Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Analogic sau digital?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Da. Insa nu e transmis avand o alta calitate ci nu mai ai pierderi pe drum in raport cu analogicul iar la tine ajunge exact ce exista la plecare.

Acum oferta comerciala SDTV e posibil sa includa si alte canale TV in raport cu cea analogica, asta nu tine de chestiunile tehnice discutate. Nu cunosc reteaua AKTA dar daca TV-ul are tuner DVB-C poti da o scanare sa vezi daca nu-s si cele digitale necodate sa le poti vizualiza fara dispozitivul lor (la RCS nu-s codate majoritatea).

Edited by neagu_laurentiu, 26 March 2015 - 06:49.


#20
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Corect, la Akta o sa poti vedea ceva posturi digitale gratuit, inclusiv TVR HD. Insa daca ai ocazia sa te muti la RCS, acolo ai vreo 15 posturi HD gratuite.

Totusi.. de curiozitate, tu ai tinut alea 2 televizoare FULL HD pe analogic atata timp? Fara suparare dar.... e risipa de... televizor?!

#21
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010

View Postsatanistu, on 26 martie 2015 - 11:28, said:

Totusi.. de curiozitate, tu ai tinut alea 2 televizoare FULL HD pe analogic atata timp? Fara suparare dar.... e risipa de... televizor?!
Da,au stat pe analogic deoarece nu sa bagat nimeni sa aduca digital unde sunt eu iar rcs dadeau doar cu antena,plus ca recent am ajuns sa stau in aceasta zona si am inceput sa ma interesez de digital ca ma ofticam rau de tot cand ma puneam in fata tv-ului si vedeam ce se intampla. Totusi la sediul acestei firme cand am vb cei de acolo au spus ca nu au inca digital in zona mea dar baieti care instaleaza au spus ca exista,acum nu stiu ce sa cred ori aia la sediu nu stiu ce vand ori cei cu instalarea vor sa atraga clienti si promoveaza semnalul digital iar acesta nu exista.

#22
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Ca sa te lamuresti daca exista pe sarma semnal ori nu, da o scanare cu televizorul care stie DVB-C.

Edited by neagu_laurentiu, 26 March 2015 - 14:53.


#23
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
Intai sa vina astia sa il puna,ca la distribuitoru actual nu este nimic.

#24
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Incearca sa te muti la RCS, cand o sa vezi calitatea HD o sa regreti ca ai stat pe analogic...

#25
FlorinXstyle

FlorinXstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 24.01.2013
Salutare. extraoptiunea SuperOne este disponibila si pe analogic sau doar pe digital ? . Mentionez ca am un smart tv cu care prind si canalele HD. Are decodor digital integrat

Edited by FlorinXstyle, 16 January 2016 - 21:36.


#26
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010
Doar in grila digitala pe tunerul DVB-C, adica "decodorul digital integrat". Recomand un modul CI+, daca zici ca e smart tv-ul. Nu are rost sa te complici cu un decodor.

#27
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
SuperOne nu e un program de nisa "rasarit", dar pt 0,96 lei lunar, merita activat :)))

#28
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdincadan78, on 25 ianuarie 2016 - 20:27, said:

SuperOne nu e un program de nisa "rasarit", dar pt 0,96 lei lunar, merita activat Posted Image))
Este un program cultural am putea spune.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate