Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Gotham (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
hm...uita-te la ultimele 2 episoade. merita.
spoiler: butch revine normal, doar ca sa moara din nou 2 minute mai tazriu :)

#74
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
M-ai facut curios

#75
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
M-a surprins sezonul asta, zero filler, doar actiune.

Pyg a fost un villain foarte interesant, speram sa apara mai des. Dar in principiu toti au fost la superlativ.

Desi revenirea la viata a atat de multe personaje ar indica in mod normal o poveste slab calitativa, astia au reusit cumva sa o faca relevanta si uneori comica, facand si Penguin o gluma cu nobody seems to die in this city.

Deci a fost un sezon foarte aglomerat, insa niciunul din arcuri nu mi s-a parut a fi aiurea, iar inamicii au fost toti interesanti. Imi amintesc cu tristete de Flash si Captain Cold cu Heat Wave cum trageau dupa el cu armele alea ridicole, si el nu reusea sa-i opreasca. Nu vezi asa ceva in Gotham, toti inamicii au potential distructiv palpabil.

Morena Baccarin a fost de vis. Erin Richards nu m-a prea incantat in trecut deoarece era cam nebuna, dar acum pare sa fi primit o directie cu Liga Asasinilor, si se va dovedi periculoasa pe viitor. Dar aici imi mai place si faptul ca permite introducerea unui strop de magie in serial.

Sper sa o tina tot asa.

Attached File  Sofia_Falcone_Gotham_03G.gif   4.2MB   26 downloads

Edited by Mizu, 10 June 2018 - 12:26.


#76
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
yep, sezon bun.

bucura-te ca urmatorul va fi ultimul :)

#77
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
heeeeeeeei...a inceput cel mai smecher sezon din gotham.
e al dracu de dark...si a inceput extraordinar de bine, cu promisiune ca il vom vedea pe "dark knight" ridicandu-se :)

#78
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
bun si-al doilea episod.....cel mai tare sezon de pana acum

#79
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
dark rau de tot....si plot-twisturile gore pana in maduva oaselor

se mai uita careva?

#80
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Foarte bun si sezonul 5. Mai avem 2 episoade si se termina serialul.

#81
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
Pacat ca se termina si nici nu anunta vreun sezon 6 :((, era chiafr atractiv

#82
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Si s-a dus si penultimul episod. Practic, actiunea s-a terminat. Urmatorul episod e cu 10 ani in fata. Camren Bicondova nici macar nu o sa mai apara in ultimul episod, o sa fie alta actrita pentru rolul Selina Kyle/Catwoman.

#83
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
mda...e gata. de tot...
probabil vineri o sa ne arate un prequel la ceva film nou cu batman

#84
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
yep...s-a terminat si serialul asta. cu toate tampeniile lui a fost ok, mi-a placut. ma asteptam ca unii gen riddler sa fie mai destepti, da nah...nu le poti avea pe toate.
cam slab urmatorul batman....probabil inca nu s-a apucat de sala sa faca niste muschiuletz :)

#85
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
A fost un serial foarte bun, chiar nu ma asteptam sa fie asa de bun. :D

#86
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
mda, fata de altele...mult mai bun. dar a dat si asta rateuri in ceea ce priveste logica.
la comic-book sau la desene nu ai asteptari si acepti tot ce ti se baga pe gat ca fiind adevarat ca deh...sunt desene pana la urma. dar de la un film cu oameni si eroi umani si reprezentare a societatii umane...te astepti la o logica normala a actiunii.mai intelegi ca unii au "superputeri" mai invie, etc...dar cand e vorba de lucruri lumesti iar scenaristul face sf-uri parca e greu de digerat

#87
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
M am apucat si eu de serial, sunt la sezonul 4.

Parerea personala…un serial foarte foarte fain, si realizarea, si decoruri , si poveste, si prestatia actorilo…cel putin Robin Taylor in rolul Pinguinului, mi se pare genial cum joaca baiatul ala.

Am tot citit comentariile voastre, unii zic ca e lipsit de logica…nu prea am intalnit notiunea asta pe parcursul celor 4 sezonae, urmeaza al 5 lea….de ce ziceti ca e lipsit de logica? Totusi e un sf intr o arecare masura, o fictiune.

Mie singuril lucru care nu prea mi a placut e ca e destul de previzibil, adica personajele prea repede si usor scapa de moarte, iar rasturnarile de situatie sunt mult prea previzibile…deja te astepti ca sa urmeze o evadare, ca ala nu va fi impuscat, sau ca un personaj , dupa ce a murit, va aparea iar , inviat, sub o alta “masca’

In rest…mie mi a placut, astep sa vad si sez.5.

Edited by cuculea, 15 August 2021 - 08:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate