Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG Optimus L9 II

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#1
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Se gaseste la vodafone, il are cineva ? e vreun showroom (din Buc.) in care e pus ?

http://www.gsmarena...._l9_ii-5650.php

                            [ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/lg/lg-optimus-l9-ii-new1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 17 December 2013 - 17:27.


#2
andreitimy

andreitimy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.12.2013
Configuratia suna foarte bine. Totusi daca nu ma insel singura diferenta intre asta si fratele L9 ar fi la ecran. De gasit se gaseste la emag din cate am vazut si costa cam 1400lei. Daca ar fi fost pe la 1200 sau un pic mai putin cred ca era best-deal.

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
http://www.quickmobi...d605-white.html 1299 lei

#4
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostDaniJ90, on 17 decembrie 2013 - 14:37, said:


Va rog ! O husa, unde as putea gasi.Caut de o saptamana( in afara de China)!

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postdigital67, on 17 decembrie 2013 - 15:37, said:

Va rog ! O husa, unde as putea gasi.Caut de o saptamana( in afara de China)!
Daca nu gasesti exact pentru el, atunci vezi ce dimensiunu are si cauti una apropiata, important e sa nu fie mai mica, daca e putin mai mare nu are nimic...

#6
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

View Postdigital67, on 17 decembrie 2013 - 15:37, said:

Va rog ! O husa, unde as putea gasi.Caut de o saptamana( in afara de China)!

Un mini-review la telefon ?

#7
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostShade14, on 17 decembrie 2013 - 20:43, said:


Un mini-review la telefon ?

revin cu pareri !

#8
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
E un telefon foarte frumos.
  Cand spun asta ma refer la aspect ,calitatea materialelor,finisaje,intr-un cuvant felul cum arata!
  Despre datele tehnice nu am mai multe de spus decat apare in specificatii.Se misca foarte bine, camera de 8 mp isi face datoria,filmari full hd fara sacadari,sunetul in filmari foarte fin, precis,natural.Ecranul este senzational, spun asta in cunostinta de cauza ,mai am un optimus 2x ,un s3, un l7,dar felul cum apar culorile pe acest terminal, sunt de nota10.Eu l-am luat codat in Vodafone,dar cu doi euro s-a rezolvat prin imei.
Spatele este din plastic tare cu unele reflexii in compozitie, nu retine amprente,are tendinta de reflexie dar foarte potrivita cu restul designului!
In mana se simte robust,cu toate ca este subtire.Probabil am ramas in memorie cu o2x care avea o anumita greutate.Cand am luat un S3 am crezut ca este scoasa bateria din el,asa de usor era.
Per total un telefon elegant,nici foarte mare dar nici mic.

#9
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Sa-l stapanesti sanatos ;)

#10
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
http://www.phonearen...January_id50772

O sa aiba din ianuarie functia knock de la g2.

#11
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,040
  • Înscris: 17.03.2005
Inttrebare pentru posesorii de L9II.
Trebuie sa-mi iau telefonul de al Voda insa as vrea sa-l folosesc in Cosmo pe celalalt abonament, se poate debloca? prin ce metoda?
Ulterior, avand in vedere ca vine cu apilcatii "vodafone", ce trebuie sa fac sa scap de ele?
Merci

Edited by parintele, 06 January 2014 - 18:48.


#12
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postparintele, on 06 ianuarie 2014 - 18:48, said:

Inttrebare pentru posesorii de L9II.
Trebuie sa-mi iau telefonul de al Voda insa as vrea sa-l folosesc in Cosmo pe celalalt abonament, se poate debloca? prin ce metoda?
Ulterior, avand in vedere ca vine cu apilcatii "vodafone", ce trebuie sa fac sa scap de ele?
Merci

Ai P.M.

#13
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,040
  • Înscris: 17.03.2005
Vine deblocat, merge brici, e primul meu smart dar pot spune ca fata de multe altele vazute de mine e super ok.


#14
ericssonT68

ericssonT68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.08.2005
Salut. Sunt proaspat posesor de L9 II si as vrea sa stiu daca acest telefon are posibilitatea sa faca mirroring (wireless sau pe hdmi) pe TV. Eu n-am gasit nimic in legatura cu acest aspect. Stie cineva ceva ?

#15
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostericssonT68, on 22 ianuarie 2014 - 16:00, said:

Salut. Sunt proaspat posesor de L9 II si as vrea sa stiu daca acest telefon are posibilitatea sa faca mirroring (wireless sau pe hdmi) pe TV. Eu n-am gasit nimic in legatura cu acest aspect. Stie cineva ceva ?

Port hdmi nu are, prin wireless poti transmite folosind dlna,sau de pe youtube din telefon pe tv.Eu atat am vazut deocamdata,mai poti sa-l folosesti ca si telecomanda la tv sau bluray player(are port infrarosu).

#16
JRH

JRH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.01.2014

View Postdigital67, on 19 decembrie 2013 - 20:45, said:

E un telefon foarte frumos.
  Cand spun asta ma refer la aspect ,calitatea materialelor,finisaje,intr-un cuvant felul cum arata!
  Despre datele tehnice nu am mai multe de spus decat apare in specificatii.Se misca foarte bine, camera de 8 mp isi face datoria,filmari full hd fara sacadari,sunetul in filmari foarte fin, precis,natural.Ecranul este senzational, spun asta in cunostinta de cauza ,mai am un optimus 2x ,un s3, un l7,dar felul cum apar culorile pe acest terminal, sunt de nota10.Eu l-am luat codat in Vodafone,dar cu doi euro s-a rezolvat prin imei.
Spatele este din plastic tare cu unele reflexii in compozitie, nu retine amprente,are tendinta de reflexie dar foarte potrivita cu restul designului!
In mana se simte robust,cu toate ca este subtire.Probabil am ramas in memorie cu o2x care avea o anumita greutate.Cand am luat un S3 am crezut ca este scoasa bateria din el,asa de usor era.
Per total un telefon elegant,nici foarte mare dar nici mic.

Sal.Cum lai decodat?Doresc si eu sa il decodez,este pe Vodafone.Multumesc

#17
JRH

JRH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.01.2014
Sal.Eu lam primit de la cineva care mi a spus va e codat pe Vodafon dar nu este branduit,intradevar nu am bagat Cosmote in el sa vad daca este sau nu codat.Daca ar fi codat cat ma costa sa il decodez.Multumesc

#18
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostJRH, on 29 ianuarie 2014 - 15:01, said:

Sal.Eu lam primit de la cineva care mi a spus va e codat pe Vodafon dar nu este branduit,intradevar nu am bagat Cosmote in el sa vad daca este sau nu codat.Daca ar fi codat cat ma costa sa il decodez.Multumesc

S-ar putea sa nu fie codat in Vodafone, trebuie sa incerci,daca este; cauta pe Okazii ,decodare prin imei,e foarte simplu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate