Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Joy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#19
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Buna seara!Locurile de parcare nu se specifica in contract!!sunt doar o aluzie..adica va apartine doar o cota in jurul blocului..cat despre garantie,daca o cere ti vi se va da!garantia trebuie specificata pe doi ani in contract!iar garantiile aparaturii(centrala,calorifere etc)sunt valabile 10 ani doar ca nu se specifica si nu vi se da la mana nimic..va spun pt k am trecut prin propria experienta in blocul doi!

#20
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
dar in rest ati avut probleme?adica inundatiile au fost din cauza locatarilor,ca daca a uitat apa deschisa nu e vina dezvoltatorului:))). Si ma rog,daca totul e in regula. Multumesc,o zi frumoasa.

#21
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009

View PostM07, on 01 iulie 2014 - 12:50, said:

dar in rest ati avut probleme?adica inundatiile au fost din cauza locatarilor,ca daca a uitat apa deschisa nu e vina dezvoltatorului:))). Si ma rog,daca totul e in regula. Multumesc,o zi frumoasa.

daca te uitai bine vedeai ca si Angi e tot in blocul 2 nu in 1 se pare ca  nimeni din primul bloc nu mai scrie pe aici,dar macar poate ne adunam mai multi din blocul 2 ca tot vom fi vecini...
eu de ex am luat ap 18 la etaj 2

#22
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Eu am luat la parter, bl 2 .Din cate am inteles mai erau 4 apart.nevandute din bl2..si totusi cam putini vecini prezenti:-))

#23
sorinpana2000

sorinpana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.04.2009

View PostAngiCarmen, on 01 iulie 2014 - 21:20, said:

Eu am luat la parter, bl 2 .Din cate am inteles mai erau 4 apart.nevandute din bl2..si totusi cam putini vecini prezenti:-))

da din pacate prea putini oameni mai incearca sa caute pe net daca exista informatie sau nu despre ansamblul in care urmeaza sa cumpere ....:( si asa se pot afla pareri pro si contra probleme care pot aparea etc

#24
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Eu l am cumparat deja.am incheiat contractul..dak mai aveti intrebari si va pot ajuta..eu zic k va fi ok.un sfat:orice nelamurire sunati direct la ei!sunt datori sa dea raspunsuri clare!

#25
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
important era sa intre cineva din blocul 1 si sa ne spuna daca totul este in regula. Oricum sunt f multe ''plangeri'' la tot felul de chestii,acum fiecare percepe cum vrea. Sa speram ca nu vor exista probleme.

#26
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 04.02.2008

View Postsorinpana2000, on 26 martie 2014 - 09:55, said:

salut Thoring,Am deschis aceasta discutie in speranta ca vor fi mai multi care vor cauta pe net  despre joy dar din pacate se pare ca nu e asa,in principal eu am vazut ca la blocul 1 a fost cat de cat in termene,cu un plus de sa zicem aprox 2 sapt,mie mi se pare o zona mai aerisita fata de cei care  au luat mai spre  metrou leonida,sa speram ca vor fi mai multi care vor intra pe aici sa ne cunoastem ca si viitori vecini,eu am luat ap. 18 din blocul 2
cum e joy 2 eu vreau sa cumpar in joy 3?
s-a terminat blocul ati receptionat apartamentul?

Edited by byronero, 23 July 2014 - 17:25.


#27
azreil

azreil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.06.2007
Buna ziua. Urmeaza sa fac si eu rezervarea pentru un apartament in Joy Residence, parca in 3 era. As fi recunoscator pentru ceva pareri. Stiu ca este Ro si oamenii sunt cum sunt, dar daca sunt probleme chiar sper ca oamenii sa vina sa le expuna aici sau chiar si pe alte forumuri, astfel poate ajuta si pe altii sa nu treaca prin acele probleme.

Multumesc!

Edited by azreil, 24 July 2014 - 13:01.


#28
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
ce te intereseaza azreil?

#29
razvan_florin

razvan_florin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.08.2014
Salutare, as vrea sa stiu cine mai cumpara prin prima casa in joy 2. Va rog sa imi trimiteti un mesaj privat sa discutam.
multumesc

#30
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Buna ziua!Eu dupa cum am spus am cumparat deja aprt.in bloc 2..termenul a trecut si tare dezamagita sunt ca nu sunt gata lucrarile..de exemplul lumina se plateste pausal la ei .Mi a spus cineva ca asa se va plati pana se va construi toate blocurile,nu mi se pare corect!Logic ar fi sa traga la fiecare apartament contuar cum au specificat in contract !Ei spun ca ne putem muta oricand dar cum sa te muti cand nu ai lumina?! si cum sa te muti cand wc-urile sunt la geamul oamenilor si este o mizerie groaznica in spatele blocului ..nu prea sunt interesati dupa ce si au primit banii..dezamagitor!

#31
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
am vazut ca cineva deja s-a mutat acolo. Si eu am platit deja avanasul si astept sa iasa creditul pentru a ma muta. Cand am discutat prima data ne-au spus ca in jur de 15 august vor fi gata. Da,intra-adevar asta cu wc-urile in spatele blocului e o problema,dar nu cred ca va mai dura mult. Eu am fost acum 2 zile si lucrarile sunt pe terminate. Din cate am impresia oricum santier va mai fi pe acolo,insa eu unul mi-am asumat acest lucru,tinand cont ca totusi preturile sunt f bune parerea mea.

Edited by M07, 06 August 2014 - 09:24.


#32
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Da, pt zona preturile sunt bune! Dar eu cred ca meritam mai multa atentie din partea lor indiferent ca am platit cash, Indiferent ca s a luat prin prima casa sau prin alte metode..Eu de exemplu daca ma mut acum ,nu pot sa deschid un geam pt k vine un miros ,, excelent'' stand la parter..sa inteleg k pana pe 15 august se rezolva si cu electricitatea la fiecare individual?Multumesc!

#33
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
mi s-a spus ca mai dureaza o luna,pentru ca cei de la Electrica trebuie sa vina sa puna contuarele. Pana atunci se plateste pausal. Intr-adevar ar trebui explicate lucrurile acestea de catre dezvoltator,pt ca din proprie experinta spun,multe mai depind si de alti factori,in special de furnizori de anumite servicii. De exemplu eu nu pot face evaluarea acum pt ca cei de la care au cumparat gresia si faianta au gresit livrarea si acum astept sa vina alta comanda. Dar na,sa speram ca nu vor exista probleme cand se vor finaliza lucrarile,pentru ca atunci chiar va fi o problema.

#34
AngiCarmen

AngiCarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2014
Bine ca ati spus si de acest detaliu..La mine au pus exact modelele care le am cerut dar nu mi a spus nimeni ca pot schimba si obiectele sanitare,de exemplu la baie ei dispun de o suma de bani , dar daca doriti puteti vb cu ei si va luati dvs altcv iar diferenta o suportati dvs..mie nu mi a spus acest detaliu ..si tot ce doriti schimbat intrebati la ei ..

#35
M07

M07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2014
da,eu am schimbat deja tot,am intrebat asta de la inceput. Asta e ideea,cand sunt probleme e bine de discutat direct cu ei.

#36
ov1d1u89

ov1d1u89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.04.2014
are cineva mai multe informatii despre blocul 5, eventual locatia unde se va construi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate