Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Gotham (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Pai Gotham are buget mai mare (Fox), fata de arrow sau flash. Oricum, si mie imi place Gotham, chiar il consider mai bun decat ma asteptam.
Toti idiotii de pe youtube vor latra in legatura cu orice, audientele vorbesc, iar audientele de pana in prezent i-au asigurat deja confirmarea sezonului 3.
Abia astept sa vad cum il vor demasca pe Ed, as fi vrut ca riddler sa joace un rol mai important pe viitor (gen, sa le ia un intreg sezon sa-l faca), dar si asa e destul de bine.
Sunt curios cum va merge treaba cu hugo strange, ala coace in arkham ceva tare si se va lasa cu multe orori.

#38
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
se pare ca micutul Bruce deja viseaza la o mantie a lui :))) ii cam salivau mucii dupa galavan

#39
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Da, am sesizat si eu cum lui Bruce ii luceau ochii si cum ii veneau idei.
Sincer, mi-e teama pentru Nygma, daca pune strange pana pe el a cam pus-o...

#40
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
nu inteleg de ce te mai "emotionezi" la seriale din-astea...asa am facut si eu primele episoade cand si-o lua gordon la greu de la lumea interlopa...dar mi-am dat seama ca de fapt nea jim asta conform comic-book are un viitor stralucit in fata..deci n-are cum sa moara, n-are cum sa ramana fara o mana, etc....asa ca nu mai prezinta interes scenele in care e dat afara din politie, in care e agatat in carlige cu pistolul in coaie...

pe acelasi principiu merge si nygma....n-are ce dracu sa i se intample.

#41
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Vorba vine emotionezi, tot ce-i poate face hugo strange este sa-l faca si mai nebun decat in prezent (Vezi cazul lui penguin sau al barberei gordon).

#42
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ori n-am avut dispozitia necesara si linistea trebuincioasa(m-am uitat la film pe telefon cu copilul pe cap ) ori episodul asta a fost o telenovela demna de turci.
- intra militia in birou la strange si acolo totul curat si un sac cu hartii in mijloc...wow, toti soc
- pleaca tabita de la butch tot pe fuga, ala smiorcaind pe langa ea si apare fulgerator gordon care ii da doua dume si gata
- selina prin ventilatoare da nas in nas cu nygma...si se pun la povesti de parca nu s-au mai vazut de-o vesnicie
- trage gordon 6 gloante in azrael si culmea.. ala se ridica, da doua dume.l..si paf apare pinguinul care ii spune ca are o noua umbrela sa i-o bage in cur, ca pe gura data trecuta n-a avut efect...si colac peste pupaza....paf trage butch cu agheu' de-l imprastie pe azrael  peste tot :)))

ori am innebunit eu ori se duce dracu si serialul asta

#43
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Mie nu mi s-a parut atat de dezastros..recunosc ca se putea si fara smiorcalaia lui butch, dar probabil ca vor s-o dea si astia in sentimentalisme. Oricum, e draguta Tabitha si putin psycho, cred si eu ca butch s-ar fi atasat de ea.
Galavan cred ca a dezvoltat o imunitate la moartea obisnuita datorita procesului lui strange, recunosc ca nu ma asteptam ca sa apara butch cu agheul, dar chiar m-a amuzat..cu cel mai natural aer din lume: goodnight, fellas..si pleaca. Lol, ca un criminal veritabil.

Abia astept saptamana viitoare, sa vad cum va scapa Selina de firefly.

Edited by n-amname, 10 May 2016 - 22:53.


#44
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Well, selina n-a prea scapat de firefly, dar mi-a placut sa-i vad adaptabilitatea.
Episodul acesta a fost ..wow, pentru orice batfan. Nu credeam ca voi prinde ziua in care Gotham ii va avea pe Clayface sau "The Court of Owls", dar s-a putut si mai bine, ambele in acelasi episod.

#45
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
cam slabutz noul sezon, sau doar mi se pare mie ca efectele pe timp de noapte sunt facute low-very-low budget si cu actori plictisiti?

#46
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
serialu asta are nevoie neaparat de batman....teoretic e despre gotham si povestea oamenilor din el. dar nu ma pot abtine cand ma gandesc ca bruce wayne are 15 ani(sau ceva de genu) iar restul cate cel putin 30. asta inseamna ca batman la 30 ani in plina putere se lupta cu niste pensionari, ori nu prea e o imagine placuta

in plus serialul parca e "house of cards". prea multa politica, prea jmulte imbarligaturi, prea multa prostie...

#47
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
Cum de nimeni nu a comentat de ''Joker" Jerome ? Ala chiar era un Joker veritabil, cu multe clase peste Jokerul lui Leto. Pacat ca a fost omorat

#48
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
S-a vorbit despre el cand inca era in serial.
Spoiler


#49
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Strange, Mad Hatter,  Penguin sau Riddler sunt si in comics mai in varsta decat Batman..unii cu mult mai in varsta. Joker din gotham e cam de aceasi varsta cu bruce, la fel si scarecrow. Varsta lui Croc nu s-a stiut niciodata si oricum nu prea conteaza, la drept vorbind. Ivy e doar cu 5 ani mai in varsta (arata de 20, bruce are vreo 15-16). Hush a aparut cumva in serial si e de-o varsta cu Bruce.. Probabil ca si Black Mask va aparea.
Mie conceptul asta imi place, cu un gotham care are super villains dinaintea lui Batman, dar parca au incurcat nitel acum itele. Parca partea cu clona lui bruce nu era necesara, dar ramane de vazut cum o vor intrega in poveste.

Edited by n-amname, 23 October 2016 - 02:51.


#50
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
si se pare ca se precipita actiunea...sunt curios ce va face don falcone pentru fiuso :))....din pacate stim deja ca comisarul gordon va trai o viata lunga....

#51
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
un prostan si jumatate pinguinu asta...

cineva devine badass...go girl go

#52
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 n-amname, on 23 octombrie 2016 - 02:48, said:

Parca partea cu clona lui bruce nu era necesara, dar ramane de vazut cum o vor intrega in poveste.
se pare ca au o idee de integrare :)

episodul asta a fost chiar placut vizionabil...in sfarsit am vazut nasterea adevarata a doi villain-i: penguin si joker.
si din tot episodul o replica va ramane memorabila : gotham has no heroes. si adevarul cam asta e...e plin de villain-i si cam nimeni in afar de gordon sa-i opreasca

#53
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ce cliseu spidermanistic :)

selena in coma e linsa de nsite pisici...and voila !!! catwoman :)

#54
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
nimeni nu mai urmareste?

oricum, finalul a fost apoteotic. ultimele 15 minute au fost cele mai bune din tot sezonul.
in sfarsit butch isi da arama pe fata ca solomon grundy :)  tarfa de barbara deja devenise extrem de enervanta si chiar trebuia sa moara. si imi place ideea cu nygma inghetat si pus ca piesa de muzeu intr-un bar :)
plus cele mai tari faze au fost cea cu catwoman in devenire partea a doua ...bunacinea aia de selena chiar stie sa dea din bici. si am prins si cateva secunde din viitorul batman :) a fost chiar comic, ma asteptam sa aibe o pelerina mai de doamne-ajuta


all in all, se pare ca sezonul asta cam toti si-au dat seama cine sunt sau ce vor sa devina. din sezonul 4 ne asteapta plictiseala, aceleasi endless fights intre eroi si villains :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate