Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Calatorii astrale

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Salut,am decis sa deschid acest topic sa ma lamuresc daca poate cineva sa imi explice.
Exista asa ceva? Adica pe bune e troll sau anumite persoane spun asta pentru a ne face pe noi cu capu/nebuni.
Aseara am citit un tutorial si culmea ma gandeam la aia...foarte putin parca incercam sa ies din corp,bineinteles eu nu vroiam si de asta nu cred ca a functionat,imi era frica ca poate nu ma mai intorc.
Cine poate sa explice e binevenit,fara troll sau sa ma faca nebun,nu sunt,jur! :))

Edited by skillz222, 18 November 2013 - 06:55.


#2
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,016
  • Înscris: 19.08.2006

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 06:54, said:

Cine poate sa explice e binevenit,fara troll sau sa ma faca nebun,nu sunt,jur! Posted Image)

asta cu nebunia.. depinde daca acuma te duci la culcare sau acum abia te-ai trezit.

#3
-incoerent-

-incoerent-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 30.09.2013
- Din ce imi povestea o persoana cunoscuta, tu nu iesi din corp de fapt, ci percepi realitatea aia intr-o maniera noua fata de cum o intelegeai pana acum. Dar pt asta trb sa ajungi in starea de inconstienta macar 5 minute in care nu mai poti sa comunici si ai halucinatii atat de puternice incat vezi alte culori, mirosi alte mirosuri, obiectele au alte forme si vezi totul de deasupra ta. Dar nu e ce 'scrie pe ambalaj', nu iesi din corp ca nu ai cum. In cel mai rau caz, dupa cativa ani de excursii "paranormale" poti sa te imbolnavesti de autism dar in rest o sa fii tot printre noi. :))

#4
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,971
  • Înscris: 14.08.2006
Da exista, fiecare om calatoreste in astral in fiecare noapte. Acest lucru se intampla natural, este o caracteristica pe care o are orice om ptr. ca asa a fost lasat de Creator. Problema este ca oamenii sunt 97 % inconstienti si in stare de veghe si in stare de somn si nu-si aduc aminte nimic cand se trezesc. Lumea astrala se mai numeste si a 4 a dimensiune. Ignorantii atei din vremurile actuale nu cred in asa ceva si din aceasta cauza nici nu o sa ajunga sa experimenteze asa ceva (doar prin exercitiu vom reusi sa ne recastigam anumite simturi care au fost atrofiate cu timpul din cauza ca nu le-am folosit). Exista multe scrieri care fac referire la a 4 a dimensiune, cercetatori renumiti si oameni religiosi autentici. Exista si filme care au fost facute pe baza unor asemenea experiente.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
majoritatea persoanelor care se trezesc din coma (profunda gradul 4)
povestesc cum au calatorit prin diverse locuri si descriu peisaje sau situatii care le-ar fi imposibil sa le cunoasca daca nu ar fi fost de fata

#6
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 06:54, said:

Exista asa ceva?
Nu exista. Oricine iti ca exista, cere-i sa-ti demonstreze el pe loc. Sa iti calatoreasca el astral, si sa-l vezi tu cand o face.

Nu te lasa prostit, si mai ales nu da bani la escrocii astiea, ca sunt gramezi care cica te invata sa accezi la nivele de initiere, contra unei sume de bani.
Nu le da bani decat daca esti prost.

#7
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Nu e vorba de bani dar am citit si aici pe forum cum unii au iesit din corp si cand s-au intors erau aproape sa moara...

#8
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 14:17, said:

Nu e vorba de bani dar am citit si aici pe forum cum unii au iesit din corp si cand s-au intors erau aproape sa moara...
paianjenul, ca sa aiba ce manca, intai intinde o capcana - o panza tzesuta cu grija si rabdare.
asa e si reclama pe care si-o fac excrocii - scriu mesaje ca si cum n-ar avea nici un interes financiar, ca si cum nici prin cap nu le-ar trece ca se face bani din asta.
cum pe lumea asta sunt multi fraeri, mesajele astea pe diferite forumuri, sunt ca reclama la tevelizor - auzi aici auzi dincolo, si de curiozitate, cumperi sa vezi cum e produsu.

si aici incepe afacerea: ti se promite ca intai e nevoie de "antrenarea spiritului", sedinte de initiere, nivele de preparare a energiilor, si cate si mai cate.
si prostu da banii.

asta e evolutia speciei - aia mai fraieri sunt papati de aia mai jmekeri. stiu o "maestra in reiki kiki miki" din asta, care dadea meditatii la "studenti in reiki kiki miki". In sufragerie te "medita" ea pe tine, iar fi-su in dormitor isi pregatea exercitiile la mate, ca facea meditatii la mate, si ma-sa ii platea meditatiile la mate cu banii din "meditatiile" de reiki kiki miki care le dadea ea la prosti.
Peste ani de zile, fi'su va avea o cariera profesionala solida in fizica nucleara, cu studiile platite din banii la niste fraeri care i-a meditat ma-sa.

Edited by criztu, 18 November 2013 - 15:23.


#9
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Chestia e ca metoda asta cam functioneaza...si asta am testat chiar eu...o sa incerc si in seara asta

#10
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 15:25, said:

Chestia e ca metoda asta cam functioneaza...si asta am testat chiar eu...o sa incerc si in seara asta
tu ori esti paianjen, ori esti victima de paianjen.

#11
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Nope....incearca si tu si o sa vezi...daca vrei tutorial pm me.

#12
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postmeanman, on 18 noiembrie 2013 - 08:52, said:

Problema este ca oamenii sunt 97 % inconstienti si in stare de veghe si in stare de somn...
Asta stiam, se vede dupa cum voteaza :))

View Postcriztu, on 18 noiembrie 2013 - 15:21, said:

Peste ani de zile, fi'su va avea o cariera profesionala solida in fizica nucleara, cu studiile platite din banii la niste fraeri care i-a meditat ma-sa.

In caz contrar peste ani fiisu' va fi un mediocru iar astia interesati de kiki-miki oricum ar fi dat banii pe etnobotanice. Ce e mai rau? De legea echilibrului universal ai auzit?

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 15:25, said:

...o sa incerc si in seara asta
Sa nu uiti...

#13
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostStan_Patzitul, on 18 noiembrie 2013 - 17:47, said:

In caz contrar peste ani fiisu' va fi un mediocru iar astia interesati de kiki-miki oricum ar fi dat banii pe etnobotanice. Ce e mai rau? De legea echilibrului universal ai auzit?
Io n-am nimic impotriva ca fi'su lu aia cu kiki-reiki, sa ajunga un om cu o cariera profesionala infloritoare, eventual sa se angajeze la NASA. Ca sa faci masa musculara, trebuie sa mananci multe gaini.

#14
AurelVlad

AurelVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.11.2013

View Postskillz222, on 18 noiembrie 2013 - 15:25, said:

Chestia e ca metoda asta cam functioneaza...si asta am testat chiar eu...o sa incerc si in seara asta
si cum a fost? cand ai testat?

#15
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Aseara....am simtit ca imi iese sufletul si imi vibreaza corpul dar m-am oprit.

#16
AurelVlad

AurelVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.11.2013
eu as fi murit de frica daca simteam asa ceva.
esti sigur ca vrei sa repeti?
sa nu ti se intample naiba ceva naspa...

#17
skillz222

skillz222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.01.2013
Sincer nu sunt sigur...a mai scris cineva aici ca dupa faza asta i-a zis medicul ca daca mai repeta o data o sa moara...nu stiu ce sa fac

#18
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
căutați moartea înainte de vreme?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate