Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

conectare telefon mobil la o tableta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
Cum pot sa conectez un telefon mobil la o tableta prin cablu usb.

#2
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Nu poti. Transfer poti face via PC sau bluetooth .

Edited by GeorgeGeo, 30 January 2014 - 23:05.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Iei un telefon, o tableta si-un cablu, apoi le conectezi. Daca spuneai si ce telefon, ce tableta, pt ce vrei sa le conectezi...
@GeorgeGeo, initiatorul n-a zis ca vrea transfer, ci doar sa le conecteze. Daca mufele potrivesc, nu vad care-i problema. :)

Edited by rumegus, 30 January 2014 - 23:10.


#4
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
telefonul este samsung gt-s3650 si tableta este allview tx1

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu merge ce vrei tu.
Edit:totusi,tabletele care aceepta stickuri ar putea la fel de bine sa accepte telefonul printr-un cablu OTG,desi n-am incercat niciodata.

Edited by xeleron, 30 January 2014 - 23:30.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Conectat, conectat dar care e scopul fina? Sa vezi filme de pe unul pe altul? Sa transferi niste fisiere? Sa joci jocuri in retea? Sa dai net de la telefon la tableta?

#7
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 f300, on 30 ianuarie 2014 - 23:55, said:

Conectat, conectat dar care e scopul fina? Sa vezi filme de pe unul pe altul? Sa transferi niste fisiere? Sa joci jocuri in retea? Sa dai net de la telefon la tableta?
neah, doar hipstăreală

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 xeleron, on 30 ianuarie 2014 - 23:30, said:

Edit:totusi,tabletele care aceepta stickuri ar putea la fel de bine sa accepte telefonul printr-un cablu OTG,desi n-am incercat niciodata.
Nu ma pricep la protocoalele de transfer folosite de telefoane/tablete, dar cred ca nu sunt sanse sa mearga daca telefonul se conecteaza la tableta cu protocolul MTP (Media Transfer Protocol).

Edited by Hider141, 31 January 2014 - 09:02.


#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Stiftul ala de corby nu cred sa stie de MTP,ala se conecteaza prin Mass Storage,caz in care pentru tableta el e un stick ordinar.Nu stiu ce abilitati are tableta,desi am avut una timp de vreo 2 luni n-am incercat la ea stickuri.

#10
hagesor

hagesor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2023

View Postxeleron, on 31 ianuarie 2014 - 10:18, said:

Stiftul ala de corby nu cred sa stie de MTP,ala se conecteaza prin Mass Storage,caz in care pentru tableta el e un stick ordinar.Nu stiu ce abilitati are tableta,desi am avut una timp de vreo 2 luni n-am incercat la ea stickuri.
am o tableta vonino,am cumparat-o sa o folosesc ca si navigatie la masina.din pacate merge foarte greu si nici prin hotspot cu telefonul nu misca bine.as putea oglindi telefonul(xiaomi)pe tableta?

#11
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
La o căutare cu google, am văzut că ar fi câteva posibilități. M-am uitat repede pe două, sincer nu cred că tableta de care te plângi va "duce" vreuna dintre soluții. În sensul că dacă nu poate rula cu succes un Waze sau gmaps, înseamnă că tableta este slabă rău și cu siguranță nu va avea resurse pentru soluții software avansate.

Edited by r3my_cc, 18 March 2023 - 20:41.


#12
hagesor

hagesor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.03.2023

 r3my_cc, on 18 martie 2023 - 20:40, said:

La o căutare cu google, am văzut că ar fi câteva posibilități. M-am uitat repede pe două, sincer nu cred că tableta de care te plângi va "duce" vreuna dintre soluții. În sensul că dacă nu poate rula cu succes un Waze sau gmaps, înseamnă că tableta este slabă rău și cu siguranță nu va avea resurse pentru soluții software avansate.
multumesc de raspuns,am incercat mai multe variante ,rezultate slabe.cred ca o voi dona cuiva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate