Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Femeia care se oprește la primul bărbat...

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
debit_critic

debit_critic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.11.2014
Ce m-am plictisit sa o aud pe asta cu bunicii si parintii. Pe vremea aia aveai grija a ce sa bagi in burta tu si familia ta. Eventual aveai grija si ce zici si sa nu superi seful de la intreprindere ca-i in partid si te arde. Cand stai cu toporul la gat iti stapanesti mai usor dorintele de a insela, de a experimenta.
In epoca ceausista daca ramaneai necasatorit erai un fel de oaie neagra suspectata ca-i gay sau ceva, sigur trebuia sa ai ceva. Presiunea sociala era mult prea mare, pierdeai sotia, iti pierdeai si jobul, si apartamentul. Unde draq era sa te muti, totul era facut sa fii dependent de a avea o familie. Primeai jobul mai usor, apartament si asa mai departe. Caminele de nefamilisti erau si pe atunci ceva ghetouri de distrusti.

Ca rezumat, dorinta naturala de relationare fie sexuala, fie emotionala era franata in vremea alor nostri. Educatia de care zicea Absinth e de fapt un lant tinut de comunisti in a obtine omul lor perfect. O relatie de dragoste intre doi oameni nu trebuie sa insemne exclusivitate pentru toata durata vietii.

Edited by debit_critic, 07 October 2015 - 19:01.


#110
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Oy yoy yoy  Posted Image .....

....


Respect diversitatea, până la punctul ”e prea mult, YO” (după mintea mea, bineînțeles); nu respect bullshit-ul.

#111
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postcephalophodes, on 12 ianuarie 2014 - 00:30, said:

eu nu stiu ce sa cred.....ar fi 2 posibilitati:
1. sa fie bine in relatie si sa traiesti mereu cu sentimentul: oare cu altul cum ar fi?!
2. sa-i incerci pe toti si sa nu stii cand sa te opresti...sa cauti perfectiunea pana intr-un final ajungi cu ceva mai prost....

3 (bonus)...sa treci prin ambele situatii....si sa prinzi gustul "aventurilor"...si sa devii o parasuta...

View Postcephalophodes, on 12 ianuarie 2014 - 00:30, said:

eu nu stiu ce sa cred.....ar fi 2 posibilitati:
1. sa fie bine in relatie si sa traiesti mereu cu sentimentul: oare cu altul cum ar fi?!
2. sa-i incerci pe toti si sa nu stii cand sa te opresti...sa cauti perfectiunea pana intr-un final ajungi cu ceva mai prost....

3 (bonus)...sa treci prin ambele situatii....si sa prinzi gustul "aventurilor"...si sa devii o parasuta...
Cred ca pe undeva ai si tu dreptate si nu prea.Cred ca a ramane langa un singur barbat tine de mult mai multi factori decat cei aparenti ,iar daca  o femeie ramane langa acel barbat inseamna ca e un om pe care se poate baza,e un om pe care il respecta si cu care a putut construi un drum.Nu vad de ce ar fi de condamnat cineva care nu a gasit un astfel de om si a incercat sa isi construiasca  un alt drum langa altcineva? Parasuta ar deveni daca ar face din asta o obisnuinta si ar schimba barbatii( cica din dorinta de a gasi ceva maio bun) cum schimba geambasul caii,abia atunci putem vorbi de o persoana instabila emotional,imorala,etc...

#112
Corinussha

Corinussha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.11.2014
Eu m-am oprit la primul (cu are am facut sex ma refer, relatii platonice am mai avut); suntem chiar mai mult decat ok, desi imediat se implinesc 9 ani de cand ne-am cuplat, si 2 jumate dela casatorie. Bizar sau nu..., nu am locuit impreuna inainte de casatorie si nu stiu de ce, ar am impresia ca asta nu a fost un lucru deloc rau.

Nu garantez ca ramanem impreuna forever; nu am cum sa am garantia asta, dar momentan ne e foarte bine.

#113
Mona-lisa

Mona-lisa

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.12.2015
Daca exista maturitate si intelegere poti sa te opresti la primul. Depinde ce iti doresti. Daca vrei aventuri sigur nu este o idee buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate