Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Armored Warfare

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
5428 replies to this topic

#4897
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006

View Postaguaborne, on 22 iulie 2019 - 15:15, said:

@goguxx2000  nu-i bug !  vezi ca ai mai jos Defense =2meloane de stelute adica mai mult ca tot tancu.macar atata ca daca mergi la pas cu cercetatu mananci o pita.
  nu cred sa-s reglati botzi unde sa traga ca frontal am luat penetrare numai de la pl-01 . nu pot inca sa-l clasez trebuie mai multe jocuri

Are armură OK din ce-am jucat până acum. Cred că-i unul din cei mai buni decari de până acum.

Hmmm, cam bara-bara cu T14 - ăsta-i mai fâșneț da are damage-ul mai mic.
Leclerc-u e mai lent da are damage mai bun.
Și are și muniție multă Posted Image

Ca analogie și Leclercu de 9 e cam bara-bara cu T90MSPosted Image
Deci foarte bun!

Edited by goguxx2000, 23 July 2019 - 08:03.


#4898
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Chiar mi se pare foarte bun Leclerc de tier 10,parca ar fi chally ATDU ceva mai rapid si cu un tun mult  mai bun.A devenit deja favoritul Posted Image
Si francezul de tier 9 mi-a placut,are reload uimitor .
Sper sa nu le strice.

#4899
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Nu ma sta talentu de cu dimineata(08 AM),ca mai am 2 zile de premium dintr-o saptamana,bag si un boost de 12 ore(ala strong de cu 50%) si dau cu zecarii  in SO (vezi doamne m-am lacomit la x4).Mai fratilor,parca era sparta teava cu prosti.Defeat pe linie.Nustiu,jucau copii pe conturile parintilo/fratilor mai mari,sau naiba mai stie ce,dar si pe cheat era revolutie.Am coborat stacheta la tier 7,LecProto....aceeasi poveste.Astia din batalion de la mine intra din an in pasti,deci nui cu cine.Era saracie de playeri inainte de global server,dar care erau ...erau de baza,acu....multi si prosti.Cand dai de o echipa beton,faci matanii,screenshot si pui la pastrare.Niste exemple:Aia 2   wilk si T90-MS,de cum o inceput lupta si pana la "defeat" intepeniti acolo la sniping(eu ramas singur cu prima incarcatura,pomenit inconjurat de puzderie de afv).In alta lupta,eu cu Leclerc Proto,unu cu 0ptaru francez(rachetaru'),chapter 3 din SO Moscow calling,ia incarcatura si fuge cu ea in coltul hartii si sta acolo nemiscat pana pierdem.Parerea mea este ca doar in weekend se poate juca toata ziua,in zilele lucratoare  doar seara!!

Attached Files



#4900
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
nu conteaza ora, scopitzi mintali sant prezenti ! am ceva poze in colectie cu baieti care joaca cu manusi de box altfel nu cred ca in 400 meciuri cu un zecar sa ai 37%victorii.(duminica nu pun mana pe tastatura sa joc mai bine ma duc la sinagoga sa-l ascult pe rabi dacat sa-i vad pe embrioni mutanti jucand)

#4901
Homo_Forumus

Homo_Forumus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 03.05.2019

View Posttar1901, on 20 iulie 2019 - 10:45, said:

Depinde ce joci.

PvE Standard este usor iar sansele sa pierzi sunt foarte mici. Majoritatea tancurilor AI sunt "fragile", au damage/pen mic si nu trag bine(adica dupa pixel-ul slab)

PvE Harcore este mult mai greu si sunt multi jucatori rusi slabi. Mai prinzi si pluton rusesc cu 3 paper tanks si e pierdut meciul.

In plus PvE Hard este plin de Superior tanks care au stats mult mai bune decat tancurile standard. Ma refer la armura, pen si damage. Prinzi un Supperior Challender 2 ATDU si nu ai sanse sa-i dai pen in weakspots decat cu AP de 800mm. In schimb el da lovituri in turret ring de la 200m in timp de se misca.
Joc numai hardcore pentru ca doar acest mod bifeaza la misiunile Battle Pach.

View Postgoguxx2000, on 20 iulie 2019 - 11:13, said:

Fain boost-ul de 900% battle coins Posted Image
Si foarte ciudat modul in care le primesti. In a doua batalie, bot daca eram si primeam mai mult.

Attached File  ScreenShot0029.jpg   258.34K   18 downloads
Attached File  ScreenShot0030.jpg   293K   16 downloads

Edited by Homo_Forumus, 24 July 2019 - 01:22.


#4902
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Ce vor sa zica astia(nus al mai tare din parcare cu engleza),ca din 0.30 nu or sa mai fie potop de T-15 la "gramada" in PVE cand joci la tier mare?

https://aw.my.com/us...&_1ld=2046937_0

Edited by cristi_74, 31 July 2019 - 18:37.


#4903
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Din 0.30 vor sa faca tancurile AI mai variate sa nu mai apara grupuri de T-15 sau Swingfire. Eu am vazut si alte combinatii. De exemplu doua PL-01 pot sa te omoare de la full HP chiar si daca ai MBT.  Daca nu ai gasit hard cover in cateva secunde te-au terminat.

Au sa scoata si cateva tipuri de tancuri care sunt prea-OP pentru PvE. In general tancurile premium din categoria pay-2-win. Tancurile cu top-down ATGM nu au sa fie la AI. Mai sunt si cateva "derp-tanks" cu 8 ATGM care au sa fie scoase de la AI.

Cel putin astea sunt planurile pentru 0.30. Ramane de vazut ce au sa faca in final.

#4904
goguxx2000

goguxx2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.09.2006
Exact! Posted Image

Vor să mărească diversitatea tancurilor AI, ccea ce e o idee bună și să prevină apariția într-un timp scurt doar a unui model - aka o grămadă de T15 cu care trebuie să lupți simultan!

#4905
aguaborne

aguaborne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 07.09.2008
sa para mai usor oleaca hard-ul ca multi se plang ca botzi au mai multa minte ca rusi!

#4906
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011

View Postaguaborne, on 01 august 2019 - 13:54, said:

sa para mai usor oleaca hard-ul ca multi se plang ca botzi au mai multa minte ca rusi!
Posted Image Posted Image Posted Image

#4907
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Cred ca au inceput si astia din AW sa nerf-uiasca tankurile germane...ca aia din wot.Leo2A5 e prastie,doua din cinci proiectile APCR sunt shattered(dupa ce ca da aprox 450),ia frontal 1000 damage de la swingfire si da inapoi la swingfire 500 cu heat,se impiedica pe teren drept(cred ca era un morcow iesit putin afara) de m-i so intors tancul cu 90 grade,stai cu el pe sosea si nu poti sa aim-ezi ca are frisoane ...si lista continua.Posted Image
Azi,in chapter 4 din SO,cred ca de vro 5 ori am dat shattered(consecutive) in laterale,spate,lower plate ...la lighturi ......cu 800 pen!!!!marea majoritate perpendicular pe tinta.Cred ca s-au uitat peste gard la ...vecini si incep sa dea si astia copy/paste....nerf nerf la tank-urile standard......buf.buf...steroizi la alea premium.Daca o iau si astia pe drumul asta.larg,pe care au inceputsa mearga cam toate FREE MMO.....fac si eu ca @Burebista....bye bye ...MMO

Edited by cristi_74, 02 August 2019 - 21:54.


#4908
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postcristi_74, on 02 august 2019 - 21:40, said:

Cred ca au inceput si astia din AW sa nerf-uiasca tankurile germane...ca aia din wot

Fac asta cu toate tancurile vechi doar ca la cele germane se vede cel mai bine. Cand am luat Leopard 2A4 Revolution avea AP cu 900mm pen. Asta era pe vremea cand au facut server merge. Acum are 800mm pen. E cam vechi tancul si trebuie facut loc pentru tancuri pay2win gen Object490.

#4909
Bite

Bite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 11.08.2019
Preferatul meu la T10 e Leopardul. Imediat dupa el vine TUA, tier 6. Asta din urma e singurul care-i da cu tifla lui Swing - scoti doar gatul ala de camila peste deal si iei minimum damage de la nemernic, sub 500 hp. Am pus pe el tot ce tine de spot: benoclu, ochean, barbos si sunt Farul din Alexandria pe harti cat reincarci.

#4910
cata1970

cata1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 21.12.2007
Nu am bagat de seama sa fi facut ceva bun cu PVE.Din contra, modul extreme (SO) mi se pare aberant ,dificultatea este exagerata.Chiar si cu Chally ATDU( ca de celelalte nu are rost sa mai zic) nu ai sanse sa termini misiunea decat  daca  ai doar jucatori foarte buni( dar nu cu mbt etc   din carton)
Nici pe hard,nu e grozav. Cu leclerc de tier 10( numai ce ziceam acum ceva timp ,imediat ce-l luasem,ca e f bun desi acum nu mai pot  zice ca e favorit,fiind sub chally,armata sau  xm1a3 )  am terminat,sa zic asa,in 2 suruburi...Botii t15 armata, l-au facut sita chiar cu mitralierele ...
Joc AW de pe la inceputuri dar ceea ce a ajuns chiar nu imi mai place cum e acum (ma refer doar la pve,ca in pvp chiar nu ma mai intereseaza de mult timp)

#4911
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011
Botii T15 Armata sunt nesimtiti rau,mai ales cand vin in haite ,sau se spawneaza langa tine.
SO cu zecarii,mai bine nu zic nimik!!Unii intra cu arty la chapter 4.Total idioti.Fara un pluton cu jucatori buni ,n-ai ce cauta in SO tier X.

#4912
Bite

Bite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 11.08.2019
SO merita pentru cei 500 coins recompensa finala. Otiliei ii zic pas pentru ca sunt blocat la misiunea 2 si paremise ca e vorba de 30 fraguri intr-un meci, caci 30 fara sa fiu distrus la t10 am destule pana acum, dar in mai multe batalii. Ieri am luat tancul premium de la lvl 30 si lvl 31 tot 3300 coins cere pentru deblocare. Daca se mentine la 3300 pana la lvl 50, sigur imi intra Objectul.

#4913
Bite

Bite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 11.08.2019

View Postcristi_74, on 02 august 2019 - 21:40, said:

vecini si incep sa dea si astia copy/paste....nerf nerf la tank-urile standard......buf.buf...steroizi la alea premium.
Scorpion Kastet face ravagii in mana unui cunoscator, dar il poti anihila cu un mbt. In zona aia joc cu Magath premium, care e identic cu ala nonpremium (7A si 7C) si RDF/LT insa am renuntat complet la ele cat am cercetat TUA. E prea bestie.
La tier 10 nu m-a impresionat niciun premium, ba dimpotriva, insa am frisoane cand vad Sphinx in lista pentru ca astuia nu-i poti face nimic daca il joaca un meserias.

#4914
Coloneluu

Coloneluu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.07.2015
Ce diferențe există între AW și WoT ? Am jucat ceva timp WoT și acum voiam să mă reapuc, până mi-a făcut cu ochiu` AW, dar vreau să ştiu mai multe despre el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate