Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Mini duplex in Berceni –ilfov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1057 replies to this topic

#1045
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Sa revin cu un indrumar pe intelesul tuturor din Nepal privid structura cu exemple concrete case avariate .
Recomandarile sunt 90% identice cu codul din Romania .Posted Image Posted Image
Cei care ati facut conform proiect va puteti felicita Posted Image  ceilalti .....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TqankaKUWtI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LAoGsqqSZEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1iH73Zvj0sg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1046
vali1900

vali1900

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.04.2015
foarte tare, nu se deosebeste cu mult fata de cum se construieste acum in rezidentiala Dumbravita, bila neagra la noi nu am mai vazut utilizarea vibratorului de ceva vreme.

#1047
themistocle

themistocle

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2019
Salutare si mii de multumiri pentru build-along.
La ce costuri ati ajuns pana acum si care ar fi proiectia de costuri pentru constructia la cheie ?
Multumesc,

#1048
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Posttataiepure, on 26 noiembrie 2018 - 10:00, said:

Istoria se repeta , odata sistemul decapitat oamenii de nivelurile 2 si 3 implementand planurile trasate trebuau rasplatiti cu partea lor de arginti.
La fel a procedat si PCR convertind fosti legionari in structurile de forta si represiune al anilor 50.
Acestia au dat mai tarziu caracterul nationalist al pcr.
Oamenii ce au fost pana acum in control nu au avut nici o directie clara executand ordinele primite de la inalta poarta.
Vezi Bechtel cu bani de la noi au construit autostrada in Kosovo pentru accesul usor la al treilea cel mai mare depozit de carbune din europa
https://en.m.wikiped...urces_of_Kosovo

Petrom vandut cu 600mil usd la comun parrea extractie plus rafinare...ori rezervele dovedite se vand punctual pe zacamant exploatare perimetru..iar petrom are profit in fiecare an apropiat daca nu mai mare decat suma cu care a fost vandut.

Bogata tara se fura de 2000 de ani si tot mai este de furat din aceasta colonie....
Statul prost administrator pt ca asa a fost decis, impus.
Forta de munca ieftia toti doreii au plecat,italia plina de ingrijitoare de batrani,aici isi faceau incaltamintea si textilele in anii 2000..exportam grau si floarea soarelui importam aluat congelat si ulei..care dintre voi sunteti atenti la ce cumparati pe langa ingrediente ar trebui sa existe si detaliile acestea.

Petrom are profit 14oo


#1049
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

View Postthemistocle, on 20 martie 2019 - 20:05, said:

Salutare si mii de multumiri pentru build-along.
La ce costuri ati ajuns pana acum si care ar fi proiectia de costuri pentru constructia la cheie ?
Multumesc,
Salut,
Privitor costurile la rosu facusem un calcul anterior, gasesti mai in urma.
Costurile la cheie inca nu le  am pt ca nu am terminat...estimarea nu ar fi relevanta intrucat instalatii si finisaje la interior le fac in regie proprie.
Si finantele sunt cam subtiri insa nu imi reduc calitatea in ceeace  fac . Cu ajutorul lui Dumnezeu o duc la capat!

Edited by tataiepure, 21 March 2019 - 21:04.


#1050
themistocle

themistocle

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2019

View Posttataiepure, on 21 martie 2019 - 21:03, said:

Salut,
Privitor costurile la rosu facusem un calcul anterior, gasesti mai in urma.
Costurile la cheie inca nu le  am pt ca nu am terminat...estimarea nu ar fi relevanta intrucat instalatii si finisaje la interior le fac in regie proprie.
Si finantele sunt cam subtiri insa nu imi reduc calitatea in ceeace  fac . Cu ajutorul lui Dumnezeu o duc la capat!
Salut !

Am vazut un desfasurator din noiembrie 2016, un buget semnificativ, dar si proiectul este de anvergura (am inteles bine , vor locui doua familii in duplex, nu ?)

#1051
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Da corect este duplex pt doua familii.

#1052
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Gata finalizat 50% si mutat insa mai sunt multe altele de facut, cat CHINA!

#1053
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Poze?

#1054
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

View Posttakashi90, on 20 septembrie 2020 - 20:01, said:

Poze?
Numa' sa am timp de poze...

#1055
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Posttataiepure, on 20 septembrie 2020 - 18:09, said:

Gata finalizat 50% si mutat insa mai sunt multe altele de facut, cat CHINA!

      Felicitari!!! Sa va bucurati de ea ! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#1056
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Ia uite, ce iures ii aicea si tocmai eu am lipsit... vorba aia, il stiu pe tataiepure de mic.... de cand casa lui era inca scrisoare de dragoste Posted Image ... Cum am ratat tocmai eu?
Hai si sa  va bucurati de ea sanatosi!

Acuma stii ce urmeaza, nu? :P
Asta urmeaza:

Attached File  home to do.png   46.06K   1 downloads

Spor!

Edited by viotl, 23 October 2020 - 22:17.


#1057
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Asa este acum dublez capriorii de la 10x10 la 10x20 sa pot pune vata bazaltica rigida intre ei..
Este de treaba cat china@@!!

#1058
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Note to my self!
Facand research privind factorul SD al foliilor de vapori , mi-am adus aminte ca cineva imi reprosase in trecut ca am folosit tencuiala decorativa siliconica peste vata  bazaltica si ca nu ar avea permeabilitate la vapori dar conform fisei tehnice weber avem urmatorii coeficienti
Permeabilitate la vapori V1  respectiv Absorbtie de apa W3 ceea ce tradus pe intelesul oricui
Pentru  V1 <Sd 0,14 (permeabilitate la vapori mare)
Pentru W3<0.1 (permeabilitate scazuta la absorbtia de apa)
Conluzie  se comporta precum  materialul hainelor de ski  lasa vaporii de aer iar in acelasi timp este impermeabila la absorbtia de apa!

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate