Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

HTC One furat

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
A fost deja. Incercati sa nu mai cititi doar primul post + reply.

#38
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostArkouda, on 28 martie 2014 - 23:02, said:

A fost deja. Incercati sa nu mai cititi doar primul post + reply.

View PostLarisaPopa, on 28 martie 2014 - 21:06, said:

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati, cum imi pot localiza telefonul furat? Mi-am cumparat acum 2 zile un HTC One si azi mi-a fost extras din buzunar. Ce posibilitati exista sa-i detectez locatia?
Va rog sa ma ajutati. Multumesc mult.
Da chiar scrie aici ca erau camere....

#39
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Citeaza si postul in care a zis ca a fost la politie....

#40
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Trebuie sa insiste mai mult ca daca ii lasa asa nu se vor obosi prea mult.

#41
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014
Am fost la politie, dar voi reveni marti pentru vizionarea inregistrarilor de pe camere..

#42
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Insistatul la politie este ca apasatul repetat pe butonul de la lift. Tot cand vrea el vine.

#43
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostLarisaPopa, on 28 martie 2014 - 23:11, said:

Am fost la politie, dar voi reveni marti pentru vizionarea inregistrarilor de pe camere..

sper ca ai plecat cu numar de inregistrare a plangerii...

#44
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009

View PostLarisaPopa, on 28 martie 2014 - 23:11, said:

Am fost la politie, dar voi reveni marti pentru vizionarea inregistrarilor de pe camere..

Esti norocoasa. Eu a trebuit sa merg cu un militian in dreapta Posted Image  cu masina proprie (ca ei nu aveau la sectie - Bucuresti, Vitan, Accidente usoare) ca sa luam inregistrarile de la UTI (prin Berceni - Bucuresti)...

Edited by veman, 28 March 2014 - 23:18.


#45
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Dupa un an doi HTC One isi pierde complet valoarea? O fi cum zici tu. Daca mai sunteti de astia care ganditi asa pe aici peste 2 ani in loc sa le aruncati la gunoi ca pe niste lucruri fara nicio valoare sa mi le dati mie va rog.
Posted Image

#46
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014
Stai linistit ca nu il aruncam la gunoi peste 2 ani, vroiam sa ma refer la faptul ca oricum isi pierde din valoare.

#47
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Ce stie sa faca acel HTC I de banii aia? Orice android stie sa foloseasca aceleasi programe, sa vezi mailuri, sa le trimiti, sa folosesti whatsapp sa citesti carti in format electronic in metrou, sa vezi atasamentul unui mail in format word, pdf, jpeg, sa editezi un text etc... Eu m-am limitat la un Samsung Gio S5660 de vreo 3 ani si sunt foarte multumit... Este ecranul mai mic, da-mi pun ochelarii sa vad mai bine :)))

#48
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Cea mai mare greseala a celor care au telefoane scumpe (mai ales fete): dupa ce vorbesc la telefon sau trimit SMS, il pun in buzunar la spate, ca sa vada lumea ca au fund cu smartphone, si il mai lasa si un sfert iesit din buzunar ca sa vada si brandul smartului si ce display mare are, ce culoare are. Daca tot ti-ai luat smart de top, si ai mai facut si foame ca sa strangi bani pt el, macar ai grija unde il pui si poti sa-i faci si asigurare, chiar daca mai dai niste bani in plus lunar, dar macar in cazuri de genul acesta nu o sa-ti para atat rau dupa el. Sanse sa recuperezi telefonul ai 50%, asta daca hotul e client vechi al politiei si isi face veacul mai mult in gara. Daca e un hot din alta zona, chiar si din alta localitate, sansele scad la 0. Multa bafta la recuparea telefonului si lasa si un raspuns daca ai rezolvat ceva, ca sa vedem daca mai putem avea incredere in politia romana.

#49
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postliviu_np, on 29 martie 2014 - 01:10, said:

Ce stie sa faca acel HTC I de banii aia? Orice android stie sa foloseasca aceleasi programe, sa vezi mailuri, sa le trimiti, sa folosesti whatsapp sa citesti carti in format electronic in metrou, sa vezi atasamentul unui mail in format word, pdf, jpeg, sa editezi un text etc... Eu m-am limitat la un Samsung Gio S5660 de vreo 3 ani si sunt foarte multumit... Este ecranul mai mic, da-mi pun ochelarii sa vad mai bine Posted Image))


Dar intre un Mercedes C class si o Dacia Logan ce diferenta e? Ambele fac in principiu aceeasi treaba, te misca din A in B.

#50
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postdany07rap, on 29 martie 2014 - 09:04, said:

poti sa-i faci si asigurare, chiar daca mai dai niste bani in plus lunar, dar macar in cazuri de genul acesta nu o sa-ti para atat rau dupa el

Cel mai probabil o sa-ti para rau si dupa el si dupa banii dati la asigurare.
Dupa cum am mai spus-o in multe locuri nu am auzit nici macar de un singur caz fericit in care sa fie "s-a dus telefonul, mi-au dat altul".

Chiar daca ai furt de-asta in asigurare (unele n-au deloc, unele n-au decit daca ti-au spart usa incuiata sa-ti fure telefonul din casa) sint convins ca multe asigurari o sa gaseasca portite sa nu te despagubeasca mai ales in cazurile astea cu am avut telefonul, nu-l mai am. Nu au cum altfel sa faca, e Romania, daca ai putea sa iei ultimul iphone sa platesti 5-10 euro asigurare si dupa aia sa il dai furat si sa-ti dea altul ar da astia urgent faliment. O sa te intrebe de unde stii ca a fost furat si nu l-ai pierdut (pierderea e explicit neasigurata), ai martori, camere, etc. Au tot felul de small print-uri sa nu plateasca, ca trebuia sa-l folosesti cu cartela lor, etc. Si in final daca reusesti sa te despagubeasca o sa-ti dea un second hand reparat in service si o sa-ti ia fericiti franciza (dupa ce ai platit cine stie cit si pe asigurare pina atunci).

#51
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014
"Cea mai mare greseala a celor care au telefoane scumpe (mai ales fete): dupa ce vorbesc la telefon sau trimit SMS, il pun in buzunar la spate, ca sa vada lumea ca au fund cu smartphone, si il mai lasa si un sfert iesit din buzunar ca sa vada si brandul smartului si ce display mare are, ce culoare are."


Era in buzunar in fata, nu la spate.. L-am tinut cum isi tine orice om telefonul.

#52
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009

View PostLarisaPopa, on 29 martie 2014 - 12:34, said:

Era in buzunar in fata, nu la spate.. L-am tinut cum isi tine orice om telefonul.

Iti trebuia un cuc care sa-l tina prins :)

...nu stiu in ce gara s-a intamplat asta, dar in Gara de Nord (Bucuresti) era plin (acum vreo doi ani) de ginitori... nu departe de militieni... iar afara prostituate la greu ca sa nu pleci nefericit ;)

Romania.

#53
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014

View Postveman, on 29 martie 2014 - 16:44, said:


Iti trebuia un cuc care sa-l tina prins Posted Image

...nu stiu in ce gara s-a intamplat asta, dar in Gara de Nord (Bucuresti) era plin (acum vreo doi ani) de ginitori... nu departe de militieni... iar afara prostituate la greu ca sa nu pleci nefericit Posted Image

Romania.
Gara de Nord din Timisoara.. Era multa lume, dar erau oameni normali, care asteptau la rand.. Nu am vazut lume dubioasa prin jur :-?

#54
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Mai era varianta asta :



Folosind doar PC-ul, se efectueaza pasii de mai jos folosind contul de Gmail cu care ai inregistrat telefonul tau Android :
(automat, in lista "Alegeti un dispozitiv" la instalare, trebuie sa iti apara denumirea telefonului pierdut)

***de pe PC***

Pasul 1 : se instaleaza AndroidLost Jumpstart
Pasul 2 : se instaleaza Android Lost
Pasul 3 : se acceseaza http://www.androidlost.com
Pasul 4 : Sign in (dreapta sus) cu contul tau de Gmail (cel folosit si pe telefonul pierdut)
Pasul 5 : Se acceseaza "Controls" dupa autentificare

...dar mie nu mi-a functionat fara ca sa rulez aplicatia Android Lost pe telefon (pentru a transmite datele Gmail la server) ...

Edited by veman, 29 March 2014 - 23:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate