Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Circului Park Tower

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
BigBen86

BigBen86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.06.2017
Doamne, cate aberatii pot citi aici.
Eu sunt cumparator si locuiesc in imobil. Chiar este vandut undeva pe la jumate (eu am numarat presuletele din fata usilor) dar nu se locuieste chiar in toate. Din cate vad si aud unele sunt in curs de amenajare sau vecinii sunt plecati in strainatate, unele sunt libere, vandute unor investitori.
Auzi, problema cu litigiu? de unde scoateti fratilor din astea? Mie mi-a verificat banca (am luat credit) toate hartiile si notarul si avocatul si sunt 100% in regula. S-au cumparat cu foarte multe banci din cate am inteles de la vecini.
Este asociatie de proprietari si costurile sunt ok, eu platesc la 2 camere intretinerea blocului 150 lei ceea ce este incomparabil mai putin decat ceva gen central park care e si din 2007 si are si peretii din rigips si dai mana cu vecinul peste balcon. Cat despre preturi, am inteles ca au fost mai mici in faza de constructie cum e si normal. Eu sunt foarte multumit de calitate, de locatie, de tot. Chiar daca unele au vedere spre strada (cate blocuri au toate laturile spre parc??? doar daca e in parc :-)) totusi ramane singurul bloc din zona cu acces si vedere la parcul circului, an de constructie 2015...il recomand!

#20
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Cum se spune ceva urat de vreun proiect..cum apare cineva tocmai inscris pe forum si sare in sus si ne spune ce minunat este proiectul respectiv.
Pe bune?Compari Circului Park cu Central Park?Intradevar,acolo sunt mai scumpe dar este o diferenta mare intre ele.
Trebuie sa fi nebun sa ai 100.000 pt doua camere si sa alegi Circului in detrimentul Central Park.
Ai stat si ai numarat presuletele?Asta este noua pentru un agent/dezvoltator.
Personal nu am nici o problema cu cineva care face reclama unui produs.Este normal pana la urma.
Dar o reclama facuta in mod inteligent poate aduce potential clienti.
Numaratul presurilor,comparatia cu alte ansambluri din zona...astea sunt tertipuri ieftine care nu mai tin de mult pe acest forum.
Chiar daca mai exista naivi...lumea e mai desteapta si nu mai pune botul la toate balariile celor care incearca sa isi vanda produsele pe aici.
Asa ca spor la vanzare si la numarat presuri.

#21
Mister643

Mister643

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.05.2017
@BigBen86 Nu este nicio aberatie, stiu ca este pe rolul instantei litigiul despre care specificasem anterior in legatura cu dobandirea terenului. Habar n-am ce se intampla daca dezvoltatorul pierde procesul, de asta ziceam ca trebuie consultat un avocat. Exista vreun risc patrimonial asupra celor care au achizitionat apartamente in acest complex? Chiar nu stiu.

Pe de alta parte, este hilara comparatia cu Central Park. Central Park este de departe cel mai misto complex rezidential din Bucuresti, atat ca si calitate a constructiei, cat si ca zona. Pe de alta parte nu stiu cat de accesibil este muritorilor de rand. Ca idee, stiu ca in Central Park locuia si Victor Ponta, la un moment dat il mai vedeam cu o masina de curse decapotabila. In ultima vreme nu l-am mai vazut, poate s-o fi mutat, habar n-am.

In tot cazul, exact ce spuneam, daca blocul asta construit nou, cu o localizare foarte buna nu ar avea nicio problema, atunci nu se explica de ce de 2 ani de la finalizarea constructiei nu este sold out. Si nu, nu este vorba de pret. Stiu din mai multe surse si de la mai multe persoane care au renuntat sa mai vizioneze, respectiv achizitioneze un apartament in acest complex din cauza problemelor juridice. Nimeni nu are chef sa bage o gramada de bani intr-un apartament ca apoi sa planeze incertitudinea asupra proprietatii.

Daca aveti informatii relevente pe acest subiect, puteti sa le postati. Pe mine m-ar interesa sa aflu in ce stadiu se afla procesul si cand se va finaliza.

#22
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,445
  • Înscris: 24.02.2017

View PostBigBen86, on 06 iunie 2017 - 16:13, said:

Eu sunt cumparator si locuiesc in imobil.


Cred ca esti cam singurul. :)

Am trecut chiar acum 2 saptamani prin parc pentru ca este parcul meu favorit. Iar seara era o singura lumina aprinsa. Probabil a ta :)
Faptul ca tu spui ca e vandut jumate din el dar nelocuit este greu de crezut. Nu stiu cate lume isi permite sa dea 100K pe doua camere pentru ca apoi sa le lase goale pe termen nedefinit. Poate sunt multi milionari in euro acolo in zona si eu nu stiu ....

#23
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View PostBogotta, on 09 iunie 2017 - 14:52, said:



Cred ca esti cam singurul. Posted Image

Am trecut chiar acum 2 saptamani prin parc pentru ca este parcul meu favorit. Iar seara era o singura lumina aprinsa. Probabil a ta Posted Image
Faptul ca tu spui ca e vandut jumate din el dar nelocuit este greu de crezut. Nu stiu cate lume isi permite sa dea 100K pe doua camere pentru ca apoi sa le lase goale pe termen nedefinit. Poate sunt multi milionari in euro acolo in zona si eu nu stiu ....

Degeaba ai vazut o lumina aprinsa, trebuie sa intri in bloc si sa numeri presuletele din fata usilor cum a facut BigBen.

#24
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,445
  • Înscris: 24.02.2017
Corect !   :)   Cu prima ocazie asta o sa fac. Intru in bloc si apoi revin aici cu informatii despre culoarea, aspectul si mai ales numarul presuletelor.  Daca sunt un pic murdare inseamna ca apartamentul este locuit. Daca sunt impecabile inseamna ca sunt puse la deruta :D

#25
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostBigBen86, on 06 iunie 2017 - 16:13, said:

......... Mie mi-a verificat banca (am luat credit) toate hartiile si notarul si avocatul si sunt 100% in regula. S-au cumparat cu foarte multe banci din cate am inteles de la vecini.
.........
Daca ai luat credit si ai scris asta ...nasol ca n-ai inteles ceva !
Banca verifica " bunul " pt a vedea daca poate recupera ceva in caz ca tu esti insolvabil , dar pt ea conteaza mai putin ...totusi .
Important este sa-ti de banii , sa faca rulajul , afacerea , apoi banii ii va scoate de la tine si din buzunarul de la costum cind te aflii pe nasalie .... Totul este calculat .

#26
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008

View PostMister643, on 06 iunie 2017 - 19:13, said:

@BigBen86 Pe de alta parte, este hilara comparatia cu Central Park. Central Park este de departe cel mai misto complex rezidential din Bucuresti, atat ca si calitate a constructiei, cat si ca zona.
Inseamna ca nu ai fost in prea multe. Iti dau un singur exemplu de complex mult peste Central Park: Washington Residence. Este adevarat ca nu este pentru muritorii de rand (eu de ex. nu mi-as permite asa ceva), dar comparativ cu blocurile alea in stil ceausist din Central Park asta arata a complex de calitate.

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,445
  • Înscris: 24.02.2017
Doar ca in Washington Residence pretul mediu e cam jumatate de milion de euro/apartament :)

#28
BigBen86

BigBen86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.06.2017
@Groh...da, nu sunt un membru de forumuri, am intrat din intamplare si am citit comentariile voastre si ma socheaza cum pot emite pareri unii oameni complet dezinformati. Ai stat vreodata de vorba cu un proprietar real din blocul unde stau? Eu sunt mandru de achizitie si am facut-o dupa ce am studiat si Central Park, etc. Probabil ca tu stai in Central Park si crezi ca e cel mai bun proiect din lume. Nu e chiar asa. Cum stati cu taxele de mentenanta de sute de euro? Cum se aude zgomotul printre peretii de INTERIOR  de rigips? Cu vecinii dai mana peste balcon? Ai aceeasi vedere la parc? Etc..etc..etc..
Ok, daca faza cu presuletele vi se pare aiurea, veniti si va uitati la listele de intretinere. Si acolo tot e reclama e?
Cred ca mai degraba voi incercati sa faceti reclama negativa unui produs pe care nu vi-l permiteti, din frustare, nu inteleg.
@86-APP, omule, habar nu ai de banci si acte si litigii. Cred clar ca cineva te-a platit sa scrii asa ceva. O banca nu da credit pentru bunuri cu litigii, mai documenteaza-te...

#29
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu stau in Central Park.Nu stiu daca imi permit sau nu dar stiu ce taxe de mentenanta sunt si acolo.Nesimtite chiar.
Am facut doar o comparatie si Park Tower nu este la nivelul Central Park.
Si da,am fost in ambele.
Cat despre vedere?!?
Depinde pe ce parte esti.
Si in Central Park,la etajele superioare ai vedere super frumoasa spre parc la fel cum la etajele inferioare,pe anumita latura vezi niste garduri urate.
Si la Circului Park Tower,la etajele inferioare cu vederea pe spate vezi o straduta aglomerata de masini.
Sa fim seriosi...nici unul dintre cele doua nu isi merita banii.
Esti in mijlocul orasului,trafic infernal in orice directie,la ore de varf...


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Care mai sunt preturile in Circului park tower pentru 3camere? Sunt vandute toate apartamentele?

#31
BigBen86

BigBen86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.06.2017
@Groh...eu consider ca am ales ce-mi trebuia. Am vedere la un parc, mie mi se pare f misto parcul asta, sunt aproape de metrou si in ajung la victoriei unde lucrez f repede, nu simt aglomeratia aici, nu stiu despre ce vorbesti, eu merg cu metroul si nu-mi ia mult sa ajung la metrou stefan cel mare. sunt multumit de intretinere, cheltuieli, tot. Nu stiu ce criterii au altii, treaba lor. Numai ca atunci cand vine cineva cu dezinformare de genul litigii :-))))))) la un proiect unde eu am cumparat, nah, nu pot sa taci la astfel de aberatii, etc.
@shase..nu stiu ce mai este disponibil, intrati pe site-ul lor si intrebati.

#32
Asasas11

Asasas11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.07.2018
Apartamente meschine, configurate total aiurea.
O agenta de vanzari a dezvoltatorului (Viorica Dragotel) care  minte foarte mult si din cauza careia nu s-au vandut nici pana acum aceste apartamente oricum mizere ( la telefon iti spune niste preturi, la fata locului alte preturi,,,cand ajungi la bloc nu mai are disponibile apartamente decat pe spate, locurile de parcare subterane sunt doar pentru apartamentele mai mari de 3 camere). Deci numai mizerii. Asta e adevaratul motiv pentru care acest bloc nu a vandut nici 30% din apartamente in 8 ani de zile.
Chiar eram foarte hotarat sa cumpar un apartament de 2 camere aici, insa aceasta agenta ordinara m-a determinat sa renunt.

#33
VioricaDragotel

VioricaDragotel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.05.2019
@Asasas11
Stimate "om", va raspunde "agenta ordinara" Viorica Dragotel, careia i-ati adus aici atacuri la persoana, si ati dezinformat cu buna stiinta pe cei care citesc aici.
In primul rand va informez ca am facut demersurile necesare catre administratorul acestui forum referitor la calomniile dvs si va voi actiona si pe cale legala pentru calomnie.
Este prima si ultima data cand va scriu aici.
Legat de ce spuneti dvs, totul este scris cu rea vointa si cu intentie de dezinformare. Apartamentele din Imobilul "Circului Park Tower" nu sunt scoase din 2010 la vanzare. Dezvoltatorul a dobandit imobilul in 2012 (autentificarea actului de proprietate poate dovedi acest lucru). Deci ele nu sunt pe piata de 8 ani cum scrieti eronat dvs. Apartamentele au fost scoase la vanzare in octombrie 2013, cand s-a instalat, la constructie si un birou de vanzari.
La momentul cand dvs ati scris aici (decembrie 2018), imobilul era vandut in proportie de 80% (nu 30% cum scrieti aici), acest fapt poate fi dovedit prin contractele de vanzare si datele lor de autentificare.
De asemenea, in decembrie 2018 nu mai erau apartamente la vanzare "pe spate" cum spuneti, ci doar cateva, cu vedere la parc.
Este la latitudinea dezvoltatorului ce politica de vanzare alege pentru vanzarea locurilor de parcare. Daca atribuie locuri de parcare in subteran apartamentelor mai mari iar cele supraterane apartamentelor mai mici. Locuri de parcare au existat si exista pentru fiecare tip de apartament.
Din experienta mea de vanzari de peste 30 de ani, cu rezultatele aferente, pot spune, ca din pacate, problema este de foarte multe ori la clienti. La modul cum acestia aleg sa se exprime online si in general. Intotdeauna este de vina vanzatorul, dezvoltatorul, pentru inclusiv frustrarile lor.
Va urez mult succes si cum am mentionat mai sus, voi lua toate masurile legale fata de dvs. pentru calomnie.

Viorica Dragotel

#34
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Mie nu mi se pare deloc calomnie, omul si-a spus parerea. Ca nu iti convine tie, e alta mancare de peste. Cum dovedesti matale calomnia si prejudiciul? Libertatea de exprimare implica si opinii negative. Si chiar daca ar fi postat date eronate, e dreptul lui, poate omul e confuz.

#35
VioricaDragotel

VioricaDragotel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.05.2019
@leusteanul
Cat de usor ne este sa ne logam aici sub identitati anonime si sa aruncam cu noroi in stanga si dreapta, nu? uitand complet de regulile de bun simt si EVIDENT sa nu ne asumam responsabilitatile asupra vorbelor si faptelor noastre. Din confuzie ne omoram unii pe altii, si nu este nimeni vinovat...!?
aici nu este vorba de o opinie critica-constructiva (negativa cum intelegeti dvs. probabil). aici este vorba despre prezentarea unor fapte false cu scopul de a prejudicia imaginea profesionala a unui individ si a unei afaceri.
nu este vorba de prejudicii financiare cat este vorba de a fi sanctionata o fapta penala.
Daca nu intelegeti exact despre ce este vorba, dati-mi numele dvs. real si lasati-ma sa las o opinie similara legata de activitatea profesionala ca sa va bucurati de libertatea de exprimare la modul cum probabil o intelegeti dvs.
revin, pentru ultima data, asupra faptului ca nu doresc sa dezbat aici astfel de subiecte.
las acest lucru celor dornici de libertate de exprimare, confuzi.

#36
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Mie tot nu mi se pare ca omul a calomniat, dar e doar parerea mea. In Romania n-am auzit de vreun caz penal pentru ca cineva mai nervos a scris diverse pe un forum public, si ma indoiesc ca veti avea castig de cauza.
Dragnea ar trebui sa dea in judecata milioane de romani, pe principiul asta :)))

Plus ca nimeni nu are vreo datorie sa se prezinte pe un forum public cu nume, prenume si CNP doar pentru ca asa vrea cineva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate