Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

HTC One furat

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Tocmai m-am gandit sa-mi criptez telefonul, is curios daca lasa accesul la fastboot fara parola :D

#20
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014
Normal ca nu e nimic sigur. Spuneam asta in cel mai bun caz. Stiu persoane care l-au recuperat dar in intervale dinastea mari de timp. Tocmai de aceea caut alte solutii :)

#21
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Stiu un caz, vechi ce este drept, cand unui politist ii s-a furat telefonul Posted Image si nu l-a mai recuperat.
Alta poveste adevarata, langa Politia Capitalei s-a dat spargere la un butic Posted Image

Experienta proprie : am gasit o grenada cu cui in fata geamului si m-am dus la Politie... unde am fost intampinat de catre niste cititori de ziare care s-au speriat si mi-au spus sa ies afara. Eu le-am lasat grenada pe birou si am plecat. Nu stiu ce s-a intamplat, sectia era la locul ei si este in continuare... Sectia 21 Bucuresti.

Mai vreti? ...prin anii '90, in Politia Capitalei se multiplicau CD-uri cu soft-uri si jocuri...parca si ceva muzica...

Cei care trimit lumea la politie ori nu au tangente cu realitatea (exceptand forum-urile) ori sunt niste norocosi ca Politia le-a rezolvat vreun caz ...probabil vreun buletin gasit sau ceva de genul.

On-topic : nu ai nicio sansa cu Politia si sanse minime pe alte cai. Timpul irosit inseamna bani pierduti, asa ca mai bine te indrepti catre o noua achizitie Posted Image Doar Google + niste cefosi te puteau ajuta, dar si asa... limitat si cu posibile consecinte.

Edited by veman, 28 March 2014 - 22:04.


#22
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Ai evadat de pe topicul cu chinezaria?
Intamplator am in jurul meu doua exemple, unul care a recuperat un telefon, si altul care l-a dat cand i-a bocanit politia la usa, la cateva zile dupa ce l-a cumparat din piata.

#23
LarisaPopa

LarisaPopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2014
Inteleg ce vrei sa spui, si multumesc de sfat. Daca as avea posibilitati m-as indrepta spre alta achizitie, dar l-am cumparat acum 2 zile si am facut niste sacrificii pentru a-l lua, de aceea as vrea foarte mult sa-l recuperez..

Slai, spune-mi te rog, cum l-a recuperat?

#24
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Si te-ai dus cu grenada in buzunar la politie?:))) fuji ma :))

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
da, si nu l-au bagat in seama...

#26
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Posthipnotiq81, on 28 martie 2014 - 22:14, said:

Si te-ai dus cu grenada in buzunar la politie?Posted Image)) fuji ma Posted Image)


Tot e bine ca nu a incercat sa o taie cu flexul sa o duca la fier vechi.

Apropo, aia de la fier vechi primesc obuze numai daca sunt bucatele. Adica fara risc de explozie. D-aia se gaseste cate un gheorghe viteaz sa puna flexul pe obuze gasite cand a sapat pentru hazna.

Edited by Arkouda, 28 March 2014 - 22:22.


#27
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Nu ma...am inventat o poveste ca sa castig o mie de euro. Ceea ce este incredibil sau socant pentru voi...se intampla in jurul vostru si voi nu stiti...fiindca aveti alte treburi... mii de postari inutile pe forum-uri. ;)

Vreti lux de amanunte : Lada (da, Lada) pe Bd. Uverturii, opreste, deschide portiera si se apleaca, apoi pleaca. Eu, iesit din casa (parter), ma uit, vad... iau petarda aia gen grenada (ofensiva, defensiva, din 1918 habar n-aveam, nu conta) ... ma duc la S 21... si aia a fost. N-am dat nicio declaratie. Oricum saream in aer daca se juca vreun copil din fata blocului... ce mare cacat... da, am detinut arme, stiu ce inseamna... nu mi-e frica... s-a tras in mine, am tras in ei... nicio problema. SOC si GROAZA...forumistii p...

#28
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Pai si esti atat de experimentat si nu stii diferenta dintre o grenada defensiva si una ofensiva?

Partea buna ca grenada nu-i petarda. Daca explodeaza nu suferi. Deloc.

Edited by Arkouda, 28 March 2014 - 22:25.


#29
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Aveam varsta la care trebuia sa astepti sa plece toata lumea din magazinul de arme ca sa poti cumpara un pistol la supra-pret  (nu pe glont)... deci poate si inconstienta... dar nici acum nu stiu cum arata una defensiva si una ofensiva...as putea sa google, dar pe vremea aia nu stiu daca aveam dial-up Posted Image Neinteresant oricum.

Ciudat cum de povestea cu spargerea langa Politia Capitalei nu s-a legat nimeni? ...sau cu multiplicarea cd-urilor? ...sau nu se accepta experientele proprii?

View Posthipnotiq81, on 28 martie 2014 - 22:14, said:

Si te-ai dus cu grenada in buzunar la politie?Posted Image)) fuji ma Posted Image)

Nu ma, am trimis-o "pa' mail" Posted Image ...dupa ce am arhivat-o ca sa nu se prinda sistemul ca e o grenada Posted Image

...stiu, tu ai fi deschis un topic : "am gasit o grenada in fata blocului" si asteptai sa apara aia care sa-ti spuna ce sa faci cu ea Posted Image Asta daca iti permiteai un 386 33/66 MHz sau AMD K5 si dial-up la Romtelecom Posted Image

Edited by veman, 28 March 2014 - 22:42.


#30
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Interesant.ai gasit grenada in fata geamului si ai plecat cu ea la politie in loc sa chemi politia..ce-ti place sa furi curent :)

#31
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
...sa chemi Politia? Te-ai nascut tarziu tu...

#32
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postveman, on 28 martie 2014 - 22:38, said:


...stiu, tu ai fi deschis un topic : "am gasit o grenada in fata blocului" si asteptai sa apara aia care sa-ti spuna ce sa faci cu ea Posted Image Asta daca iti permiteai un 386 33/66 MHz sau AMD K5 si dial-up la Romtelecom Posted Image

E de 1000 de ori mai inteligent sa deschizi un topic despre o grenada pe trotuarul tau decat sa pui mana pe ea si sa te carabanesti la dracu cu carti. Ori minti cu nerusinare ori ai noroc porcesc ca esti in viata sa ne povestesti. Nu putem verifica niciuna dintre ipoteze.

#33
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
Ideea era ca aia au zis sa ies afara cu ea. Atata tot. Restul nu mai conteaza.

Poate am fost inconstient, poate ca m-am gandit doar la faptul ca erau copii mici prin fata blocului, iar grenada aia era fix pe trotuar langa gradina de la bloc... o gaseau usor...

#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Nu e noroc porcesc, e norocul prostului si mi se pare norrmal sa detina o mare cantitate.

#35
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Postveman, on 28 martie 2014 - 22:48, said:

Ideea era ca aia au zis sa ies afara cu ea. Atata tot. Restul nu mai conteaza.

Poate am fost inconstient, poate ca m-am gandit doar la faptul ca erau copii mici prin fata blocului, iar grenada aia era fix pe trotuar langa gradina de la bloc... o gaseau usor...


E bine daca copiii altora, posibil infractorii sau beizadelele de maine, sau de ce nu, agramatii de maine ce vor popula forumurile, valoreaza mai mult decat propria ta viata.

Edited by Arkouda, 28 March 2014 - 22:53.


#36
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Incearca si la politie, mai ales daca erau camere acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate