedere ca cer 600 de euro pe el si mai ei si modelul lor high-end puteau sa ofere 50GB pe OneDrive, mai ales ca e tot serviciul lui Microsoft.

7GB primeste gratis oricine se inscrie pe OneDrive.

#42
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Ai dreptate, trebuiau să bage o ofertă cu spațiul cloud, un cupon bonus in cutia primită, să ofere funcția Glance și să pună un preț sub nivelul psihologic al lui 600. Ceva de genul: 590 €. Asta ca să fie competitivi.

#43
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
E interesant metalul de pe pe margini (gen iPhone), totusi la 9,8 mm, mi se pare prea gros, pentru un telefon lansat la mijlocul anului 2014.

#44
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postmeercha, on 16 mai 2014 - 13:35, said:

E interesant metalul de pe pe margini (gen iPhone), totusi la 9,8 mm, mi se pare prea gros, pentru un telefon lansat la mijlocul anului 2014.
Nu e vorba de grosime. E ok 9,8 dacă are spate curbat gen 520 sau 8X. Faza e că la grosimea asta puteau și ei să pună acolo o baterie mai acătări. Așa cer 600 € pe el iar pe forumurile WP Central se plâng utilizatorii de Icon că se usucă bateria văzând cu ochii. Rezoluția aia la ecranul lui e chiar de pomană. Mă piș în el de trend, dacă la 6 ore de la scoaterea din priză, guiță după electricitate.

#45
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,084
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmeercha, on 16 mai 2014 - 13:35, said:

E interesant metalul de pe pe margini (gen iPhone), totusi la 9,8 mm, mi se pare prea gros, pentru un telefon lansat la mijlocul anului 2014.
Telefonul asta il iei pentru ca iti pasa ceva mai mult decat altora de calitatea foto (senzor mai mare decat majoritatea, stabilizare optica, dual LED, rezolutie mare, etc) ... daca vrei telefon "premium" mai subtirel de la Nokia, ai 925-ul (sigur, nu e la ultimele specificatii, dar face fata cu brio si e ieftin).

Eu sper sa faca telefoane "groase" in continuare (sub 10 mm nu poate fi numit gros, sa fim seriosi), pentru ca aia inseamna ca pun camere cu senzori mari/performante in ele Posted Image Personal as fi dezamagit daca urmatorul meu telefon Nokia ar avea sub 10 mm, aia ar insemna ca au pus o piticanie de senzor foto in el :)

Edited by utopium, 16 May 2014 - 16:33.


#46
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Deh, tragi o filmare cu el de „treijde” minute și ți s-a dus juma' de baterie.

#47
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Apropo de asta... 😃  Următoarea achizitie pentru telefon o sa fie un Power bank de 30000 mah (cică ar avea vreo 15000 reali). Am fost la munte duminica si aproape am rămas fără baterie in 5 ore de plimbare (poze, date, gps si watsapp).

#48
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 02.02.2011
La francezi si nemti poti face precomanda

http://www.amazon.fr...nokia lumia 930

http://www.amazon.de...nokia lumia 930

#49
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
550 Oiro? Nicht schlecht! :D

#50
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008

View Postutopium, on 16 mai 2014 - 16:29, said:

Telefonul asta il iei pentru ca iti pasa ceva mai mult decat altora de calitatea foto (senzor mai mare decat majoritatea, stabilizare optica, dual LED, rezolutie mare, etc) ... daca vrei telefon "premium" mai subtirel de la Nokia, ai 925-ul (sigur, nu e la ultimele specificatii, dar face fata cu brio si e ieftin).

Eu sper sa faca telefoane "groase" in continuare (sub 10 mm nu poate fi numit gros, sa fim seriosi), pentru ca aia inseamna ca pun camere cu senzori mari/performante in ele Posted Image Personal as fi dezamagit daca urmatorul meu telefon Nokia ar avea sub 10 mm, aia ar insemna ca au pus o piticanie de senzor foto in el Posted Image
Sunt de acord, dar pentru poze (fotografii), se foloseste un aparat. Cu toti cei 5000 de megapixeli, zoom, diafragma, etc., si tot nu o sa ajungi la aceleasi performante. SI pana la urma, cine isi cumpara un telefon de peste 2500 lei, pentru camera foto? Eu nu.

#51
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Telefonul il ai permanent dupa tine. Aparatul nu

#52
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 10.04.2006
Cat interes pentru acest telefon :)
Probabil are de-a face cu faptul ca la cum anunta Microsoft un telefon si il lanseaza dupa multe luni, a fost deja uitat.
Totusi a aparut si pe la noi pe la precomanda: 2100 ron la edigital.

#53
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 18.10.2007

View PostNenea Zap, on 02 iulie 2014 - 15:33, said:

Cat interes pentru acest telefon Posted Image
Probabil are de-a face cu faptul ca la cum anunta Microsoft un telefon si il lanseaza dupa multe luni, a fost deja uitat.
Totusi a aparut si pe la noi pe la precomanda: 2100 ron la edigital.


posibil si pentru ca noi nu simtim nevoia sa cheltuim taspe' bulioane ca sa nu avem lag.
930 arata bine dar nu are nimic interesant:  nu se bate cu 1020 la camera, nu are ecranul si bateria lui 1520.
Daca era 300 euro era un bestbuy, dar nu e. Am mai spus: pretul il omoara!

#54
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,084
  • Înscris: 14.08.2007
Si care ar fi concurentii cu specificatii similare la 300 de euro?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate