Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Joy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#199
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
Buna seara,

Eu stau in joy 2 si cand s-a tras fibra la noi dupa 1 luna jumate de asteptare s-a tras si la blocul 3 trebuie sa faceti contracte ,si cu cat vor fi mai multe contracte cu atat se va cabla mai repede,cat despre alte firme slabe sanse upc a ajuns doar la blocul 1 si la 2 nu s-au mai sinchisit sa vina,cat despre intelegere ramane de vazut...asa am spus si eu cand m-am mutat dar ca fiecare padure...trageti voi concluziile.
Eu am initiat acest topic pana sa cumpar in speranta de a afla informatii despre cei care erau deja mutat tocmai pentru a incerca sa comunic sa vad daca sunt multumiti oamenii deja mutati,daca exista nemultumiri si multe altele.sunati-l pe Alex ca e un tip ok si vine la domiciliu si face contract ptr rds nu mai stati la coada ceea ce eu ursc.
O seara buna si daca mai vreti informatii scrieti pe aici

#200
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.10.2014
multumim frumos de informatii Adi Cazacu si de urarile de bun venit, eur una abia astept sa le primesc si face to face. o seara buna.

#201
blackeddz

blackeddz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.11.2014
O curiozitate daca sunteti amabili:voua vi s-a parut/vi se pare ansamblul departe de metrou sau v-ati obisnuit?

#202
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
este un pic,sau sa zicem relativ departe dar cred ca obisnuinta e mama invataturii,acum sunt si drumurile cum sunt cel mai bine se ajunge pe oituz cam 15 min e asfaltata cam 80 % ar fi amurgului dar jumate e varza inca speram ca la primavara sa o asfalteze pe toata

 blackeddz, on 14 decembrie 2014 - 05:36, said:

Imi poate raspunde va rog cineva din joy 1 sau 2 daca la cumpararea apartamentului s-a oferit garantie?daca da,cat?

cat despre garantie e stipulata in legea constructiilor, legea 10 per nu stiu cat, 2 ani de la darea in folosinta pentru locuintele noi

#203
blackeddz

blackeddz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.11.2014
Eu am facut cand era uscat pe jos 12 min pana la metrou cu "mers de mers la servici" daca pot spune asa pe amurgului ca joy 5 da in acea strada si eram curios ce parere aveti si voi cei care stati de mai mult timp aici..eu ma mut in februarie

Edited by blackeddz, 15 January 2015 - 21:20.


#204
AdiCazacu

AdiCazacu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.09.2014

 blackeddz, on 15 ianuarie 2015 - 21:09, said:

O curiozitate daca sunteti amabili:voua vi s-a parut/vi se pare ansamblul departe de metrou sau v-ati obisnuit?

Eu merg pana la metrou pe jos cam o data la doua saptamani si nu consider ca este foarte departe. Pentru mine 15 min. de mers pe jos sunt ok. As putea sa vad chiar partea buna a lucrurilor si sa spun ca mersul pe jos este foarte sanatos. Cand am ales Joy Residence (in februarie anul trecut m-am mutat) am vrut sa am parte de liniste cand ajung acasa,pana sa vin aici stateam langa Stadionul National, eram satula de suporteri, motociclete, trafic, salvari, etc. Nu regret deloc alegerea facuta.

 blackeddz, on 15 ianuarie 2015 - 21:09, said:

O curiozitate daca sunteti amabili:voua vi s-a parut/vi se pare ansamblul departe de metrou sau v-ati obisnuit?

 marmiha, on 15 ianuarie 2015 - 20:57, said:

multumim frumos de informatii Adi Cazacu si de urarile de bun venit, eur una abia astept sa le primesc si face to face. o seara buna.
  
Si eu sunt nerabdatoare sa ne cunoastem. Eu locuiesc in Joy 1 la ap. 31 (et.3). Daca vreti punem sa ne intalnim sa discutam. O seara buna!

#205
marmiha

marmiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.10.2014
Si eu sunt nerabdatoare sa ne cunoastem. Eu locuiesc in Joy 1 la ap. 31 (et.3). Daca vreti punem sa ne intalnim sa discutam. O seara buna!



la noi mai dureaza un picutz pana ne mutam, insa in fiecare week-end vom fi pe-acolo, sa mai aranjam una alta, daca sunteti prin zona bineinteles ca ne putem intalni, noi avem ap 28 et 3, joy 3. o seara buna si d-voastra!

#206
SebastianOvidiu

SebastianOvidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.10.2014
blackeddz, e putin mai departe de metrou. Insa zona e mai aerisita. Mi se pare o alegere foarte buna :) .

Doamna Cazacu, eu ma mut de la 1 februarie in Joy 3, ap. 29, etaj 3.

Am inteles ca dvs sunteti administrator de Asociatie. Putem discuta putin dupa 1 februarie cum putem proceda pentru inscrierea in Asociatie?

Va multumesc frumos tuturor pentru informatiile referitoare la RDS. L-am sunat pe Alex. Maine ma vad cu el sa semnam contractul de internet si cablu. Am inteles ca in 7 zile de la semnare ar trebui sa vina baietii sa instaleze.

O seara placuta!

Ovidiu Miron

#207
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
Neavand masina,eu merg zilnic la munca pe jos...E destul de departe,dar dupa o perioada m-am obisnuit,si 15 minute de miscare de dimineata nu sunt rele deloc. Bine,acum depinde de fiecare,vremea avand un rol important in ''placerea'' de a merge pe jos. Dar nu e un capat de tara. La inceput nici zona sincer nu m-a impresionat,insa mi-a placut f mult apartamentul si am ales sa ma mut aici. Dar dupa o perioada m-am obisnuit si pot spune ca acum nu cred ca m-as muta. Ai tot ce iti trebuie relativ aproape,e o zona linistita. Pe mine personal ma deranjeaza noroiul de pe strazi in unele momente,e incredeibil cum o gramada de oameni s-au mutat in zona aceasta,platim taxe si impozite si autoritatile inca lasa strazile neasfaltate. In rest,v-am zis,totul depinde de gusturile fiecaruia,mie unul a inceput sa-mi placa zona in care locuiesc. Toate cele bune.

#208
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Sebastian ovidiu,vei fi printre primii.
Acum stau 2 familii la parter,iar eu sunt in stadiul de comandat mobila :).
Cred ca undeva in martie aprilie ne vom incumeta si noi.

#209
AdiCazacu

AdiCazacu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.09.2014

 SebastianOvidiu, on 15 ianuarie 2015 - 22:43, said:

blackeddz, e putin mai departe de metrou. Insa zona e mai aerisita. Mi se pare o alegere foarte buna Posted Image .

Doamna Cazacu, eu ma mut de la 1 februarie in Joy 3, ap. 29, etaj 3.

Am inteles ca dvs sunteti administrator de Asociatie. Putem discuta putin dupa 1 februarie cum putem proceda pentru inscrierea in Asociatie?

Va multumesc frumos tuturor pentru informatiile referitoare la RDS. L-am sunat pe Alex. Maine ma vad cu el sa semnam contractul de internet si cablu. Am inteles ca in 7 zile de la semnare ar trebui sa vina baietii sa instaleze.

O seara placuta!

Ovidiu Miron

Sigur ca putem discuta. Tinem legatura pana atunci si stabilim detaliile imediat ce va mutati. Pana atunci putem discuta si pe grupul de pe facebook: Joy Residence https://www.facebook...355239/?fref=ts

#210
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
http://medlive.hotne...obezitatea.html

legat de mersul pe jos de care se sperie lumea :)

#211
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Stiti ceva de fluctuațiile de tensiune?!  am citit si chiar unii locatari au mari prb

#212
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
da,sunt fluctuatii de tensiune destul de mari. Sunt ceva probleme,speram sa se rezolve cat mai repede.

#213
Firescream

Firescream

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2015
Posibil sa fie subdimensionata reteaua electrica fata de consumul real al blocurilor?

#214
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
da,e posibil. Noi am avut cateva probleme in blocul 2,dar de ceva timp nu au mai fost. Ideea e ca cei de la Enel se misca foarte greu,nu e vina dezvoltatorului.

#215
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009
Buna ziua,

Problema referitoare la fluctuatiile de curent este din cauza alimentarii la trifazic si e legatura pentru organizarea de santier,noi in blocul 2 nu avem nici acum contracte la enel pentru ca nu au venit cu bransamentul si nici cu contoarele,vedeti ca aceste fluctuatii afecteaza centrala termica,daca tensiunea este sub 180 v intra in avarie,am patit-o ore bune,pana am luat stabilizator tensiune cu servomotor.

#216
555ioana

555ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.09.2014
Ma ajutati si pe mine cu un sfat,o poza,ceva despre mobila?
Am comandat bucataria si as vrea sa stiu daca imi recomandati pe cineva,in cazul in
Care am gresit :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate