Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Romtelecom isi schimba numele + întrebări despre noul look al secțiunii.

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#19
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006

View Postmicutu82, on 13 martie 2014 - 11:35, said:

Nu.i normal sa.i schimbe denumirea. Pana la urma si statul are actiuni deci nu e 100% privat. Pot sa investeasca si fara schimbarea numelui...sau pot alatura numele lor la romtelecom. Totusi romtelecom este un brand romanesc si asa era normal sa ramana. Ar trebui sa faca ca la dacia..investitii fara sa schimbe numele, dar asa e la romani. Am vandut romtelecomul grecilor pe nimic...si acum aruncam la gunoi ce.i al nostru...

View Postbello1, on 13 martie 2014 - 10:25, said:

Rebrandingul Romtelecom ar fi fost votat şi de reprezentanţii statului român din CA-ul Romtelecom.
http://www.zf.ro/zf-...embrie-12255841

Cât despre modernizări, aruncați un ochi pe la piața de telco din Germania, unde e la putere telefon fix + ADSL-ul de 6 - 8 Mbps la 35 EUR, și o să aveți o imagine destul de concludentă legata de filozofia de business cu care o să vina după "rebranding".

Edited by Syneweap, 13 March 2014 - 12:18.


#20
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postxperia_ray, on 13 martie 2014 - 11:49, said:


Vreau sa vindem si numele de Romania oricum pavilionul l-au vandut, uremaza sa ne vanda si pe noi la bucata hotii astia de politicieni !

Afacerea prin care Romania a devenit prima tara din Europa ce si-a cedat PAVILIONUL. Riscurile si milioanele din spatele unui simbol

http://romaniateiube...nui-simbol.html

Sa ne vanda la bucata..sunt pro..poate o sa traim mai bine :)

View PostSyneweap, on 13 martie 2014 - 12:05, said:


pai romanul e vinovat...neamtul a cerut si noi am aprobat...

#21
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View PostSyneweap, on 13 martie 2014 - 12:05, said:

Cât despre modernizări, aruncați un ochi pe la piața de telco din Germania, unde e la putere telefon fix + ADSL-ul de 6 - 8 Mbps la 35 EUR, și o să aveți o imagine destul de concludentă legata de filozofia de business cu care o să vina după "rebranding".
Pai nemti nu au auzit de romania :)))Dracu mai face contract la ei pentru adsl cand viteza la internetul mobil este superioara

#22
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Iarasi munca pentru moderatori, sa schimbe titlurile topic-urilor!Posted Image

#23
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postbello1, on 13 martie 2014 - 10:25, said:

O sa-i spuna Romtelefon sau Detelekrom,tot una vino frate cu optica pana la user,concurenta este mare!
Scade din preturi si e ok!
In regiunea dvs. nu putem momentat decat maxim 12 Mb/s,ca suntem carnati prosti si nu dorim extindere.
Trazneasca-va D-zeu!Idioti fara scrupule.
Adsl 2 este pentru smecheri.

Edited by whitewizard, 13 March 2014 - 12:42.


#24
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postsasekay, on 13 martie 2014 - 12:23, said:


Pai nemti nu au auzit de romania :)))Dracu mai face contract la ei pentru adsl cand viteza la internetul mobil este superioara

Am fost in germania de cateva ori. Pe ei (cei la care am fost) nu.i intereseaza viteza de net ca la noi. Ei aveau nevoie pt mail si youtube. Nu trageau de pe torwnte..vroiau un film se duceau ls cinema sau cumpara dvd.ul sau il vedeau pe diferite pagini online cu plata. Doar la latini e chestia asta..am bmw dar nu am ce manca, sau tel de 500 euro si datorie la intretinere. Eu personal nu pricep fuga dupa 1 giga de net download (ma refer strict la utilizatorii normali nu la cei care lucreaza in domeniu pe servere sau mai stiu eu ce).  Nu pricep de ce nu ajung 100 sau 200..si pe up sa fie tot 100 sau 200. Ce e frustrant si pt mine e pretul...faptul ca in anumite zone nu e concurenta si se vinde netul de 2mb la fel sau mai scump decat netul de 1000mb

#25
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View PostObivankenobi, on 13 martie 2014 - 10:43, said:

Nu stiu ce au in cap noii manageri
Fân ! :):)

#26
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postmicutu82, on 13 martie 2014 - 12:48, said:

Am fost in germania de cateva ori. Pe ei (cei la care am fost) nu.i intereseaza viteza de net ca la noi. Ei aveau nevoie pt mail si youtube. Nu trageau de pe torwnte..vroiau un film se duceau ls cinema sau cumpara dvd.ul sau il vedeau pe diferite pagini online cu plata. Doar la latini e chestia asta..am bmw dar nu am ce manca, sau tel de 500 euro si datorie la intretinere. Eu personal nu pricep fuga dupa 1 giga de net download (ma refer strict la utilizatorii normali nu la cei care lucreaza in domeniu pe servere sau mai stiu eu ce).  Nu pricep de ce nu ajung 100 sau 200..si pe up sa fie tot 100 sau 200. Ce e frustrant si pt mine e pretul...faptul ca in anumite zone nu e concurenta si se vinde netul de 2mb la fel sau mai scump decat netul de 1000mb

Nu confunda salariul din Jermanica cu Romanica vere!

#27
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postwhitewizard, on 13 martie 2014 - 12:56, said:



Nu confunda salariul din Jermanica cu Romanica vere!

Si ce treaba are salariul cu necesitatea de a avea 1000mb?

#28
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Faptul ca noi, nu putem cumpara orice film nou aparut sau sa mergem la cinema la fiecare premiera etc.
Ajunge si 100mbps, dar daca se poate mai mult, de ce nu? :)

Edited by pustiux, 13 March 2014 - 13:07.


#29
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Fân-ul este prea scump cred ca ceva urat mirositor au:)))Posted Image Posted Image

Edited by sasekay, 13 March 2014 - 13:08.


#30
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostObivankenobi, on 13 martie 2014 - 10:43, said:

Degeaba isi schimba numele daca nu modernizeaza retelele acolo unde sunt unic distribuitor de telefonie fixa si internet. Ei aduc fibra optica in aglomerarile urbane unde deja oamenii au acest serviciu de la concurenta, investitiile fiind in acest fel foarte putin rentabile prin prisma numarului de abonati atrasi.
Daca ar moderniza furnizarea de internet in comunele mari si orasele mici, acolo unde concurenta inca nu a patruns si-ar asigura un numar de abonati care cu greu ar putea fi convinsi sa migreze la alte retele... Nu stiu ce au in cap noii manageri dar e clar ca sunt rupti de realitatile Romaniei!

Se vede ca te pricepi la afaceri, pai tu ai investi atata fibra, munca, bani, resurse uriase pentru 10 clienti intr-un sat? Normal ca acum incearca si ei marea cu degetul, dar nu o sa aiba succes cu preturile care le au, nu stiu cum va arata oferta noua, inca nu este pe site sau nu am gasit-o eu, dar preturile si constrangerile care le pun abonatilor nu ii fac o firma atractiva,

#31
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
tocmai d-aia are neamtul salariul mai mare, fiindca e pragmatic.
in timp ce noi ne laudam cu speedteste  la conexiuni mobile LIMITATE ca trafic, ei se multumesc cu viteza mai mica, dar nelimitata.
sunt o gramada de neica nimeni care spun ca viteza internetului mobil este mai mare decat a celui fix de la RTC, fara sa gandeasca mai departe ca o conexiune mobila are limita de trafic si, dupa cateva clipuri de pe youtube, vor ramane ca papagalii la 128/64 kbps.

#32
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postmicutu82, on 13 martie 2014 - 12:48, said:

Am fost in germania de cateva ori. Pe ei (cei la care am fost) nu.i intereseaza viteza de net ca la noi. Ei aveau nevoie pt mail si youtube. Nu trageau de pe torwnte..vroiau un film se duceau ls cinema sau cumpara dvd.ul sau il vedeau pe diferite pagini online cu plata. Doar la latini e chestia asta..am bmw dar nu am ce manca, sau tel de 500 euro si datorie la intretinere. Eu personal nu pricep fuga dupa 1 giga de net download (ma refer strict la utilizatorii normali nu la cei care lucreaza in domeniu pe servere sau mai stiu eu ce).  Nu pricep de ce nu ajung 100 sau 200..si pe up sa fie tot 100 sau 200. Ce e frustrant si pt mine e pretul...faptul ca in anumite zone nu e concurenta si se vinde netul de 2mb la fel sau mai scump decat netul de 1000mb
Si la ce se uita neamtul cu adsl de 3-6mb online?

#33
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postsasekay, on 13 martie 2014 - 13:05, said:


Vrei sa spui ca poti vedea ceva on-line la calitate maxima cu adsl de 2-3mb .Daca si noi am avea salariile ca nemtii ne-am permite sa avem conturi pe diferite situri, sa mergem la cinema sau sa cumperi dvd-uri .Pentru home user este bun 50-100mb eu personal nu am mai descarcat un film de 1an ,
Nu vreau sa fiu gica contra dar pt mine faptul ca il vad pe de niro intr.un film xvid sau hd chiar nu conteaza. Calitatea scenariului e aceeasi indiferent de rezolutie :). Anul trecut am fost la niste prieteni in germania si aveau la 40 euro net adsl de 12 si telefon, apoi si.au pus tv cu 30 posturi si dadeau 55 euro

Edited by micutu82, 13 March 2014 - 13:12.


#34
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postrich1974, on 13 martie 2014 - 13:08, said:

tocmai d-aia are neamtul salariul mai mare, fiindca e pragmatic.
in timp ce noi ne laudam cu speedteste  la conexiuni mobile LIMITATE ca trafic, ei se multumesc cu viteza mai mica, dar nelimitata.
sunt o gramada de neica nimeni care spun ca viteza internetului mobil este mai mare decat a celui fix de la RTC, fara sa gandeasca mai departe ca o conexiune mobila are limita de trafic si, dupa cateva clipuri de pe youtube, vor ramane ca papagalii la 128/64 kbps.
si la un adsl de 2mb la tara cu cat descarci ? Nu cumva200kbPosted Image Posted Image Posted Image

View Postmicutu82, on 13 martie 2014 - 13:10, said:

Nu vreau sa fiu gica contra dar pt mine faptul ca il vad pe de niro intr.un film xvid sau hd chiar nu conteaza. Calitatea scenariului e aceeasi indiferent de rezolutie Posted Image. Anul trecut am fost la niste prieteni in germania si aveau la 40 euro net adsl de 12 si telefon, aoi si.au pud tv cu 30 posturi si dadeau 55 euro
Stai linistit ca si in romania daca salariu minim pe economie ar fii 800-1000euro si noi am plati la fel

#35
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Mda...ei au constant 128/64, pe cand noi avem viteza lor cand terminam traficul, de viteza mare :)

#36
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postrich1974, on 13 martie 2014 - 13:08, said:

tocmai d-aia are neamtul salariul mai mare, fiindca e pragmatic.
in timp ce noi ne laudam cu speedteste  la conexiuni mobile LIMITATE ca trafic, ei se multumesc cu viteza mai mica, dar nelimitata.
sunt o gramada de neica nimeni care spun ca viteza internetului mobil este mai mare decat a celui fix de la RTC, fara sa gandeasca mai departe ca o conexiune mobila are limita de trafic si, dupa cateva clipuri de pe youtube, vor ramane ca papagalii la 128/64 kbps.


Neamtul are salariul mare pentru ca plateste abonamente mari, 35 de euro nu se compara cu 40 de ron, sau cu 59 de ron, politica preturilor mici in Romania ascunde capcane nebanuite,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate