Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Allview V1 Viper S

- - - - -
  • Please log in to reply
3018 replies to this topic

#19
Bogdan97marius

Bogdan97marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.02.2014
Deci doar daca urmezi pasii descrisi pe facebook, pe data de 10 am voucher de reducere de 150 RON ?

#20
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Eu am vazut la unele telefoane dual sim cu procesor qualcomm ca doar unul dintre simuri avea conexiune 3G.
Daca e asa aproape ca este degeaba dual sim.

#21
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Asa e in general. Cam 1-2% din telefoanele dual sim au 3G pe amandoua simurile (dual sim dual active).

#22
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Eu nu vreau sa fie ambele simuri active 3G (este scump),ma refeream la posibilitatea de a selecta simul care sa se conecteze la net.Si cind folosesti netul de pe un sim sa poti fi sunat pe celalalt sim.

#23
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
@ ascendent
pai asta poate P5-ul meu .SIM 1-vodafone ,SIM 2 DIGI net (sim din modem DIGI) adica numai date ,fara voce . 3G-ul nu il deconectez niciodata ,adica doar cand se conecteaza la WIFI ,il deconecteaza el .si pot sa vorbesc la telefon ,cand sunt conectat la net . pot sa pun orice sim ,in ce slot vreau ,tot merge ...
sau nu am inteles eu bine intrebarea ?
ON TOPIC : si daca vor face si cu vipera s ,cum au facut si cu P6 QUAD PLUS ,adica s-a terminat stocul si nu va mai fi disponibil ,asa cum am citit intr-o alta discutie ,unde cineva a sunat la visual fan si a primit acest raspuns ? poate ca la P6 QUAD PLUS ,au gresit chinezii vreun lot si l-au facut cu alte specificatii (proc 1,5 quadcore si altele) ,dar si-au reparat ulterior greseala si nu mai pupa visualul specificatiile alea .au numit lotul plus si l-au vandut ca atare ,dar cu acelasi pret din cate am vazut pe unele magazine online .,dar gata ! cine l-a luat asa ,bine ,cine nu ...nu!
si apropos de v1 viper . a costat tot 1300 lei ,le-am trimis un F1-experience si mi-au facut discount TVA-ul .merge exceptional .de ce tot strigati ca e scump viper s-ul ? are specificatii mult mai bune !

Edited by 2hot4you, 10 March 2014 - 21:56.


#24
adetcc

adetcc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.12.2012
corect ce zice xcit. Eu am 2 telefoane +telefonul de serviciu si trebuie neaparat sa trec pe un dual sim.
Naspa ca in ziua de azi scot astia telefoane zilnic pe banda rulanta, nici nu mai stau sa le testeze, venind cu zeci de probleme.
Problema e ca nu ne invatam minte si tot speram ca in final va aparea ceva bun dar reusesc mereu sa ne contrazica. Eu nu am fost multumit deloc nici de S2, nici de S3, si acuma de parca as fi batut in cap ma gandeam sa incerc si S4.  Deci va inteleg pe cei care ati avut viper si acuma vreti viper S.
Chair nu stiu ce sa fac S4 arata mai bine decat nesux 5 sau viper s.

#25
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Cam pe cand ar aparea disponibil in magazine?

#26
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
pe magazinul lor online ,disponibil din 14.04 . pana atunci doar precomanda . oricum ,vipera normala ,fara "s" ,cica nu mai e disponibila in nici o varianta .

#27
peter90

peter90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.12.2013

View PostD3an, on 25 februarie 2014 - 12:28, said:

1300 lei pe un allview...laso in saracie...
exagerat de mult pentru o chinezarie chiar daca are dotari de top.

luci, daca tot ai promis ca nu mai cumperi allview in viata ta ...tine-te de promisiune.

Nu va inteleg.... spui ca un allview nu merita 1300 lei, dar daca scria pe el samsung sau apple nu mai spuneai asta.
Cu ce te incalzeste denumirea? :)))

#28
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Nu e vorba de denumire e vb de suport,in cazul in care un astfel de produs are un bug software asa ramane,by o sa-i vei pe cei de la allview rezolvand problema.

#29
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Pe langa suport, mai e vorba de calitatea materialelor folosite. E cunoscut faptul ca Apple foloseste produse de calitatea I, Samsung (si majoritatea resturilor) calitatea II, si chinezarismele folosesc piese de calitatea a III-a. Adica plastic ieftin care se zgarie usor, carcasa care se indoaie imediat, chestii care zdrangane in telefon, bracket-uri care nu-si fac treaba, display-uri care jumate sunt defecte, etc etc. Au si firmele de renume diverse probleme, si de calitate si de suport, dar nu in halatul asta :).
O alta chestie ar mai fi implementarea softului. E rusinos sa livrezi un telefon cu shortcut-uri inversate in meniu. Adica n-ai avut bunul simt sa verifici fiecare parte a telefonului inainte de a-l livra?! E jenant, si n-ai sa vezi asta la firmele serioase.

#30
valliboy

valliboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.08.2013
Azi am vazut ca v1s e disponibil pe site-ul Allview. Sa vedem pareri de la cine cine il va lua....
Nu stiu intre ce sa aleg: v1s  sau x1soul...

Edited by valliboy, 12 April 2014 - 12:38.


#31
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
eu m-am razgandit ... nu mai vreau viperS ,ma bate gandul sa iau p7 .am un p5quad ,care merge exceptional ,nu am avut probleme de nici o natura .mai ales de cand i-am facut update de pe allwiew.ro ,merge brici .ma mai gandesc un pic daca sa iau p7-le ,mai ales ca mi-au dat voucher de 150 lei ...

#32
peter90

peter90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 15.12.2013
ViperS ce model de Gionee e?

#33
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Daca ai p5 quad la ce iti trebuie altul?

#34
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
Pai ,nu stiu ... Ma gandeam sa-l schimb .ma atrage camera rotativa ... Mi-au dat reducere de 150 lei ,totusi cred ca mai astept sa- vad in magazin . oricum in 7-8 luni , preturile scad vertiginos(de vazut viper v1,care in august ,era 1300 ,iar acum a ajuns 999,in varianta de 16 Gb ) . Ma gandesc doar  ,sa nu fie un stoc limitat ,asa cum au facut cu P6 quad PLUS !

#35
ionut-p

ionut-p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.12.2008
Tocmai ce am primit telefonul cu Cargus-ul. L-am butonat nitel, am configurat sim-urile, am facut ceva poze(pana acum nu a aparut pata roz ca la fra'su mai batran), de miscat se misca bine, nu are lag, are multe utilitare (cam multe dupa parerea mea). Revin cu alte pareri dupa ce il umplu de aplicatii/jocuri. Hai sa aveti o zi placuta!

#36
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
citez un review de pe emag ,singurul dealtfel :
"Nu recomand
Pro: Se misca bine sistemul, face poze foarte bune
Contra: Calitatea proasta a materialelor, se aude foarte prost, interlocutorii se plang ca se aude prost, acumulatorul nu tine nici 24 de ore in conditii de functionare, consider ca medii".

asa sa fie cu modul in care se aude ? su ca la toate telefoanele ,tine de retea ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate