Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Digi Tel, telefonie fixa de la RCS-RDS

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
923 replies to this topic

#811
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Se pare ca RDS a devenit numarul 1 in Romania si la numarul de abonati la telefonie fixa. :D

Telekom (fostul Romtelecom) a fost detronat si pe acest segment. https://www.hdsateli...icii-tv-in.html

DIGI au 40% din piata de telefonie fixa din Romania, Telekom au 37%.

#812
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Da, fiindca numarul abonatilor de fix ai TKR a scazut mai mult decat cei ai RDS si de aceea, nu pt. ca RDS ar fi adaugat clienti noi. Toti operatorii sunt de fapt in scadere! RDS are pe fix persoane fizice undeva la 900.000 de abonati (anul trecut raportasera putin peste 1 milion). De precizat ca in raportul ANCOM exista si statistica liniilor telefonice, care e cifra mai mare decat a abonatilor, asta pt. ca un abonat poate avea mai multe numere de telefon fix (linii) -in general firmele).
Trendul telefoniei fixe e clar pe tobogan, si nicidecum nu da semne ca ar putea fi pe crestere in viitor. Probabil ca intr-un orizont de timp de 10 ani va disparea aproape de tot, si doar unele companii vor mai pastra numere de fix, sau institutiile publice, spitalele etc.
Pacat ca nici RDS, nici TKR nu s-au mai ocupat de telefonia publica, tin minte ca si RDS intrase pe felia asta cu acele telefoane publice RDSTel, foarte rare dealtfel, in Constanta nu-mi amintesc sa fi vazut vreunul, cred ca mai mult rpjn Bucuresti erau. De ce au abandonat telefonia publica asa repede?Posted Image

#813
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Pentru ca au aparut telefoanele mobile?

#814
Klink

Klink

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 19.01.2018
Știe cineva... intenționează DIGI să ofere servicii TV și telefonie fixă și în Gura Humorului? 🤔🤔

#815
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,818
  • Înscris: 14.10.2008

View Posttoto_riina, on 12 decembrie 2021 - 13:43, said:

Da, fiindca numarul abonatilor de fix ai TKR a scazut mai mult decat cei ai RDS si de aceea, nu pt. ca RDS ar fi adaugat clienti noi. Toti operatorii sunt de fapt in scadere! RDS are pe fix persoane fizice undeva la 900.000 de abonati (anul trecut raportasera putin peste 1 milion). De precizat ca in raportul ANCOM exista si statistica liniilor telefonice, care e cifra mai mare decat a abonatilor, asta pt. ca un abonat poate avea mai multe numere de telefon fix (linii) -in general firmele).
Trendul telefoniei fixe e clar pe tobogan, si nicidecum nu da semne ca ar putea fi pe crestere in viitor. Probabil ca intr-un orizont de timp de 10 ani va disparea aproape de tot, si doar unele companii vor mai pastra numere de fix, sau institutiile publice, spitalele etc.
Pacat ca nici RDS, nici TKR nu s-au mai ocupat de telefonia publica, tin minte ca si RDS intrase pe felia asta cu acele telefoane publice RDSTel, foarte rare dealtfel, in Constanta nu-mi amintesc sa fi vazut vreunul, cred ca mai mult rpjn Bucuresti erau. De ce au abandonat telefonia publica asa repede?Posted Image
Doar tu si djl mai plangeti dupa telefonia publica, eu nu-i simt lipsa si nici nu am iubit-o prea mult.

#816
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Ideea de telefonie publica imi aminteste de cand eram in Iasi la facultate in '95 si mergeam la toate chioscurile sa strang fisele de 100 Lei ca sa sun la ai mei tot in judetul Iasi.

Gagica era din alt judet si in timp ce ea vorbea cu ai ei eu bagam fisele de ma durea mana.

Ce bani mai faceau nemernicii de la Romtelepom si cat timp au avut monopol !!

Edited by daniel28, 20 December 2021 - 13:53.


#817
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Apel Digi.Mobil-Digi fix, poate fi VoLTE?

Edited by Vlad_22, 10 January 2022 - 16:36.


#818
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Desigur, telefonia fixa functioneaza prin date mobile 4G

#819
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Upgrade-ul de la Digi Tel. în Familie la Național, prelungește ori modifica contractul în vreun fel? Mulțumesc.

#820
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Da, prelungeste

#821
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postkopilu_198, on 10 ianuarie 2022 - 21:17, said:

Da, prelungeste
Mersi de lămurire.

#822
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
Prelungeste cu 1 an doar abonamentul upgradat de telefonie fixa. Digi Tel National e vreo 12 lei pe luna, am facut eu upgrade in mai 2020, sa pot apela si mobile de pe fix, sunt parca 60 min lunar incluse. Nelimitat in retele fixe interne, bine - nu prea mai ai unde sa suni pe fix in alte retele 😹😹

Edited by dincadan78, 19 January 2022 - 19:50.


#823
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
100 de minute pe mobil. ;)

#824
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
Asa e, 100 min. La mine e agatat pe perete, la intrare, langa router. Ca un telefon public, mai mult pt decor.

#825
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,818
  • Înscris: 14.10.2008
Eu un telefon fix simplu la parter si un fax la etaj langa PC. La birou doar un fax.

Digi Tel National am din 2012 de cand am portat RTC-ul vechi in RDS, acum bag radio prin telefonul fix ca sa nu stea nefolosit, RRA sau Antena Satelor. Posted Image

#826
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
0315040401 - cel mai usor numar de retinut. De cand am primit pontul de la tine @Neaceasca pentru prima data, am retinut numarul si pe el testez de fiecare data apeluri outbound in RO.

#827
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,818
  • Înscris: 14.10.2008
Daca nu gresesc, Antena Satelor e cu 504.04.84, le-am bagat pe ambele in agenda de la mobil si ma uit acolo daca uit, cand formez pe fax.

La abonamentul business ma taxeaza pentru numerele SNR-ului, idem la casa fratelui pe Digi Tel In Familie, numai la mine acasa formez si il las pana se inchide singur. Si e bine sa alternez cele 2 numere.

#828
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Pe ala nu l-am mai retinut, find tot SNR Radiocom, mai este cand interconectarea MediaSat - SNR scartzaie.

DIGI Mobil / DIGI Fix totdeauna merge blana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate