Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

LG Optimus L9 II

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#19
JRH

JRH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.01.2014

View Postdigital67, on 29 ianuarie 2014 - 21:01, said:

S-ar putea sa nu fie codat in Vodafone, trebuie sa incerci,daca este; cauta pe Okazii ,decodare prin imei,e foarte simplu.


Ms frumos.Am decodat L9 2 cu 30 ron.Se misca impecabil.

#20
taciu79

taciu79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.01.2008
Partea de jos cu butonul de home nu este iluminata.

#21
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Posttaciu79, on 01 februarie 2014 - 15:38, said:

Partea de jos cu butonul de home nu este iluminata.

So?

Nu ati gasit o husa in afara de China?

#22
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Dap, nu sunt luminate butoanele si asta e uneori o problema, dupa o vreme te obisnuiesti in uz normal... Totusi, daca te uiti la vreun video ceva cu lumina stinsa dureaza ceva pana iti dai seama cum l-ai rotit.

#23
deceneu33

deceneu33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.01.2014
Are NFC? Pe gsmarena apare ca are iar pe site-ul emag apare ca nu. Deci? Care e adevarul? Posted Image

#24
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postdeceneu33, on 04 februarie 2014 - 22:34, said:

Are NFC? Pe gsmarena apare ca are iar pe site-ul emag apare ca nu. Deci? Care e adevarul? Posted Image

Are.

#25
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Io nu stiu ce-i ala dar are.

#26
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postparintele, on 06 februarie 2014 - 11:12, said:

Io nu stiu ce-i ala dar are.

Conexiune intre doua telefoane ca un fel de bluetoot,adica :Near field communication (NFC) is a set of standards for smartphones and similar devices to establish radio communication with each other by touching them together or bringing them into proximity, usually no more than a few inches.

#27
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Aia stiu si eu, am cautat pe goagle sa aflu ce draci e aia, voiam sa sterg de pe acolo cand am facut "curatenie" pe el... dar la ce e bun el, NFC-ul, la ce trebuie asa ceva...ma depaseste si nici nu prea sunt curios sa aflu...numai sexuiala intre telefoane nu mai studiasem Posted Image

#28
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Imi puteti spune daca butoanele capacitive sunt luminate?

#29
deceneu33

deceneu33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.01.2014
A gasit careva folie/husa? Am intrebat peste tot, am cautat peste tot. Nimic. Parca e un telefon fantomaPosted Image

#30
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Am luat eu husa pentru L9 II al sotiei de la mobiledirect.ro.In alta ordine de idei am ramas putin perplex.L9 II nu are led de notificare.WTF L3 II are si asta nu.Acelasi lucru si cu butoanele capacitive.La L3 II exista la L9 II nu.Nu pot sa inteleg gandirea asta.La un telefon ieftin pui iar la altul mai scump nu.

#31
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Cel mai simplu iti iei folie si husa de pe ebay, e plin. Chinezii nu prea percep transport si valoarea declarata pt taxe vamala e modica, la general vorbind.
Orica ca iti comanzi la un omline de la noi ori ca iti comanzi la ei , tot dracul ala e, timp de asteptare ceva mai mare probabil pentru ei dar nimic inacceptabil.
Folie am gasit la o taraba de prin Real, in Bucuresti, husa nu aveau.
Modelul e relativ nou la noi si abia acum incep sa soseasca.

#32
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Folie am luat din Auchan ieftina dar proasta.Astept sa apara regenerabila cum am la S4 si o inlocuiesc.Astepti cam 1 luna sau chiar 2 comanda de la chinezi ,cel putin prin posta lor.Eu am dat comanda pe 30 noi 2013 si nici pana acum nu a ajuns.

#33
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Evident ca proasta, la 7 lei ce asteptari ai? se zgarie imediat, , parca si touch-ul merge mai prost...Dar decat nimic la halul in care plimb eu telefonul e buna....
Care e faza cu "regenerabila"?

#34
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Nu am dat 7 ci 5.Touch-ul merge bine numai ca atrage foarte tare mizeria fata ce cea pe care o am eu la S4.Nu era vorba de cat costa ci era vorba sa gasesc cat mai repede. pentru telefonul sotiei care este "predispus" la zgarieturi si lovituri.

Edited by TheOne06, 10 February 2014 - 20:06.


#35
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
am uitat sa iti zic, butoanele capacitive NU sunt luminate, ce putin eu n-am vazut pe nicaieri nicio optiune si nici nu par a fi, e o mazgaleala cu ceva sclipici metalic, nu cred ca are cum sa treaca lumina prin chestia aia...Daca stie cineva altceva si a reusit sa le aprinda sa imi zica si mie, chiar ma seaca treaba asta, ma mai holbez noaptea inainte sa ma culc si merg pe intuitie.

#36
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Am cautat si eu pe google si m-am uitat si la cateva videoclipuri cu el si asa este , nu sunt iluminate.Un mare kkt.La L3 II si L5 II butoanele sunt luminate si au si notificare la lumina de la butonul de home.La asta le-au scos pe amandoua.Mi se pare o economie nejustificata dar ma rog.Pe mine unul m-ar deranja dar sotiei nu prea ii pasa.Nu e asa exigenta ca mine.

Edited by TheOne06, 10 February 2014 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate