Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

The Monuments Men (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007
The Monuments Men (2014)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CreneTs7sGs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In opinia mea trebuie sa te documentezi un pic inainte sa vezi acest film ca sa pricepi contextul acestor intamplari.

#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Dupa cate stiu eu astia sunt cei care s-au ocupat de gasirea comorilor si valorilor furate de nazisti si ascunse....Si totodata sunt si cei care au nascut foarte multe controverse legate de faptul ca au facut "disparute" cateva din comorile astea....
Chiar zilele trecute a fost un documentar legat de asta pe National Geografic....
Oricum din trailer vad ca abereaza si delireaza ca de obicei!Pacat de tema...

#3
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
M-am plictisit de atata George Clooney.

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007
Mie mi s-a parut ca nu au scos sufficient in relief rolul si curajul lui Rose Valland, ai impresia ca vorbim de o gasca de baieti veseli si nu de unii dintre cei mai buni experti in arta ai momentului si ce resorturi ii indemnau sa mearga in fata trupelor ca sa recupereze comorile furate.
Ca sa pricepi ce era cu sacii de verighete si aur dentar ar fi trebuit sa puna o replica doua astfel incat generatia feisbuc sa priceapa ca fiecare dintre acele obiecte reprezenta un om ucis plus ca nu s-a insistat sufficient si cu ce s-a intamplat dupa 1945, efortul extraordinary de sortare, catalogare si restituire al obiectelor recuperate.

Edited by Kokoshmare, 17 February 2014 - 16:39.


#5
unupestealta

unupestealta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.02.2014
90% dintre prietenii mei s-au plictisit la acest film deci cred ca o sa ii zic pas la cinema.

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
http://channel.natio...-monuments-men/
Aici gasiti documentarul cu filmulete originale din al doilea razboi mondial......
Ce e drept eu nu am vazut filmul cu Clooney,in schimb am vazut documentarul complet!
Diferenta intre documentar si ce am vazut eu in trailer e de la cer la pamant!De ce dracu le-o tot place alora de la Holywood sa calce mereu istoria in picioare in filmele astea de doi bani ??Tipic americanesc....Ei sunt cei mai tari,ei s-au sacrificat cel mai mult...etc!

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
l-am vazut acu 2 saptamani...foarte plictisitor.nu merita banii.

#8
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Lent cu glume răsuflate. Ca să fie bun, trebuia să-l dramatizeze nu să-l facă mai „glumeț”.

#9
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
http://www.historyvs...numents-men.php

#10
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Un alt film ce elogiaza bravii soldati americani. Ca ei sunt salvatori, ca sunt corecti, ca sunt modesti. De vazut, dar nu de retinut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate