Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

galaxy residence

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#235
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 DaJy, on 24 iunie 2019 - 18:07, said:

La usi si parchet aveau ceva si pe alb/gri? sau doar clasicul crem/maro..
La gresie aveau si vreun model de gresie cu aspect de parchet?

Mie mi-au dat acum cateva luni randari pentru baie, dar cred ca nu mai tin cont de ele.  Pacat ca nu accepta sa cumperi tu separat chiar daca ai plati suplimentar...Sper sa fie culori/modele ok.
Daca mai trece cineva pe acolo sau urmeaza sa isi aleaga finisajele poate reuseste sa faca niste poze sa le posteze aici..

Intamplator a mai solicitat cineva prize/becuri suplimentare? As fi vrut sa stiu cat cer pentru alte modificari..

La usi aveau alb si la parchet o combinatie de gri/alb, la gresie nu am observat sa fie ceva cu aspect/model de parchet, doar la culoare gaseai ceva asemanator. Din cate mi s-a spus ei au un pret pentru fiecare metru patrat si daca vrei altceva platesti diferenta, doar ca trebuie sa te duci tu sa le cumperi si sa le transporti. Legat de prize, nu am vorbit, la et 6 abia au facut compartimentarea, urmeaza sa ma trec pe acolo cam in 2 saptamani

#236
Alinutzaa13

Alinutzaa13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2008
Buna,

Am vrut eu sa schimb 3 prize, mai exact cele pentru televizoare (sa le ridic) si mi s-a cerut 150 lei/priza. Motivul invocat a fost ca era deja instalatia facuta si trebuia sa faca prelungire pentru ca nu ajungea cablul deja tras.

#237
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
Eu am fost vineri la vizionare si mi.au spus ca nu exista posibilitatea de a alege alte finisaje, chit ca vrei sa platesti tu diferenta. Alegi doar din ce au ei si atat.

Prima data cand am fost puteai sa incluzi locul de parcare, iar acum nu mai ai posibilitatea asta.

De utilitati au zis ca exista de toate, dar sunt putin sceptic.

Am intrebat daca o sa finalizeze parcarea dupa ce termina blocul...raspunsul a fost cam evaziv.

Trecand peste...voi ati luat prin prima casa, ipotecar ? si de la ce banca

#238
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bogdan296, on 25 iunie 2019 - 10:29, said:

Eu am fost vineri la vizionare si mi.au spus ca nu exista posibilitatea de a alege alte finisaje, chit ca vrei sa platesti tu diferenta. Alegi doar din ce au ei si atat.

Prima data cand am fost puteai sa incluzi locul de parcare, iar acum nu mai ai posibilitatea asta.

De utilitati au zis ca exista de toate, dar sunt putin sceptic.

Am intrebat daca o sa finalizeze parcarea dupa ce termina blocul...raspunsul a fost cam evaziv.

Trecand peste...voi ati luat prin prima casa, ipotecar ? si de la ce banca

Prima casa - BCR, cu locul de parcare platit separat, nu l-am inclus in credit, desi mi s-a spus ca se poate, posibil sa existe diferente in functie de fiecare dezvoltator - Joy si Galaxy, inainte sa semnam ante-contractul am cerut draft pe email si ne-am certat pana au trecut ceea ce am vrut noi (orientare, pozitie, etaj, finisaje, utilitatile la care se vor bransa, suprafata defalcata si nu doar suprafata totala ca sa ma trezesc ca balconul are 20m si ap e mai mic), doar la canalizare au fost foarte evazivi si nu stiu ce se va intampla. Ca anexa la ante-contract am preturile finisajelor si daca doresc altceva platesc diferenta fata de ce ofera ei...

Edited by Joy2019, 25 June 2019 - 13:03.


#239
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019
Am uitat...cei de la Joy nu pun faianta in baie pana in tavan, pun doar 2 m si 10, daca vrei pana sus platesti

#240
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
o sa ma duc si eu astazi sa fac o rezervare pentru blocul 2, ca in blocul 1 nu mai au.

Parcarea cand se plateste? ca mi.au cerut 200 euro rezervarea.




#241
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 bogdan296, on 26 iunie 2019 - 10:38, said:

o sa ma duc si eu astazi sa fac o rezervare pentru blocul 2, ca in blocul 1 nu mai au.

Parcarea cand se plateste? ca mi.au cerut 200 euro rezervarea.

La mine scrie ca se plateste dupa ce devii proprietar, doar sa fie gata si parcarea in momentul ala. La fel am dat si eu, 200 euro avans si 1800 euro la finalizare

#242
Is-iR-eL

Is-iR-eL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.06.2019
Am intrebat si eu de parcare pt blocul 2 si au zis ca revin ei cu detalii mai tarziu si tot au revenit..😂😂😂

#243
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 Is-iR-eL, on 26 iunie 2019 - 11:31, said:

Am intrebat si eu de parcare pt blocul 2 si au zis ca revin ei cu detalii mai tarziu si tot au revenit..������

De la cine astepti raspuns? de la agentul de la sud sau de la dezvoltator?

#244
Is-iR-eL

Is-iR-eL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.06.2019
De la agent..a zis ca inca nu are schita de la parcare

#245
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015

 Is-iR-eL, on 26 iunie 2019 - 14:15, said:

De la agent..a zis ca inca nu are schita de la parcare

mai insista...eu am rezolvat destul de repede

#246
Razu89

Razu89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.04.2019
Aveti idee daca s-a facut un studiu geotehnic acolo si daca solul tine greutatea blocurilor, a intrebat cineva?

#247
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 Razu89, on 27 iunie 2019 - 09:15, said:

Aveti idee daca s-a facut un studiu geotehnic acolo si daca solul tine greutatea blocurilor, a intrebat cineva?

Pe hartie sigur exista, in realitate....cel mai bine cere dezvoltatorului

#248
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,582
  • Înscris: 09.09.2017
Studiul ala e obligatoriu, ca sa nu va treziti la cutremur cu blocul inclinat sau tavanul in cap!

Teoretic, zona de sud-est prezinta cea mai mica oscilatie seismica, dar eu nu m-as baza doar pe asta.

#249
Is-iR-eL

Is-iR-eL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.06.2019
Stie cineva cam in ce luna ar fi finalizarea blocurilor 1 joy&galaxy?

#250
DaJy

DaJy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.01.2006

 Is-iR-eL, on 28 iunie 2019 - 16:43, said:

Stie cineva cam in ce luna ar fi finalizarea blocurilor 1 joy&galaxy?
Pentru primul bloc au zis noiembrie 2019, pentru blocul 3 martie 2020.

Ca extra info. primele 2 aparțin de galaxy residence, al 3-lea de Imobis Central Trading.
Blocul 2 nu a fost pus la vânzare de la început, pentru ca încă mai aveau destule apartamente în primul bloc. Cel puțin acum o luna-doua nu era la vânzare. Poate de aceea zicea agentul ca nu au schita de parcare.

Blocul 3 a fost pus la vânzare spre final de martie. Oricum la blocul 3 erau pe schita niște parcări în laterala blocului și nu le-au mai dat spre vânzare pana la urma. Au zis ca nu știu dacă vor mai fi în plan sau le dau mai spre final la vanzare(poate sa mărească prețul).

#251
bogdan296

bogdan296

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.09.2015
Eu mi.am luat in blocul 2 cu loc de parcare in fata blocului, dar era disponibil si in lateral. Are termen de finalizare aprilie 2020. S.a vandut in proportie de 40-50%.
Am ales blocul 2 datorita termenului de finalizare. Am preferat sa fie gata blocul 1 si 3 mai intai.

#252
Joy2019

Joy2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.06.2019

 Is-iR-eL, on 28 iunie 2019 - 16:43, said:

Stie cineva cam in ce luna ar fi finalizarea blocurilor 1 joy&galaxy?

Eu am termenul trecut in antecontract la bloc 1 Joy 29.11.2019

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate