Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sondaj IRES: Tăriceanu, Ponta și MRU îl bat pe Antonescu în turul II la prezidențiale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

Poll: Sondaj IRES: Tăriceanu, Ponta și MRU îl bat pe Antonescu în turul II la prezidențiale (128 member(s) have cast votes)

Cine credeti ca va castiga ?

  1. Tariceanu (13 votes [10.16%])

    Percentage of vote: 10.16%

  2. Ponta (7 votes [5.47%])

    Percentage of vote: 5.47%

  3. MRU (41 votes [32.03%])

    Percentage of vote: 32.03%

  4. Antonescu (24 votes [18.75%])

    Percentage of vote: 18.75%

  5. Altul (43 votes [33.59%])

    Percentage of vote: 33.59%

Vote Guests cannot vote

#55
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012
Bai lasati-ne cu "Dreapta" asta...e noua spalare de creier ptr a inghiti broastele de PDL si PMP, asortandu-le cu niste PNL?
Probabil asa vrea Basescu, dar eu cred ca e o metoda proasta, care nu va tine. Nu poti sa vii cu aceiasi oameni de pe vremea guvernarilor PDL.

 radumiki, on 28 februarie 2014 - 20:21, said:

Analizand putin la rece, as zice totusi ca sondajul asta este pana la urma o fumigena marca PSD aruncata in mijlocul PNL.


Nu prea pare a  fi facut de PSD, pentru ca apare un scor ne-real de mare la Basescu.(care e greu de crezut).
Sa aiba Basescu dublu cat Antonescu-no way...

Dar in rest eu cred ca nu e departe de adevar. Cu miscarea asta Antonescu si-a taiat singur craca de sub picioare.
Eu il inteleg, a fost foarte suparat ca il depasea Ponta in sondaje si de aia i-a zis pa-pa lui Ponta, insa miscarea asta pripita nu cred ca o sa-i creasca popularitatea.

Edited by anto84, 28 February 2014 - 20:52.


#56
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Sondajul e facut de omul de casa PSD , astemptam sondajul comandat de latrina3 sa le comparam !!
Nu uita @anto84 , PNL+PC=ACD (legal inca parteneriatul !) , e centru stinga imprejur !! Stinga a dovedit ca fura mai mult decit dreapta , vezi puscariile pline de oameni de stinga , faci guvern cu ei , dupa grati !

#57
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,114
  • Înscris: 03.07.2008

 anto84, on 28 februarie 2014 - 20:51, said:

...Nu poti sa vii cu aceiasi oameni de pe vremea guvernarilor PDL.
...

PDL a guvernat cu liberalii in 2005-2006 si cu psd in 2008-2009 si cu toate astea nu te-a deranjat useleul deloc. Dimpotriva, chiar...

Edited by Imperathor, 28 February 2014 - 20:57.


#58
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,559
  • Înscris: 24.01.2014

 tidicristi, on 28 februarie 2014 - 20:55, said:

Stinga a dovedit ca fura mai mult decit dreapta , vezi puscariile pline de oameni de stinga , faci guvern cu ei , dupa grati !
A mai redus PNL din diferenta pentru dreapta

#59
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012

Quote

Stanga fura mai mult decat dreapta

Fura cam la fel.
Condamnati definitiv, avem la stanga: Nastase, la dreapta Fenechiu, Solomon
Nedefinitiv: stanga Voiculescu, dreapta Ridzi
Dosare in lucru/judecata: nenumarate, Apostu, etc.

Deci neconcludent...

Edited by anto84, 28 February 2014 - 21:13.


#60
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 01.11.2007
Un sondaj facut de PSD dupa ce s-au despartit de Antonescu il dau pe asta pe ultimu loc haha. Uau, ce surpriza...nu. Iar niste basisti se bucura ca omu lor apare mai sus acolo in sondajul PSD-ist.

Realist vorbind, Antonescu doar furat poate pierde alegerile. Si asa nu stiu cati oameni se mai deranjeaza sa voteze, toti politicienii sunt unu mai varza decat celalalt.

MRU e un terminat, nu stiu de ce ar candida, se potriveste ca musca-n lapte, Ponta s-a facut de tot rasu, Tariceanu pare pe alta lume, alti candidati impinsi in fata nu vad. Dar, cum am spus, toti sun varza, inclusiv Antonescu, desi el mai putin, din ce am vazut pana acum are coloana vertebrala ceva mai putin stramba comparativ cu ailalti de i-am spus mai sus

#61
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010
Doar o vorba vreau sa spun. Basistii iar se imbata cu apa chioara, se vede chiar din voturile de pe aici. A crede ca MRU are vreo sansa, nu este decat o iluzie , dar care nu are la baza nici macar fenomenul fizic din desert, cunoscut sub numele de fata Morgana. Nu are nici un suport. Exact la fel au crezut ca va cstiga multe, multe, multe voturi si la parlamentare si ce sa vezi, a intrat, rusinos pe usa din spate, la redistribuiri, si profitand de imperfectiunile legii, imperfectiuni intentionat lasate acolo, pentru a salva situatii de acest tip.
O sa vedem la europarlamentare daca o sa fie in stare sa trimita vreun reprezentant la UE, si apoi sa ne umflam in pene ca va castiga net alegerile prezidentiale. Slabi  nu sunt cei care stiu ca sunt slabi, ci cei care nici macar nu realizeaza acest lucru. ( In original, era alt cuvant in loc de slabi, anume " prosti").

#62
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Poate Antonescu se retrage si candideaza Ioha...e singura sansa impotriva PSD. Altfel ciuma rosie o sa rupa tot in tara asta.

#63
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012

 lupu2, on 28 februarie 2014 - 21:23, said:

Un sondaj facut de PSD dupa ce s-au despartit de Antonescu il dau pe asta pe ultimu loc haha. Uau, ce surpriza...nu. Iar niste basisti se bucura ca omu lor apare mai sus acolo in sondajul PSD-ist.

Realist vorbind, Antonescu doar furat poate pierde alegerile. Si asa nu stiu cati oameni se mai deranjeaza sa voteze, toti politicienii sunt unu mai varza decat celalalt.

MRU e un terminat, nu stiu de ce ar candida, se potriveste ca musca-n lapte, Ponta s-a facut de tot rasu, Tariceanu pare pe alta lume, alti candidati impinsi in fata nu vad. Dar, cum am spus, toti sun varza, inclusiv Antonescu, desi el mai putin, din ce am vazut pana acum are coloana vertebrala ceva mai putin stramba comparativ cu ailalti de i-am spus mai sus

Nu-l vad prea bine pe Antonescu. Cred ca prin  miscarea asta a pierdut.
A pierdut odata sustinerea votantilor  PSD, atacand PSD-ul, iar pe de alta parte vad ca nici fanii basisti nu-l prea inghit.
Oricum era in scadere, asa a crezut el ca se va relansa, dar parerea mea e ca nu va reusi mare lucru.
E cam "izolat" acum, i-o fi ramas doar electoratul fidel PNL,si nici aia toti, dar aia sunt maxim 20%, deci scorul de 15% nu e departe de realitate.

Edited by anto84, 28 February 2014 - 21:45.


#64
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 01.11.2007

 anto84, on 28 februarie 2014 - 21:43, said:

Nu-l vad prea bine pe Antonescu. Cred ca prin  miscarea asta a pierdut.
A pierdut odata sustinerea votantilor  PSD, atacand PSD-ul, iar pe de alta parte vad ca nici fanii basisti nu-l prea inghit.
Oricum era in scadere, asa a crezut el ca se va relansa, dar parerea mea e ca nu va reusi mare lucru.
E cam "izolat" acum, i-o fi ramas doar electoratul fidel PNL,si nici aia toti, dar aia sunt maxim 20%, deci scorul de 15% nu e departe de realitate.

Fanii basisti sunt cantitate nesemnificativa. In lumea reala ma refer, nu aici pe forum. Putin probabil ca vor mai ajunge vreodata sa reprezinte o forta de bagat in seama (poate tot asa, sa-i bage cineva fortat, pe sest, ca sa faca niste jocuri, dar pe bune nu ar mai prinde niciodata sa intre in parlament macar)
PSd si-a dat cu stangu-n dreptu, Ponta s-a facut de ras atunci cu Basescu si a plecat capu imediat la ce-i ziceau sefii UE, si tot suntem vazuti ca o tara de mana a doua pe plan extern, apoi a dat-o in bara rau cu Rosia Montana etc etc, a mai bagat niste scumpiri si afaceri aiurea din care au pierdut oamenii si statu si au castigat smecherii din clientela de partid si pentru orice om cu capu cat de cat pe umeri e terminat si el.

Aia care au iesit sa voteze anti Base ori sa protesteze contra RMGC sigur nu-l vor vota, si incet incet nu prea mai poti prosti lumea asa usor nici in Romania.

Sigur, nici Antonescu nu cred ca e mare branza dar e totusi peste astia din putinul pe care l-am vazut eu cand m-am interesat de politica

Edited by lupu2, 28 February 2014 - 22:07.


#65
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Orice candidat nonpesedist care va trece in turul doi va castiga. Ponta are sanse minuscule. Eu in primul tur daca nu apare nimic mai interesant votez cu MRU. In naumite conditii si in functie de sondaje credibile as putea sa votez si cu Antonescu.

Nu pot sa cred ca Tariceanu a adunat 8 voturi! Aici e ceva artificial, cred ca sunty cele care lipsesc de la ponta. Pai Tariceanu tocmai s-a facut de rahat, a sters cu buretele prestatia sa din ultimii 24 de ani.

Edited by costables, 28 February 2014 - 22:34.


#66
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006

 claudiujipa, on 28 februarie 2014 - 18:45, said:



Sincer ... dar foarte sincer eu cred ca miscarea de zilele astea il va face presedinte; E bine, e rau... o sa vedem..

Pai si cine naiba il voteaza?
Usl-istii il considera tradator, basistii il detesta iar pnl-istii adevarati se simt tradati de cacarau dupa alianta cu psd

 unrealgeb1978, on 28 februarie 2014 - 21:43, said:

Poate Antonescu se retrage si candideaza Ioha...e singura sansa impotriva PSD. Altfel ciuma rosie o sa rupa tot in tara asta.

Ciuma Rosie are cel mai mare si mai disciplinat electorat din Romania insa au o mare problema, pot ajunge la un maxim de 40-45%, mai mult nu pot strange singuri

#67
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

 petre69, on 28 februarie 2014 - 14:47, said:

Nu are fata dar ar fi bun de presedinte
Imi scapa numele dar e ala cu delfinii

Romania nu e pregatita de un presedinte ca Cernea.

 petre69, on 28 februarie 2014 - 14:57, said:

Deci, cum il cheama pe ala pletos ?

De asta zici?
[ http://www.libertatea.ro/uploads/tx_images/4390-249122-crin.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 radumiki, on 28 februarie 2014 - 15:34, said:


Dupa mine, dimpotriva, e cel mai destept dintre cei patru, insa na, fiecare percepe realitatea in felul lui.

Dupa mine mru e cel mai prost, dar vorba ta...

 Kokoshmare, on 28 februarie 2014 - 19:54, said:

Io inca astept sa vorbeasca acest domn. La conferinta lui Antonescu cu anuntul de despartire nu a zis nimic, nimic. Tare mi-e ca e tot o forma fara fond
Tace intelept. Consilierii lui stiu de ce...

 Clovis, on 28 februarie 2014 - 20:19, said:

Voi faceti niste calcule total gresite. Ganditi strict ca niste alegatori din marile orase. Oameni buni alegerile nu se castiga la oras ci la sate si localitati  mici. Acolo habar n-aveti cum au loc alegerile. Recunosc ca pana la ultimile alegeri nici eu nu am stiut. De cand sunt un proaspat locuitor la sat mi-am schimbat total viziunea asupra felului in care au loc alegerile. Deci nu mai faceti calcule ca tot candidatul propus si sustinut de PSD va castiga orice ati face voi.
Pana una alta PSD castiga si la bucuresti. Vom vedea ce va fi la sate.

 galeo, on 28 februarie 2014 - 23:50, said:

Pai si cine naiba il voteaza?
Usl-istii il considera tradator, basistii il detesta iar pnl-istii adevarati se simt tradati de cacarau dupa alianta cu psd
Ciuma Rosie are cel mai mare si mai disciplinat electorat din Romania insa au o mare problema, pot ajunge la un maxim de 40-45%, mai mult nu pot strange singuri
40% de la PSD si 10%+1 de la alti e suficient pentru Oprescu.
Antonescu nu mai apuca prezidentialele daca la  europarlamentare pnl nu face mai mult decat suma partidelor basiste.

#68
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 lupu2, on 28 februarie 2014 - 22:06, said:

Fanii basisti sunt cantitate nesemnificativa. In lumea reala ma refer, nu aici pe forum.[...]
NU stiu cati fani basisti exista, dar oameni de dreapta exista.

Nenea Antonescu a facut o serie de greseli de-a lungul timpului si s-a aratat a fi mai mult de stanga decat de dreapta, drept urmare electoratul tipic de dreapta (inclusiv ala vechi al pnl) nu il inghite. Iar' acu s-a certat si cu aliatii lui stangisti. Si oricum n-are nici un fel de realizari in spate, ca background e muzeograf iar in politica s-a dovedit a fi doar un papagal.

Tariceanu, mai cu bune, mai cu rele, cel putin e de dreapta si a mai miscat una-alta(chiar daca a facut si lucruri pt. care merita criticat).

Edited by MrReason, 01 March 2014 - 00:29.


#69
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006

 theMisuser, on 28 februarie 2014 - 14:18, said:

Surprize surprize..

Nu stiu cine este IRES care a facut "sondajul de opinie" in perioada 24-28 februarie 2014 dar stiu ca este prezentat insistent la raitaru.tv.
Este evident ca sondajul este un  fals/fas deoarece in 24 februarie Tariceanu era inca membru PNL si nu dorea sa fie presedintele Romaniei.

Ce pretentii de statornicie politica si doctrinara poti sa ai fata de un manechin care prezenta moda in anii '70.

Revenind la subiect...la eventuale alegeri prezidentiale USD pierde...

Attached Files


Edited by gabicen, 01 March 2014 - 00:52.


#70
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

 G.I.C.U., on 01 martie 2014 - 00:24, said:

Dupa mine mru e cel mai prost, dar vorba ta...
Vorba profului de mate: ai gresit un semn pe undeva de nu-ti da bine.

#71
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 Bucifon, on 28 februarie 2014 - 14:41, said:

care altul? Calimente, Ghise? Posted Image
Eu l-as vota pe Ghise da' nu stiu daca si-a achitat creditele la banci pentru fostele candidaturi de parlamentar.

#72
Taghil

Taghil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 05.01.2014

 gabicen, on 01 martie 2014 - 00:45, said:

Nu stiu cine este IRES care a facut "sondajul de opinie" in perioada 24-28 februarie 2014 dar stiu ca este prezentat insistent la raitaru.tv.
Este evident ca sondajul este un  fals/fas deoarece in 24 februarie Tariceanu era inca membru PNL si nu dorea sa fie presedintele Romaniei.

Ce pretentii de statornicie politica si doctrinara poti sa ai fata de un manechin care prezenta moda in anii '70.

Revenind la subiect...la eventuale alegeri prezidentiale USD pierde...

ei cine!
sondajele-i un soi de onanism in grup, se uita la poza si-si imagineaza ca l-au avut" presedinte.
eu ma bucur ca s-su spart astia, in sfarsit poate avem si noi o a 3a cale fara basisti, dreptaci si coabitaci.
daca Antonescu stie sa-si joace cartea castiga si numai prin ura fata de tonta si betiv.
tradiceanu e mana moarta, il rad si curcile pe asta iar romanii nu i-au uitat inca celebra taxa.
https://politicata.w...edinte-liberal/

Quote

Pentru aducere aminte
În aprilie 1992 PNL a hotărât părăsirea CDR, ceea ce a prilejuit o altă scindare desprinzandu-se  gruparea denumită Partidul Național Liberal – Convenția Democratică , sub conducerea lui Niculae Cerveni, care a rămas în cadrul alianței
Suna a ceva cunoscut ? Dar sigur ca la acea vreme…
La 23 iulie 1990 s-a creat Partidul Național Liberal – Aripa Tânără (PNL-AT), din comitetul de inițiativă făcând parte Călin Popescu Tăriceanu, Andrei Chiliman, Radu Boroianu, Dinu Patriciu etc.
Ce vreau sa spun e : nimic nou sub soarele lui Tariceanu. Scindari, tradari, aripi, aripioare, toate sub  lozinca “Banii n-au miros “. Atata stie, atata face de 24 de ani incoace . Plus niste potlogarii la nivel macro, cand e ajutat de unii si altii. ( poza are o semnificatie aparte  )
scan-declaratie verisoara tariceanuSi acum , dupa cei 24 de ani in care a schimbat 3 neveste ( ‘primele doua au fost ante 89 ), nimic de mirare ca a treia ii era si verisoara ( vezi foto stanga ) sau ca a patra avea 18 ani cand a pus ochii pe ea la 43 , plus cate si mai cate pizdute, nimic de mirare  ca omul  a luat-o pe aratura politicii, centura fiindu-i o zona inaccesibila,  fiind utilizata de curvele cinstite .
Ce vreau sa spun fara sa ma intind e : lasa-ne Caline, scuteste-ne cu ‘valorile și principiile liberale ‘si cu ‘a venit timpul ca România să aibă pentru prima dată un președinte liberal ‘ fiindca mai degraba poti ajunge calugar shaolin decat presedintele ”liberal  al Romaniei , cand tu  cersesti  la usa Ponta-Sarbu-Dacianei.
Lasa-ne. Ocupa-te de femei cat mai poti fiindca va veni o vreme cand vei mai calari doar motocicleta, dar nici aceea nu va simti nimic intre cracii tai .
PS
Make no mistake : afacerea asta nu va acoperi scandalul coooptarii UDMR la guvernare. Asteptati votul de investitura si mai ales discursurile liderilor . Va fi o placere.
asa ca fuck off! (ori va te faire foutre, cum prefera)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate