Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Lista canalelor „must-carry“ în anul 2014.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
167 răspunsuri în acest subiect

#127
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 817
  • Înscris: 21.12.2013

 pykko, on 05 februarie 2014 - 08:24, said:

Si Travel Mix la RDS. Asta daca nu vom astepta o gramada pentru a face modificarile in grila.
Travel Mix nu este si acum la RDS?

#128
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.883
  • Înscris: 26.02.2010
Personal, mi se pare exagerat de mare lista tv must-carry.

Editat de aris86, 05 februarie 2014 - 09:16.


#129
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.312
  • Înscris: 05.01.2012

 Crristynel, on 05 februarie 2014 - 09:04, said:

Travel Mix nu este si acum la RDS?
Este in grila digitala!

#130
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 760
  • Înscris: 31.01.2011
vad ca CNA NU A TINUT CONT DE RECOMANDAREA CONSILIULUI CONCURENTEI CARE SPUNE CLAR CA PRINCIPIUL MUST CARRY SA FIE REDUS SI SA FIE APLICAT SI LA DTH . DE  CE ?

#131
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.965
  • Înscris: 15.04.2007
E ciudat legea must-carry. Ar trebui modificata, e prea lunga lista. Ar trebui sa fie introduse criterii mai eficiente ca sa nu intre toate posturile de umplutura. Criterii de genul: canale de interes general, care promoveaza valorile, cultura, care se adreseaza maforitatea romanilor, sa fie maxim 2 canale must carry dintr-o companie media. In asa fel vor fi elimante multe canale. In asa fel lista nu ar depasi 15 canale must-carry.

#132
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.402
  • Înscris: 27.02.2012

 Zygoth, on 04 februarie 2014 - 21:17, said:

Patru canale religioase si doua de manele. Obligatoriu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OVlvPzTm2wg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sper să introducă Mynele TV la RCS&RDS...îl aștept de ani de zile! Taraf nu-mi place, bine că se închide!
Aolo, cum fac ăia! Posted Image Sigur nu sunt ortodocși! Sunt de acord cu programele religioase, dar pentru majoritate, nu orice religie/sectă să aibă propriul program. Trinitas e OK, dar Speranța, AlfaOmega, Credo, ce facem cu ele?

#133
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 817
  • Înscris: 21.12.2013

 Venboteam, on 05 februarie 2014 - 09:29, said:

Este in grila digitala!
Asta am zis si eu. :)

#134
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.701
  • Înscris: 04.06.2007

 jully1994, on 05 februarie 2014 - 10:02, said:

Sper să introducă Mynele TV la RCS&RDS...îl aștept de ani de zile! Taraf nu-mi place, bine că se închide!
Aolo, cum fac ăia! Posted Image Sigur nu sunt ortodocși! Sunt de acord cu programele religioase, dar pentru majoritate, nu orice religie/sectă să aibă propriul program. Trinitas e OK, dar Speranța, AlfaOmega, Credo, ce facem cu ele?

Le scoti din lista! Si de ce Trinitas e ok dar alt canal religios nu ? E ca si cum ai spune ca un canal de sport care difuzeaza numai curse de caini nu e ok, dar e ok unul care da fotbal.

Eu nu am niciunul in lista, nu imi plac astea religioase asa cum nu imi plac nici alea cu manele, asa cum mi se par niste prostii si alea care dau muzica de la radio, cu exceptia UTV HD. Dar exista telecomanda si se pot sterge din lista.

Editat de tiestodj20, 05 februarie 2014 - 10:50.


#135
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
Trinitas se adreseaza celor de religie ortodoxa. Adica majoritatii. Sunt de acord sa fie in grilele operatorilor si un canal pentru cei de religie catolica. Exista la noi pe piata?

(Fete ca alea de se spala cu un sampon aparte, pentru ca le spala si ceierele, am vazut si prin Pitesti. Ma rog. Fiecare cu credinta sa.)

Consiliul Concurentei a facut o recomandare. Nu a impus. :) Sustin si eu ideea de a se regandi principiul "must carry" si sunt de acord cu recomandarea celor de la Consiliul Concurentei.

#136
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.488
  • Înscris: 17.06.2007
TRINITAS TV=ORTODOCSI.....SPERANTA TV=ADVENTISTI....ALFA OMEGA TV=BAPTISTI.....CREDO TV=PENTICOSTALI.   Cam astea sunt televiziunile religioase din Romania. Din punctul meu de vedere este bine ca s-au introdus aceste canale, sa nu mai aud vreun cult religios ca este discriminat. Mynele tv e cu mult mai normal decat taraf tv (cel putin pentru cei care se uita la el pot vedea un clip cap-coada). Eu am o problema cu NATIONAL 24 PLUS, in ultima perioada a ajuns un gunoi de televiziune, nu da decat reluari, ar trebui reorganizat sau inchis daca nu se poate altfel, in nici un caz bagat in lista must carry.

Editat de donmarinica, 05 februarie 2014 - 12:47.


#137
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Acelaşi lucru spun şi eu atât despre N. 24, cât şi despre Transilvania L!VE!

Editat de alfa_alfa, 05 februarie 2014 - 12:52.


#138
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
Inchise ar trebui mult mai multe. dar daca patronii acestor televiziuni nu vor sa bage banii in institutii de invatamant sau de sanatate si prefera sa tina aceste "cadavre' media, macar sa nu mai aibe pretentia sa fie in lista "must carry".
Numai ca, in spatele acestei liste sunt alte interese. ;)

#139
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 31.08.2009

 Venboteam, on 05 februarie 2014 - 09:29, said:

Este in grila digitala!
Unde?

#140
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 29.04.2006

 tiestodj20, on 05 februarie 2014 - 10:47, said:

Le scoti din lista!
Asta e problema. :) Ca nu mai pot fi scoase din lista. Erceesh a dat "disable" la optiunea de Delete dupa ultimul update software. Multumesc, Erceesh! Consiliul Concurentei, OPC-ul, cineva, se aude?

#141
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.108
  • Înscris: 13.07.2008
da ce treaba are Consiliul Concurentei cu softul rcs? sau chiar OPC?

#142
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.701
  • Înscris: 04.06.2007

 Zygoth, on 05 februarie 2014 - 15:52, said:

Asta e problema. Posted Image Ca nu mai pot fi scoase din lista. Erceesh a dat "disable" la optiunea de Delete dupa ultimul update software. Multumesc, Erceesh! Consiliul Concurentei, OPC-ul, cineva, se aude?

Eu ma refeream la digital fara decodor. Iei lista de canale din tv, o pui pe un stick usb pe care il conectezi la computer, apoi o prelucrezi cu ajutorul unui program si o pui la loc in tv asa cum iti place.

#143
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 29.04.2006

 raduors, on 05 februarie 2014 - 16:20, said:

da ce treaba are Consiliul Concurentei cu softul rcs? sau chiar OPC?
Bine, nu CC-ul, dar OPC-ul da. Pai e dreptul meu sa pot sterge canale din lista, nu? Sau ma insel?

#144
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009
nu scrie in contract asta, asa ca OPC-ul n-are nicio treaba.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate