Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

UTOK 700Q

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ChippyFcsb

ChippyFcsb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.01.2014
Salutare tuturor! Am si eu o problema si m-am gandit sa cer ajutorul aici. Am o tableta uTok 700q care mi-a scapat din mana si mi s-a spart ecranul. Display-ul nu este spart, sau cel putin asa pare. Are doar cateva crapaturi pe ecran (geam-ul care acopera display-ul). Problema este ca nu imi merge touch-ul. Ea se aprinde dar nu merge touch-ul, se vede totul ok, nu arata urme de fisura pe touch sau alt ceva. Vreau sa stiu si eu care ar fi problema daca stie cineva, si daca stie cineva cat ma costa sa ii schimb display-ul cu tot cu touch.

#2
bill2oo5

bill2oo5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.05.2008
Încearcă aici :http://www.restart.ro/service/utok.html

Vin si cu o intrebare.A cazut asa de rau sau e sensibila?

#3
ChippyFcsb

ChippyFcsb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.01.2014
Nu a cazut deloc rau, a cazut pe parchet de la aproximativ 1m inaltime, dar a cazut cu display-ul in jos.

#4
UTOK

UTOK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.10.2013

View PostChippyFcsb, on 12 ianuarie 2014 - 18:34, said:

Salutare tuturor! Am si eu o problema si m-am gandit sa cer ajutorul aici. Am o tableta uTok 700q care mi-a scapat din mana si mi s-a spart ecranul. Display-ul nu este spart, sau cel putin asa pare. Are doar cateva crapaturi pe ecran (geam-ul care acopera display-ul). Problema este ca nu imi merge touch-ul. Ea se aprinde dar nu merge touch-ul, se vede totul ok, nu arata urme de fisura pe touch sau alt ceva. Vreau sa stiu si eu care ar fi problema daca stie cineva, si daca stie cineva cat ma costa sa ii schimb display-ul cu tot cu touch.
Salut, poti lua legatura cu colegii de la service la adresa solutie[at]restart[punct].ro pentru o diagnosticare completa.

#5
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Se pare ca este o problema constructiva, sticla si nu plastic! Si la aceeasi definitie a afisarii... Nu e de vina utoc pr ca a cazut tableta! Nici la tine, nici la mine!
Costuri: ecran 150, touch 156, total cca 300, aproape tableta noua (700d)!
Vezi daca nu merge cu cablu OTG+mouse (sau tastatura), cel putin cat va tine bateria, eu asa o folosesc, neatentia are costurile ei. Sau accepti dublarea pretului.


#6
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Salutare!

Detin o tableta ce nu are modul bluetooth ca dotare din fabrica si as dori sa pot folosi aceasta functie, in special pentru imperecherea cu un modul GPS
Am cumparat un dongle Bluetooth prin USB (chipset CSR, v2.1 + EDR) ce ar trebui sa fie suportat nativ de Android 4.2.2
Tot cautand solutii am inteles ca trebuiesc rescrise linii de cod pentru ca in sistem sa activeze functia Bluetooth
Stiu ca prin flash cu anumite Custom ROMs se poate activa Bluetooth, insa nu am gasit nimic compatibil cu tableta mea

Ma poate ajuta cineva cu un tutorial pentru noob

Multumesc!

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Nu exista solutie universala, daca exista o solutie, atunci ea e custom si e improbabil sa gasesti specific pt tableta ta.
2. Ce tableta mai vine acum fara BT?

Am o vaga banuiala ca te carpesti prea tare, orice pocnitoare chinezeasca are acum BT si GPS inclus.

#8
flo_racer

flo_racer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2008

View PostUTOK, on 13 ianuarie 2014 - 18:00, said:

Salut, poti lua legatura cu colegii de la service la adresa solutie[at]restart[punct].ro pentru o diagnosticare completa.

Am si eu o problema cu display-ul crapat.
Pretul celor de la UTOK, pt. schimbarea display-ului este prohibitive, 200lei (display + schimbare) + transportul (dus intors), in condiitiile in care tablet a costat 360 lei.
E prima si ultima oara cand mai cumpar ceva de la UTOK.

#9
bluemarble75

bluemarble75

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2015
sustin punctul de mai sus.

am cumparat utok fiind vorba despre o firma romaneasca.
din pacate copii au spart de doua ori dyspayul fara sa arunce cu tableta dupa mine (de exemplu).
prima reparatie am inteles-o si am executat-o.
pentru a doua insa nu..............

la revedere utok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate