Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Circului Park Tower

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Circcului Park Tower  a fost cineva  sa vada stadiul constructiei?  Eu am trimis un email in care am cerut maii multe detalii despre suprafete si preturi si au spus sa trec pe la locul constructiei pentru mai multe detalii. Nu inteleg de ce nu se ofera detalii prin email. Poate un apartament costa 200.000 euro si atunci nu ma mai depllasez fara motiv si nici nu le mai pierd si lor timpul. Nu mi perit 200.000 euro :D

Au participat la targul imobiliar TNI din octombrie dar nu am mai fost la targ pentru ca nu am crezut ca mai vine cineva nou si prefer sa ma informez  de pe softpedia & fata locului :)

#2
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Eu zic sa nu te mai obosesti: http://www.dezvoltatorimobiliar.ro/articole/2013/10/circului-park-tower-un-ansamblu-rezidential-cu-finisaje-deosebite
Citez: "La Târg avem și oferte speciale: prețuri între 1.000 și 1.500 de euro/mp (fără TVA) pentru apartamente" Posted Image

Metru patrat construit, bineinteles :D

#3
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Si peste o anumita suma parca TVA este 24%. Nu ?   :D

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Nu cred ca peste o anumita suma; mai degraba pentru orice suma.

#5
danutzu22

danutzu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 31.05.2006

 Ann0nyym0us, on 12 noiembrie 2013 - 12:54, said:

Nu cred ca peste o anumita suma; mai degraba pentru orice suma.


Pentru preturile in euro (bineinteles fara TVA) ce depasesc 380000 echivalent lei,  se aplica TVA-ul de 24%.
Sub 380000 lei se aplica TVA 5%.
Valabil numai pentru spatii noi cu destinatie locativa.
Exemplu daca un loc de parcare este inclus in cei 380000 lei se aplica TVA 5%.
Daca locuinta este 380000 se aplica TVA 5% iar pentru locul de parcare indiferent de valoare se aplica TVA de 24%.
Din 2014 pentru orice loc de parcare propietate personala se va aplica si un impozit local.

#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Ha-ha. Am văzut nenorocirea asta în construcţie şi credeam că extind Spitalul Colentina. Zic nenorocire pt. că tocmai lângă spital şi într.-o zonă aiurea şi-au găsit să-l facă... (ai R.A.T.B. la Lacul Tei şi la Şos. Ştefan cel Mare (staţia Dr. Grzovici), dar trebuie să mergi ceva până la magazin...).

Edited by djl, 12 November 2013 - 13:24.


#7
billdump

billdump

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2007
Preturile sunt intr.adevar cam mari, dar sunt negociabile destul de mult.

#8
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Cat de mult?

#9
billdump

billdump

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2007
La cel mai ieftin apartament ~79mii+5%tva, am obtinut parcare subterana inclusa in pret (15mii pret lista), sigur se poate obtine si mai mult la cele scumpe, depinde de negociere.

Edited by billdump, 23 September 2014 - 20:25.


#10
oct4vi4n

oct4vi4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2015
Salutare Billdump,

Sunt interesat de un apartament in Park Tower, ma poti ajuta cu niste sfaturi?
Eventual o modalitate de negociere sa-i aduc pe calea dreapta si sa-i cobor putin la preturi?

Multumesc,

#11
rorobert

rorobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2013
Nici un proprietar sau cumparator in stadii avansate sa ne spuna experienta? Eu am fost si preturile sunt negociabile de la 101+tva24 la 105.. Stiti cat vor fi costurile de intretinere si ce si cate apartamente s-au dat? Desi vad centrale montate la cateva apartamente lumina seara doar la 2maxim.

#12
oct4vi4n

oct4vi4n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2015
Salut,
Se pare ca nimeni nu prea da detalii si eu eram interesat de mai multe detalii.

#13
donaldratzoiul

donaldratzoiul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2017
va salut ,

sta cineva in acest complex ?

cam cat costa intretinerea pe o luna de iarna  ?

legat de preturi - apartement 2 camere - eu am primit urmatoarea oferta
85000 eur , 86000 eur , 101000 eur , 105000 eur . La toate acestea se adauga TVA

cele de 85 , 86 k nu au vedere la parc . cele de 100+ k au vedere partiala la parc .

eu am trecut intr-o seara pe langa acest imobil - cele mai locuite sunt cele de 85 , 86 k .

ca si suprafrafete utile ( fata balcon  ) sunt pe la 50 mp - 55 mp utili

locul de parcare : 12000 eur + tva la -1 sau 16000 eur + tva la -2

intrebare de 100 de puncte pentru cei care au cumparat aici ; cam pe ce sume ati cumparat ? si desigur daca dezvoltatorul a acceptat o negociere a pretului imobilului .
Orice situatia concreta este de folos pentru " comuninatate "

Donald the F president

#14
Mister643

Mister643

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.05.2017
Va salut. Si eu sunt interesat de acest complex. Cam putine reply-uri. Oare de ce? Eu locuiesc chiar vis a vis de el, in blocurile din 80 si ceva cu vedere la parc. Pare destul de gol, nu se vad multe apartamente luminate cand ies pe balcon. Pe de alta parte, nu stiu daca au rezolvat situatia juridica, stiu ca exista un litigiu cu terenul aferent. Ce se intampla in cazul in care achizitionezi un imobil si dezvoltatorul pierde litigiul? Exista vreun risc? Trebuie discutat si cu un jurist.

Referitor la imobile disponibile/preturi, ce informatii aveti? Au crescut din momentul T0 sau au ramas constante? Sa inteleg ca singurele modele mai rezonabile sunt Tip 2 si 3 la apartamentele de 2 camere? Care este marja de negociere?

Daca exista cineva care sa aiba mai multe detalii, dati un semn. Multumesc anticipat!

#15
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Nu cunosc situatia juridica , dar se vind , se amenajaza ...
Apartamentele de care spui , sint pe partea dinspre Pirgarilor , asa ca poti beneficia de o frumoasa vedere spre orasul vechi , avind la nici 10 m sub geam o frumoasa gospodarie agricola , cu gaini , bibilici , rate , curci . Frumoasa si si galagioasa , rustic ...dar in contradictie cu ce spune dezvoltatorul " cladire rezidentiala cu cea mai frumoasa panorama din Bucuresti, similara cladirilor din Central Park – New York, SUA".
Ca finisaje in apartamente ...nimic . Se dau " brute " urmind sa fie amenajate de fiecare in parte . In tot cazul , n-au nimic special , sint apartamente mici , iar cei de la doua camere deja si-au demolat peretii bucatariilor .

#16
Mister643

Mister643

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.05.2017
@86-APP Este absolut abominabil ce spui. Poate ca asta este o explicatie pentru care noaptea, la un bloc de 15 etaje, pe partea cu parcul, sunt maxim 4 apartamente luminate. Ceva este dubios cu acest bloc de este aproape gol, cu toate ca dezvoltatorul spune ca a vandut peste 50%. O fi vandut doar spre Pargarilor, care erau mai accesibile la pret (desi te caci pe tine de ras daca 90.000 EUR la 50mp utili + balcon cu vedere spre Pargarilor este accesibil).

Intamplator chiar am fost sa vad un bloculet construit pe Pargarilor, culmea avem si bani cash sa achizitionez un apartament, ca si proximitate fata de parc, erai la 2-3 minute. Pe de alta parte, este oribila strada aia, arata ca la tara, imi aduce aminte de Palilula, dar in acelasi timp imprumuta si din defectele urbane, avand acces pietonal greoi printre cabluri si stalpi de electricitate, fiind extrem de ingusta si in acelasi timp foarte aglomerata si zgomotoasa. Nu inteleg ce standarde scazute de viata poate avea cineva sa-si doreasca sa locuiasca acolo. Cred ca mai placut e pana si la Rahova in puscarie, mai aerisit.

In alta ordine de idei, sa inteleg ca apartamentele meschine de 2 camere, 50mp utili cu vedere spre parc sar de 100.000 EUR. Iese din discutie daca cumperi aici sa nu cumperi spre parc. Imagineaza-ti ca inviti o gagica la tine, deja te gandesti ca va avea orgasm si cand deschide usa apartamentului, dispare tot orgasmul. Moartea pasiunii.

Chiar ma miram de ce nu se vand apartamente intr-un bloc nou construit intr-o zona atat de buna. Asa fac toti dezvoltatorii, te indoapa cu asimetrie informationala si iti vand pielea ursului din padure. Pe de alta parte, si sa dai peste 100.000 EUR pe un apartament de 2 camere in Romania ca sa beneficiezi de cele mai bune conditii e stupid, de banii astia iti iei un bilet de avion doar dus si te duci cu Dumnezeu inainte unde oi vedea cu ochii.

Edited by Mister643, 04 June 2017 - 08:58.


#17
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
N-am poze mai ok ....

Attached Files

  • Attached File  c1.jpg   144.92K   195 downloads
  • Attached File  c2.jpg   130.54K   189 downloads


#18
phanebest

phanebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.06.2007
Am vizitat cateva apartamente, pentru ca imi place locatia. Problema e ca apartamentele sunt foarte mici, meschine. Unul din ele avea un hol atat de ingust (~1 metru latime) ca ne-am intrebat cum naiba o sa-si bage oamenii mobila.

Pacat de locatie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate