Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Alternativa la decodorul Humax HD

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View PostOvidon, on 06 martie 2014 - 16:37, said:

De atunci si pana acum te-au sunat? Ti-ai procurat acel Tuner? Eu de cand ii sun si-mi zic ca atunci cand va fi disponibil va aparea si pe site, dar ciuciu pana acum. Nu accepta sa le dau nr de telefon pentru a ma contacta ei atunci cand il vor avea. Daca l-ai obtinut, se comporta mai bine decat Humax HD2 sau nu?! Mersi
Vezi de treaba, mie mi-au acceptat nr. de telefon,pe care sigur l-au aruncat, si normal ca nu mau sunat dar nici eu nu am mai insistat. Cred ca pana la urma o sa-mi comand unul de pe ebay de(germania), acolo sunt destule incepand cu 60 euroi. Sa fie receptor cablu hd si sa aiba CI+, sigur va functiona.

#110
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010

View Postnikuniku, on 06 martie 2014 - 18:54, said:


Vezi de treaba, mie mi-au acceptat nr. de telefon,pe care sigur l-au aruncat, si normal ca nu mau sunat dar nici eu nu am mai insistat. Cred ca pana la urma o sa-mi comand unul de pe ebay de(germania), acolo sunt destule incepand cu 60 euroi. Sa fie receptor cablu hd si sa aiba CI+, sigur va functiona.
Sa inteleg ca ai renuntat la el. Eu inca nu, dar m-am saturat de stilul lor.

#111
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

View PostOvidon, on 06 martie 2014 - 18:59, said:

Sa inteleg ca ai renuntat la el. Eu inca nu, dar m-am saturat de stilul lor.
In Bucuresti, si in judetele limitrofe mai sunt aparate similare. Incercati si pe okazii.ro. Bafta
Ca si fapt divers, si acest aparat a suportat soft 'xoro'

#112
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010

View Postcarceanu, on 06 martie 2014 - 20:06, said:



Ca si fapt divers, si acest aparat a suportat soft 'xoro'
Scuza-ma, dar nu inteleg aceasta propozitie. Sincer ma feresc de okazii.ro , din pacate am fost si eu tzepuit si nu mai am incredere.

#113
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

View PostOvidon, on 06 martie 2014 - 21:08, said:

Scuza-ma, dar nu inteleg aceasta propozitie. Sincer ma feresc de okazii.ro , din pacateMureast si eu tzepuit si nu mai am incredere.
Scrie in google: decodor xoro, sau xoro.de si vei intelege.
Nu stiu ce teapa ai putea lua, desfaci coletul probezi si platesti, este posibil sa-l vand eu pe al meu, te anunt pe pm si vorbim, oricum trec prin Mures saptamanal...

#114
AndreeaConstantin

AndreeaConstantin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.07.2013
Il trimiti inapoi daca nu-ti convine si iti iei banii, asta ca sa te ajut si cu o completare carceanu :P

#115
nirolf00

nirolf00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 09.01.2006
@ ovidon....ai PM.

Edited by nirolf00, 08 March 2014 - 13:04.


#116
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009
La Itsh.ro au aparut din nou receptoare cablu Techwood TW-C7100HD si inca un model tot de la Vestel, ambele la 165 lei. Cautati la sectiunea Electronice-- Tunere TV. Au CI+ si sunt compatibile cu cam-ul RCS sau UPC. Am comandat un Techwood astazi si maine o sa il primesc. Sper sa am noroc de el.

#117
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

View Postnikuniku, on 31 martie 2014 - 18:31, said:

La Itsh.ro au aparut din nou receptoare cablu Techwood TW-C7100HD si inca un model tot de la Vestel, ambele la 165 lei. Cautati la sectiunea Electronice-- Tunere TV. Au CI+ si sunt compatibile cu cam-ul RCS sau UPC. Am comandat un Techwood astazi si maine o sa il primesc. Sper sa am noroc de el.
Ma citez pe mine insumi,ok, am primit conserva si in loc de Techwood ce am comandat, am primit Kendo. Am refuzat categoric si l-am trimis inapoi. Cu firma aceasta m-am lamurit si nu o sa mai comand de la ei veci. ASA E  CU  MITICII.

#118
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Caut si eu un decodor cu CI+ si pvr. Cam greu de gasit insa. Ce alternative mai stiti? Optibox gekko stoc zero cam peste tot, la itsh vad ca mai trimit altceva decat ar trebui...

#119
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
La digi satelit se poate gasi alternativa.Extragi din conserva digi niste date si apoi introduci datele si cardul in orice receptor de satelit vrei sa ai.

#120
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcarceanu, on 24 ianuarie 2014 - 21:06, said:

Este o alternativa la dec. Humax HD nu la smart cam, daca tv-ul nu suporta ci+ este mai ok sa dai 3 lei decat 10 lei, nu...10-3=7 lei x 12 luni pe an vezi unde ajungi....
Pai decodoarele astea de la RCS se pot si cumpara. Acum nu stiu cat costa sau daca e mai rentabil sa-l cumperi sau sa-l inchiriezi. Oricum unul obisnuit (fara HD) de la RCS e parca 100 ron. (sau era cand se rugau de mine sa mai iau unul).
Deci in concluzie ...cu ce e mai buna conserva din link fata de conserva de la RCS?

Edited by Clovis, 09 June 2014 - 22:51.


#121
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

View PostClovis, on 09 iunie 2014 - 22:50, said:

Pai decodoarele astea de la RCS se pot si cumpara. Acum nu stiu cat costa sau daca e mai rentabil sa-l cumperi sau sa-l inchiriezi. Oricum unul obisnuit (fara HD) de la RCS e parca 100 ron. (sau era cand se rugau de mine sa mai iau unul).
Deci in concluzie ...cu ce e mai buna conserva din link fata de conserva de la RCS?
Pai conserva digi iti da programele aranjate de ei, la acest aparat le asezi cum vrei, plus multe alte facilitati, citeste topic-ul acesta si cel technwood...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate