Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pentru ce abonament Optim ati optat?

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

Poll: Pentru ce abonament Optim ati optat? (439 member(s) have cast votes)

Pentru ce abonament Optim ati optat?

  1. Optim 2 (157 votes [35.76%])

    Percentage of vote: 35.76%

  2. Optim 3 (48 votes [10.93%])

    Percentage of vote: 10.93%

  3. Optim 5 (33 votes [7.52%])

    Percentage of vote: 7.52%

  4. Optim 7 (16 votes [3.64%])

    Percentage of vote: 3.64%

  5. Optim 10 (10 votes [2.28%])

    Percentage of vote: 2.28%

  6. Am contractat mai multe, pt. intreaga familie (specificati) (34 votes [7.74%])

    Percentage of vote: 7.74%

  7. Digi Mobil Optim Nelimitat (141 votes [32.12%])

    Percentage of vote: 32.12%

Vote Guests cannot vote

#19
GogoPetre1

GogoPetre1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 31.08.2012
Astept sa vad cat de multumiti sun noii clienti de abonamente Optim.

#20
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View PostGogoPetre1, on 14 ianuarie 2014 - 21:12, said:

Astept sa vad cat de multumiti sun noii clienti de abonamente Optim.

am ales pentru optim 2 si minutele nationale le pot folosi si international. si sunt multumit tinand cont ca platesc 9.5lei pentru 200min si 500mb internet. nu ma intereseaza sms-urile, este cel mai confortabil sa suni.

#21
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 12 ianuarie 2014 - 12:09, said:

Ce abonament optim ?
http://www.rcs-rds.r...igi_mobil_optim

#22
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postcatalinman, on 14 ianuarie 2014 - 20:59, said:

Optim 5 sau 7 as zice eu.

5 e suficient. Vorbeam in jur de 300 de minute / luna , dar nu sunam prea des unele persoane. Asa am ales 500 de minute , sun pe toata lumea , fara compromisuri si mai ramane si de o marja pentru sms-uri nationale , apeluri internationale sau roaming (când e cazul).

#23
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostGogoPetre1, on 14 ianuarie 2014 - 21:12, said:

Astept sa vad cat de multumiti sun noii clienti de abonamente Optim.
Destul de multumiti. Exceptie este lipsa sms-urilor si ca minutele nationale nu se pot consuma si international pe mobil. Atata timp cat la concurenta se ofera aceste lucruri eu raman de parere ca un operator mic e cu atat mai mult dator sa dea la randul sau clientilor asa ceva. Asta daca vrei sa te impui si sa furi clienti de la ceilalti operatori... Ca daca ramai tot cu aia pe care ii ai, nu faci nicio afacere, ba dimpotriva.

#24
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
obietivul RCS-RDS nu este sa se lupte cu ”mogulii” Orange, Vodafone, OTE, ci sa ofere o alternativa mai ieftina clientilor sai.

Edited by Bukovina, 15 January 2014 - 18:34.


#25
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Optim 7 deocamdata.

#26
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Am prins demult (2009? 2010?) oferta „de 3 zile” cu nelimitat în rețea + romtelecom la 2 euro + TVA pe mobil. Și m-am gândit... Optim2 are 2 euro cu TVA inclus, (ce aveam eu era 2 euro + TVA), am și 200 de minute gratuite, m-am uitat pe desfășurător, nu treceam lunar de atât (orange, voda, internațional), și dacă oricum le depășesc, sunt facturat la aceleași tarife... internetul pe mobil, nu sare de 300 MB deci e o situație win win... așa că din 15 ianuarie m-am OPTIMizat și eu...
Vedeți că se activează pe loc, am întrebat, nu de la 1 a lunii următoare ca la celelalte... și minutele și traficul se calculează proporțional cu numărul de zile rămase din lună, în cazul meu la jumătate.

#27
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Nu uitati sa votati, sa vedem cum merg optim-urile. Posted Image

#28
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

View Posttotal_commander, on 14 ianuarie 2014 - 15:16, said:

deocamdata nu voi vota dar ma bate gandul sa trec la un abonament rds optim 2;
mai precis vreau sa portez un nr de orange prepay pe rds dar deocamdata nu mai gasesc cartela de orange (am ratacit-o pe undeva prin casa)
am renuntat la trecerea pe optim 2; am gasit cartela  orange dar trecerea e imposibil de facut
motivul: ori de cate ori ma duc in casieriile rds (si am facut cateva drumuri) nu gasesc simuri
am mai patit-o de cateva ori cand am cerut alte echipamente: modem 3g, card ci, decodor hd
deci bye bye rds optim

#29
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
total_commander, n-ai incercat sa faci o comanda online? Ma gandesc ca avand o cerere ferma, aprovizioneaza si ei pop-ul de care apartii cu sim-uri....
De multe ori, cand ma lovesc de rigiditatea angajatilor, caut un pop neutru, prin alt cartier etc. ...

#30
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Si eu tot asa am rezolvat.In pop cel mai apropiat de casa nu aveau simuri.Dar dupa ce am facut comanda online ,a doua zi am fost sunat sa merg la pop central din constanta pt a-mi face abonamentele (2)

#31
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Pentru niciul, e doar o retea walkie talkie.

#32
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Optim 0, cu 0 minute si 0 euro. M-as abona la Optim 5 daca ar avea acoperire mai buna si daca viteza la netul mobil ar fi decenta peste tot pe unde au acoperire.

#33
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
prietenul meu a fost ieri pe la rds si a facut trecerea de la un digi mobil asociat la un optim 5 si a si activat roamingul fiind obligat sa schimbe si simul roz cu unul albastru.  totul fara probleme. a intrebat informativ si de routere gigabit si erau peste 10 (zte) in stoc nerezervate.

eu mai astept pana imi expira smartphone 12 si am sa trec si eu la unul din abonamentele din gama optim.

#34
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Se poate comanda un abonament optim de pe site, ca sa inlocuiasca abonamentul meu actual (cel de 2 euro) ?
Fara a mai fi nevoie sa merg la pop ?

#35
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Observ, dintre voturile exprimate ca in acest moment conduc la voturi alegerile pentru abonamentele mici :)

(am salvat poza pentru a vedea care va fi evolutia :) )

Attached Files



#36
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Cred ca lumea s-a obisnuit cu situatiile de gen: uite oferta, nu e o oferta/a fost retrasa.
Asa ca, evident, s-au napustit initial la oferta cu cel mai bun raport pret/beneficiu, ca s-o asigure "pe viata".

La abonamentele considerate mari nu e asa bataie, cand esti dispus sa scoti bani destui din buzunar, gasesti oferte garla....

E de vazut si discutat daca cei care si-au facut aceste abonamente au avut aceeasi viziune si daca decizia a fost luata pe termen lung sau strict pt. durata contractului.

Edited by IP-XCENTRIC, 30 January 2014 - 12:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate