Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Joy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#217
euz

euz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2011
Buna tuturor!

Am fost azi intr-o vizionare intr-un apt din blocul 4 ( sau 5- nu am inteles foarte bine) , la ultimul etaj si ne-a incantat destul de mult compartimentarea.
Totusi am observat ca peretii sunt un pic cam umezi si in plus e extrem de izolat peretele(caramida+polistiren+vata+tabla).
As dori o parere din partea celor care deja locuiesc in acest complex, la ultimul etaj. Este ok sau aveti probleme cu igrasia? respira peretii?
Multumesc frumos!

#218
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Peretii respira daca exista o oarecare ventilatie in casa.(geamuri deschise etc..)
Daca ferestrele sunt inchise nonstop, peretii nu respira.

#219
euz

euz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2011
Multumesc Frankie pentru rãspuns. Stiu ca e nevoie de ventilatie pentru a expira pereti. M-ar interesa daca cineva care sta la etajul 4 are probleme cu igrasia. Pt ca pereti au si avea tabla pe deasupra ...

Multumesc Frankie pentru rãspuns. Stiu ca e nevoie de ventilatie pentru a expira pereti. M-ar interesa daca cineva care sta la etajul 4 are probleme cu igrasia. Pt ca pereti au si avea tabla pe deasupra ...

#220
AdiCazacu

AdiCazacu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.09.2014

 euz, on 08 februarie 2015 - 01:17, said:

Buna tuturor!

Am fost azi intr-o vizionare intr-un apt din blocul 4 ( sau 5- nu am inteles foarte bine) , la ultimul etaj si ne-a incantat destul de mult compartimentarea.
Totusi am observat ca peretii sunt un pic cam umezi si in plus e extrem de izolat peretele(caramida+polistiren+vata+tabla).
As dori o parere din partea celor care deja locuiesc in acest complex, la ultimul etaj. Este ok sau aveti probleme cu igrasia? respira peretii?
Multumesc frumos!

Buna,
Eu stau in Joy 1, ultimul etaj, pe colt, de un an (practic aproape doua ierni) si nu am nici un fel de problema, am jumatate din peretii apartamentului in exterior. Peretii arata asa acum pentru ca este constructie noua, dupa ce va mutati lucrurile se vor schimba. Izolatia aia nu face rau, dimpotriva te ajuta sa ai facturi la gaze de maxim 150lei in lunile de iarna (cu o temperatura constanta de 23 grade) si protejeaza peretele foarte bine. Personal nu inghit faza cu "peretii prea izolati nu respira", am vazut case facute fix ca un "buncar" (printre ele a socrului meu, care are pereti de 65 cm si a tatalui meu, alt maniac cu pereti placati cu poliester la exterior si interior), nu au nici un fel de problema, "plamanii functioneaza bine" :).

#221
IuliaNasarimba

IuliaNasarimba

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2015
Salut!

Ma intereseaza sa cumpar un apartament in blocul 5 si as dori sa vorbesc direct cu dezvoltatorul. Are cineva numarul lui de telefon sau (macar) adresa de e-mail?

Multumesc anticipat!

Iulia,

#222
IuliaNasarimba

IuliaNasarimba

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.02.2015
Buna ziua,

Am facut si eu rezervare aseara pentru un apartament la parter.

Puteti sa-mi spuneti, va rog, (ma refer la cineva care are apartament tot la parter) daca ati avut vreo problema pana acum cu frigul, mirosurile, igrasia, etc?

Multumesc!

Iulia,

#223
MrDyTzZzU

MrDyTzZzU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2010
Buna ziua,

Puteti sa-mi suneti,cat aveti de plata la un ap.nelocuit in joy 3 si ce consum aveti pe factura?

Multumesc!

Pety

#224
Dageac

Dageac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2016
Buna ziua!!am fost la vizionare,sunt interesat desemenea sa achizitionez un ap in blocul 5!ceva sugestii,pareri,indrumari va rog mult daca se poate as aprecia tare mult!!! A mai paltit careva 10000€ avans pt rezervarea ap??!!!toata lumea multumita???sunt constient ca au fost si vor mai exista prblm ca asa se intampla la blourile noi,dar ceva grav de care trebuie sa avem habar viitorii propietari??!!!sper sa devenim vecini pe viitor si sa raman dator cu un paharel celui care are mai multe informatii!!!😜😜🍾🍾🍷🍷🍷o zi buna va doresc!!!

#225
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
Nici eu nu stiu ce sa fac, mi se pare totusi cam mult 68000 pentru cel de trei camere. Daca mai vrei si loc de parcare deja sunt 70000. Si mie mi s-a cerut avans tot de 10000. Banuiesc ca pana acum toata lumea a dat avansul de 5% pentru prima casa iar fondurile s-au terminat si nu mai au cu ce capital sa construiasca. De aici avansul minim. Ar fi fost mai ok ca macar daca dai avans asa mare sa iti ofere locul de parcare gratuit. Sau sa mai scada din pretul apartamentului. Cred ca imi voi lua unul de doua camere intr-un alt ansamblu. Trebuie sa ma hotarasc.

#226
G_Dizzy

G_Dizzy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.06.2016
eu am luat in joy 4, in toamna, acelasi avans. inteleg ca si la galaxy, incepand cu blocul 3, cer acelasi avans de 10k...

#227
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare tuturor,

Ma intereseaza si pe mine apartamentul acela de 3 camere la 68000. Aveti idee cam ce distanta e pana la metrou de la blocul 5?

#228
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Cine mai are noutati din Joy mai au ceva la doua camere pe etaj?

#229
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Joy residence reloaded and kristal pe strada Binelui
Tineti banii bine si aveti rabdare o luna doua

#230
cgtudor

cgtudor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2017
@ghineabogdan07 de la ap pana la metrou faci pe jos 10 minute. Eu am luat in blocul 5 la etajul 5/5. Mai avem vecini pe aici din blocul 5? A mai fost cineva recent si stie in ce stadiu se afla constructia? Eu am fost acum 2-3 sapt si erau la etajul 3 cu constructia.

 Dageac, on 20 noiembrie 2016 - 10:39, said:

Buna ziua!!am fost la vizionare,sunt interesat desemenea sa achizitionez un ap in blocul 5!ceva sugestii,pareri,indrumari va rog mult daca se poate as aprecia tare mult!!! A mai paltit careva 10000€ avans pt rezervarea ap??!!!toata lumea multumita???sunt constient ca au fost si vor mai exista prblm ca asa se intampla la blourile noi,dar ceva grav de care trebuie sa avem habar viitorii propietari??!!!sper sa devenim vecini pe viitor si sa raman dator cu un paharel celui care are mai multe informatii!!!��������������o zi buna va doresc!!!
Citeste ce s-a scris pana acum pe forum. Din cate am vazut nu au avut probleme mari, dar nu e nimeni din joy sa povesteasca....din cate am vazut lumea nici nu s-a mutat inca pentru ca abia au tras curentul (dupa care au asteptat destul de mult). Mai sunt ap libere in joy 5? Eu am luat 3 camere, etajul 5/5.

O zi placuta!

#231
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Vreau un ap.de 2 camere la 5/5 in joy...
Plata cash imediat...poate e cineva interesat

Edited by val18, 03 April 2017 - 20:30.


#232
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Salutare. Eu am luat in blocul 3 de la galaxy, vizavi de Joy. Din ce știu eu nu prea s-a mutat mai nimeni in zona pentru ca nu sint gaze momentan si nici apa de apa nova ci din nu știu ce puțuri construite de ei. Se va rezolva pana la urma dar va mai dura.

#233
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Daca are cineva 2 camere etaj 1-5 in joy il platesc imediat
0786783873

#234
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
Pana la urma si eu am luat in joy 3 camere la etajul 4 in blocul 5. Eu am avut nevoie de un act aditional pentru credit (schimbare stare civila) si surpriza pe langa ceea ce cerusem eu, dezvoltatorul a mai adaugat o clauza cum ca pretul de vanzare este de 68000 eur TVA inclus, insa in cazul in care TVA se va modifica (era proiectul de lege in care TVA sa scada la 0% pentru prima casa) eu sunt de acord sa platesc acelasi pret. Foarte mare nesimtire si lipsa de profesionalism din partea lui si agentului. S-au bazat pe faptul ca poate nu citesc si nu m-au anuntat. Insa nu am avut de ales si am fost obligat sa fiu de acord cu acest lucru. A mai semnat cineva asa ceva?
La bloc din ce am vazut saptamana trecuta au terminat cu structura de rezistenta, au pus si acoperisul parca. Pana la etajul 3 parca era gata si compartimentarea interioara a apartamentelor. Ce nu imi place deloc este ca intre caramida si izolatie nu se pune nici un fel de tencuiala sau adeziv, ci se lipeste din loc in loc polistirenul cu o mana de ciment sau ce o fi ala. Cred ca in cativa ani (dupa ce expira garantia bine inteles vor trebui efectuate lucrari). Am vazut imagini cum varul de pe peretii interiori dintr-un bloc nou a inceput sa cada la trei ani dupa constructie din cauza umezelii. De mentionat ca nu facea parte din complexul Joy dar la cum se construieste acum ma astept si la lucruri de genul asta. Un alt lucru urat este ca peretele din bucatarie este spart pana la jumatate din grosime in locul unde trec tevile de alimentare cu apa. Nu stiu cu cat influenteaza acest lucru rezistenta acelui perete, deoarece nu cred ca se mai astupa cu ceva gaura ci se lasa asa. Un alt lucru complet aiurea este constructia aflata fix unde ar fi trebuit sa fie un drum de acces intre blocuri care cred ca adaposteste transformatoarele electrice. Nu stiu ce inapt a facut proiectul dar se vede ca nu prea l-a ajutat capul Posted Image
Blocul pare in rest destul de solid si bine construit, dar aceste puncte negative pentru mine sunt destul de importante. Vor mai fi si alte lucruri mai putin bune dar acelea cred ca vor fi normale pentru o constructie noua. Voi lua legatura cu dirigintele de santier pentru niste modificari pe care vreau sa le fac in baia mica, sper sa fie de treaba si sa ma ajute cu ele, ramane de vazut. Cred ca o sa mai ajung in week-end daca va fi vremea ok sa mai vad ce si cum si sa mai fac si alte poze. Daca mai intentioneaza cineva sa vina poate ne intalnim. Sper ca v-am fost de ajutor. Mai asteptam pareri si de la alti viitori vecini.

Edited by arkhangel, 20 April 2017 - 16:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate