Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
1509 replies to this topic

#19
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009

View Postmaharu567, on 12 noiembrie 2013 - 21:34, said:

Nu stiu daca poti reveni la cel stock de jellybean dar in mod sigur iti poti instala un launcher de pe play store.

stiu ca pot instala alt launcher :) ,dar  ma gandeam ca este in meniu sa schimb de la orange launcher la stock.

#20
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
l-am luat si eu ieri. daca are cineva intrebari, sunt bucuros sa raspund :)

#21
114dan

114dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.11.2013

View PostHondarul_21, on 13 noiembrie 2013 - 19:12, said:

l-am luat si eu ieri. daca are cineva intrebari, sunt bucuros sa raspund Posted Image

Salut! Ai testat jocuri mai grele pe el (gta 3, dead trigger, nfs, asphalt)?

#22
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
1.poti sa opresti launcheru de la orange?
2.cati gb ai usable pt muzica,imagini etc? (nu pt apps)
3.culoarea=gri?

#23
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Dead trigfer,nfs,asphalt merg pe single core.
Depinde ce versiuni dead trigger 2 si asphalt 8 o sa iti faca probleme de la ram.

#24
vaserbanix

vaserbanix

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,620
  • Înscris: 18.10.2010
Am si eu o intrebare!
Wirelesul si GPSul cum se comporta?(conecteaza)


#25
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007

View PostHondarul_21, on 13 noiembrie 2013 - 19:12, said:

l-am luat si eu ieri. daca are cineva intrebari, sunt bucuros sa raspund :)

Eu sunt foarte curios de baterie...

#26
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Post114dan, on 13 noiembrie 2013 - 20:07, said:


Salut! Ai testat jocuri mai grele pe el (gta 3, dead trigger, nfs, asphalt)?

View Postbogdy5, on 13 noiembrie 2013 - 20:31, said:

1.poti sa opresti launcheru de la orange?
2.cati gb ai usable pt muzica,imagini etc? (nu pt apps)
3.culoarea=gri?

View Postvaserbanix, on 14 noiembrie 2013 - 13:23, said:

Am si eu o intrebare!
Wirelesul si GPSul cum se comporta?(conecteaza)

View Postmaharu567, on 14 noiembrie 2013 - 14:18, said:

Eu sunt foarte curios de baterie...

Salut!
114dan:
Nu am testat jocuri grele pentru ca nu  ma joc pe telefon  deloc ,dar daca te ajuta cu ceva am scos 12000 de puncte in antutu 4, cu 1700 si ceva mai mult ca SGS 2...diferenta venind doar de pe partea grafica ( ciudat as spune oricum ,ele avand acelasi GPU ) . Sunt mai mult ca sigur ca ar avea ceva probleme cu jocurile mai mari ..din cauza RAM-ului mic.

bogdy5:
1. poti sa dezactivezi aproape orice de pe el , mi-a placut faptul ca pot dezactiva tot ce tine de Orange in sensul ca aplicatiile nici macar nu mai apar in lista. Personal imi place mult luncher-ul lor (treaba subiectiva) pentru ca se misca fluent si nu papa resurse multe.
2. nu stiu , credeam ca spatiul este la comun (aplicatii + muzica ) .  1.91 Gb
3. da,numai pe gri inchis se poate comanda

vaserbanix:

Wi-Fi se conecteaza  mai repede decat pe  LG L7,SGS 1 si cam la aceeasi viteza cu Acer S500.  Ca si arie de acoperire nu stiu daca tine de telefon pe cat tine de router. Eu prind semnal bun,nu cade niciodata.
Daca are importanta pentru tine, in mod standby ,telefonul gaseste retelele WI-FI deschise MULT mai repede  decat o face L7-le . In plus mi-a placut ca obtine adresa de IP aproape instantaneu.
Acelasi lucru l-am observat si la San Remo (telefonul unei cunostinte).

GPS nu folosesc pe telefon,am unul stand-alone.

maharu567

L-am scos de la incarcat marti spre miercuri noapte la ora 3 (arata o zi si 1 zi ,14 ore si 36 min pe baterie) , am vb 39 de minute, maxim 15 mesaje si facebook in disperare . mai am 39% baterie.
Un lucru foarte ciudat pe care l-am observat in usage-ul bateriei este faptul ca cel mai mult consuma reteaua (cell standby 46%,urmat de phone idle 39% si screen 8%) ...lucru total invers comparabil cu celelalte telefoane pe care le-am avut.

Daca vrea cineva sa ma corecteze sau mai are alte intrebari ..?!

#27
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Nu e chiar atat de explicita aplicatia care se ocupa cu manangementul bateriei. Am dat si eu de telefoane care imi aratau exact ca la tine. Spre exemplu acer s500. Cel mai mare dusman al bateriei ramane in continuare ecranul...

#28
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postmaharu567, on 14 noiembrie 2013 - 17:36, said:

Nu e chiar atat de explicita aplicatia care se ocupa cu manangementul bateriei. Am dat si eu de telefoane care imi aratau exact ca la tine. Spre exemplu acer s500. Cel mai mare dusman al bateriei ramane in continuare ecranul...

Da,ecranul lui S500 papa mult mai multa baterie din cauza faptului ca rezolutia este mai mare -> mai multa lumina trebuie impinsa din spatele ecranului pentru a patrunde prin pixelii mai mici + ca mi se pare un dezastru combinatia dualcore Krait+1400mAh pe care o are S500.
Nu se compara bateriile celor doua in niciun caz.

#29
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
multumesc pt raspuns.

last question
calitatea sunetului in casti cum ii? (daca ai incercat cu altele decat cele stock)

a aparut si video review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gIusxgMpzts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.08.2013

View PostHondarul_21, on 13 noiembrie 2013 - 19:12, said:

l-am luat si eu ieri. daca are cineva intrebari, sunt bucuros sa raspund Posted Image

Bravo pentru alegerea facuta ! Posted Image Posted Image
Am citit si review`ul si ce s-a mai scris pe forum, as avea insa cateva intrebari: Ai simtit vreun 'lag" datorat aplicatiilor inutile de la orange? Led-ul de la notificari exista asa cum se spune in manual? Camera are HDR?

#31
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
Merci . Cred ca e primul telefon pe care nu prea regret ca l-am cumparat

bogdy5
Se aude bine in casti,decent,dar ceva cam incet comparabil cu alte playere . In sfarsit cei de la Alcatel au auzit de egalizator (cine e avut modele mai vechi stie cat de prost si plat se auzeau in casti).

smecherul80
singurul lag pe care l-am intampinat de cand am luat telefonul este la scroll-ul messajelor..dar si acela foarte mic.
In caz ca te ingrijorezi de varianta de soft pusa de orange pe acest telefon,sa stii ca ea este o versiune mai "light" prin comparatie cu softul original. Se misca o idee mai bine ca softul de la alcatel.
Ledul ,da exista,este doar albastru si este langa camera frontala.
Da,camera are HDR

apropo,am vazut un lucru neadevarat in review-ul de mai sus.
citez " Aplicațiile sunt dispuse sub formă de listă și faci scroll în jos până le găsești. Old school. Există un search prin care ajungi mai repede la aplicația dorită. Nu ai meniul celebru cu icoane pe rânduri și coloane."
BA DA! .

si luncher-ul nu arata asa dupa ce schimbi modul ...auu domnule cu review-ul ..mule greseli acolo

Edited by Hondarul_21, 14 November 2013 - 23:19.


#32
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
[ http://imageshack.com/a/img543/1064/x4o0.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://imageshack.com/a/img843/20/xgyj.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Dar de baterie ce poti spune?

#34
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
am spus mai sus .

#35
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 19.06.2008
cat din cei 512Ram iti sunt ocupati in mod normal de OS+aplicatiile care le ai momentan instalate?

L-as lua la Phone Credit pt altcineva dar mie S2 pe 4.1.2 imi statea pe la 550-600MB si asta ma cam ingrijoreaza ca nu are minim 1GB

#36
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
fix acum am 120 mb ram liber. .. standard (fara aplicatii instalate) statea undeva in jurul valorii de 200

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate