Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

De 3 zile imi ghiortaie matele

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007

View Postvldoff, on 12 februarie 2014 - 17:13, said:

Dany... sunt in Italia Posted Image nu au astia "vitaminele" noastre Posted Image)

Paine prajita iti poti face, nu cred ca nu au aia paine, iar cu taria, poti da si cu vodka sau whisky.

#20
vldoff

vldoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2013
La tarie ma refeream. O sa incerc diseara cu ce ai zis mai sus

#21
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
Cum să scapi repede de balonare

Scopul tău e să elimini gazele, rezultatul digestiei și una dintre principalele surse ale balonării. Experții recomandă urcatul rapid al unor trepte sau mersul pe bicicletă. Exercițiile care contractează și relaxează mușchii abdominali ajută la eliminarea gazelor și la producerea unei digestii sănătoase.
Poți apela și la un ceai de chimen –jumătate de linguriță la cana de apă- care ajută sistemul gastrointestinal să se relaxeze, sau la o tabletă care conține simeticonă și pe care o poți cumpăra fără rețetă de la farmacie.

Cum să scapi de balonare pentru totdeauna

Mănâncă mai multe fibre. „Pe măsură ce trec prin sistemul gastrointestinal, fibrele absorb apa, ajută la eliminare și ajută gazul acumulat să treacă”, explică un medic. E important să îți iei cele 25 de grame de fibre recomandate zilnic pentru femei din fructe, legume, cereale integrale, paste și pâine.

#22
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Ce era în băutură ți-a atacat un pic echilibrul gastric. Asta se întâmplă și de la cola zero/light.
Mult ceai de salcâm pe stomacul gol, nu mânca prăjeli, carne și orice ar putea fermenta.
Mergi mult pe jos, dormi la orele normale.
În 3 zile îți trece.

#23
vldoff

vldoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2013
Merci petrut. Ideea e ca nu e prima oara cand beau acel tip de energizant, din contra... beau des pentru ca primesc de la benzinarie de fiecare data cand alimentez dar sambata nu stiu.... l am baut repede si imediat dupa am simtit ca ceva nu e ok.

Ma... am tacut cat am tacut dar vad ca in cazul lu' bayer, prostia persista.

#24
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
bai frate. daca numai tu auzi asta, ai alte probleme. daca aud si altii, baga eco abdominal

#25
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View PostBlue_Ivy, on 12 februarie 2014 - 16:37, said:

Creste un monstru in tine. Ai baut pipi de taur.

View PostBlue_Ivy, on 12 februarie 2014 - 17:02, said:

Energizantele astea nu continau ceva de taur? Taurina sau ceva dubios. Ce am zis rau? Posted Image  Mai raporteaza-ma odata, fii insistent.
Dacă pe „energizant” scrie „taurină”, asta înseamnă ce? Ce este taurina, în concepția ta? Urme de pipi de taur, sau spermă de taur?
Taurina se aseamănă cu Taur! Pe cale de conseciță logică, este urină sau spermă de taur, nu?

„Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreția biliară. Împreună cu colina formează acidul taurocolic. Se prezintă sub formă de cristale albe, solubile. Acestă substanță este produsă și de organismul nostru, în special în mușchi, creier, inimă și sânge. O persoană care cântărește 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurină distribuită în tot corpul, adică de 70 de ori mai multă taurină decât o cutie de băutură energizantă, care conține 1000 mg.

LE: Apropo:

View Postvldoff, on 12 februarie 2014 - 16:31, said:

Deci sambata am baut un energizant si m-am culcat. [...] bla bla bla [...]
Cum spunea și cineva de pe forum, cum bei tu „energizant” și te culci? Eu dacă beau cola/pepsi „chior”, nu mai pot să dorm. Mă agit în pat, transpir ca nebunul, da' nu pot să dorm. Da' păi de la un „energizant”.
Energizantul, presupune că-ți oferă un impuls de energie pentru a duce la capăt un task. Voi aveți nevoie de energie pentru a dormi?
Nu mai beți prostii de dragul să fiți „în rândul lumii”, pentru că așa este cool.

Edited by Lolopoco, 12 February 2014 - 18:19.


#26
vldoff

vldoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2013
Am zis ca in momentul ala venisem de la scoala, in loc de apa am baut doza aia si m am pus sa dorm pentru ca eram obosit.

Onlyone daca e vorba de ce spui tu... viermi si asa... e grav ? Sincer sunt un pic panicat, nu mi s a mai intamplat asa pana acum... ma asteptam sa fac diaree ceva dar nu s a intamplat.

#27
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
.....
De trei zile-ncoace,
Gura  Burta nu-ti mai tace!
Ori iarba nu-ti place,
Ori esti bolnavioara,
Draguta mioara?

Lasand gluma, si eu am patit asa ceva la un anumit energizant. (Consum 3-4 energizante pe an. Foarte rar)
O jumate de zi simteam ca sunt ca un balon. Dupa ce am mancat si am baut multa apa minerala lucrurile s-au calmat.
Poate ca apa minerala este si salvarea ta.

Edited by ovidiu_ms, 12 February 2014 - 21:25.


#28
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Si mie imi ghiortaie chiar acum pentru imi este foame.Am servit cina dar tot imi este  foame..

Edited by Ulpiatraiana, 13 February 2014 - 16:38.


#29
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
mai baga si tu cateodata un covrig in burta aia..

#30
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
M-am rasfatat cu ciocolata.

#31
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013

View PostUlpiatraiana, on 13 februarie 2014 - 16:38, said:

Si mie imi ghiortaie chiar acum pentru imi este foame.Am servit cina dar tot imi este  foame..

Bea un energizant.Posted Image

#32
adriana38

adriana38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.03.2014
mie imi ghiortaie  de trei ani ...

View Postdany07rap, on 12 februarie 2014 - 17:18, said:

Paine prajita iti poti face, nu cred ca nu au aia paine, iar cu taria, poti da si cu vodka sau whisky.

ei nah ,, tarie mai lipseste

#33
adriana38

adriana38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.03.2014
mie de trei ani imi ghiortaie/

Edited by adriana38, 07 March 2014 - 23:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate