Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

RCS&RDS în discuții pentru preluarea Prima TV

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Şi să vezi atunci reclame la Digi24, DigiFilm, DigiSport-uri, Digi World, Animal sau Life...toate astea în reţelele UPC şi Nextgen, că doar e "must-carry", nu...?!Posted Image

#56
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postcrislacor, on 29 octombrie 2013 - 12:11, said:

Şi să vezi atunci reclame la Digi24, DigiFilm, DigiSport-uri, Digi World, Animal sau Life...toate astea în reţelele UPC şi Nextgen, că doar e "must-carry", nu...?!Posted Image
si UTV, 1 Music Channel si Hit Muzic sunt must carry si nu prea am vazut reclame de la rcs-rds pe ele.

#57
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Urmeaza DigiMireasa pentru HDul Meu Fiu, Digi Taraf, DigiManele si Digi Antena. Toate cu statii locale in marile orase. Pfff...:D

#58
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Ma gandesc ca odata cu achizitionarea Prima TV, cu ajutorul lui Adrian Sarbu, vom fi martori la un Digi tabloidizat, conceput exact dupa modelul ProTV, profit maxim. Filme pot lua de la Digi Film, divertismentul ar fi treaba lui Sarbu. Eu nu urmaresc Prima TV, nu m-ar afecta cu nimic, poate in sens pozitiv daca vor avea continut de calitate, desi nu cred.

#59
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View PostYukoto, on 29 octombrie 2013 - 19:28, said:

Ma gandesc ca odata cu achizitionarea Prima TV, cu ajutorul lui Adrian Sarbu, vom fi martori la un Digi tabloidizat, conceput exact dupa modelul ProTV, profit maxim. Filme pot lua de la Digi Film, divertismentul ar fi treaba lui Sarbu. Eu nu urmaresc Prima TV, nu m-ar afecta cu nimic, poate in sens pozitiv daca vor avea continut de calitate, desi nu cred.


Nu e vb de nici un Sarbu la Prima, Digi. Doar zvonuri pe care nu le crede nimeni. Sarbu are Mediafax Group si va mai lansa o companie care va produce formate tv pt televiziunile din Romania si din alte tari.

Edited by napster1, 29 October 2013 - 20:32.


#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBukovina, on 29 octombrie 2013 - 13:38, said:

si UTV, 1 Music Channel si Hit Muzic sunt must carry si nu prea am vazut reclame de la rcs-rds pe ele.

H!T Music Channel RO. oricum nu dă Publicitate, sau dă extrem de puţină.

Pe 1 Music Channel RO. am văzut reclame la canalele DIGI, mai ales la DIGI World şi DIGI Animal World.

#61
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010

Vezi cine s-ar afla în spatele preluării Prima TV



Piața media din ultimele zile a fost invadată cu zvonul potrivit căruia RCS&RDS discută cu SBS Broadcasting achiziționarea canalului Prima TV, ceea ce ridică întrebarea de ce ar fi compania de cablu interesată de preluarea unui post de divertisment  din România, care a pierdut mult din audiență în ultimul timp.

Potrivit zvonurilor lansate în mass media, RCS&RDS a eșuat preluarea televiziunii TV2 din Ungaria, deținută de SBS Broadcasting, iar acum  insistă pentru preluarea postului Prima TV, lansat în urmă cu aproape 16 ani, de Cristian Burci, pe licența postului Amerom și vândut în 2005 către SBS Broadcasting.

Deși, în luna mai, acționarii RCS&RDS au aprobat contractarea de finanțări în valoare totală de până la 800 milioane de euro pentru o perioadă ce nu va depăși 10 ani, care vor fi utilizate pentru restructurarea parțială sau totală a tuturor angajamentelor de finanțare actuale ale operatorului telecom, preluarea unui post de divertisment cu o audiență în scădere ridică anumite semne de întrebare.

Asta în condițiile în care, preluarea  postului Prima TV ar părea mai degrabă o provocare pentru un alt magnat al presei, Adrian Sârbu, cel care, în urma demisiei recente de la conducerea grupului Central European Media Enterprises Ltd. (CME), deținut acum majoritar de Time Warner, a rămas fără obiectul muncii.

Nu ar fi de mirare ca Adrian Sârbu, rămas acum doar cu operațiunile print și digital ale trustului Pro, să urmărească preluarea Primei TV, în condițiile în care au fost semnalate mișcări de trupe în ultima vreme la Pro și fiind cunoscut faptul că șeful Mediafax Group poate miza oricând pe loialitatea oamenilor săi.

Sursa: DCnews

Posted Image Posted Image Posted Image

#62
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Desigur, ma asteptam la o asemenea petarda de articol. Daca se intampla ceva pe piata media gata e opera lui Sarbu. Povesti de adormit copii.
Atat timp cat aceste articole sunt scrise de concurenta nu trebuie crezute. Concurenta nu stie cum sa bage strambe.

#63
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Atat a mai ramas , sa cumpere PRIMA TV si sa vezi tu televiziune ce fac ungurii :)

http://www.wall-stre...e-prima-tv.html

#64
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 16.08.2008
Cine spunea ca Prima nu mai are audienta prea mare ... luna trecuta a fost pe 5 all day si prime time ... cred ca nu e prea rau
sursa http://www.paginadem...putin-antena-3/

Edited by Nexxus2, 01 November 2013 - 17:29.


#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Audienta din inertia a ceea ce a fost PRIMA TV in anii 2000.

#66
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View PostNeaceasca85, on 01 noiembrie 2013 - 23:43, said:

Audienta din inertia a ceea ce a fost PRIMA TV in anii 2000.

Lasa ca e bine ca a scazut lanterna 3.

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Latrina 3 e in deriva, nu mai au stiri noaptea dupa ora 23, ori deloc ori cateva spicuiri pe scurt, horror, si eu din 2005 urmaream stirile de la ora 0, Prima TV a fost postul liceului meu, Antena 3 a studentiei pe televizor nou, imi placea mult grafica din primii ani.

#68
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcut3ryan, on 02 noiembrie 2013 - 00:01, said:



Lasa ca e bine ca a scazut lanterna 3.
A scazut fata de ea insasi?
Ce stire de kkt. Credeam ca nu mai sunt primii.

#69
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postdon_dannielo, on 02 noiembrie 2013 - 07:23, said:

A scazut fata de ea insasi?
Ce stire de kkt. Credeam ca nu mai sunt primii.

Nu au fost si nu vor fi niciodata primii...

#70
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcut3ryan, on 02 noiembrie 2013 - 07:59, said:



Nu au fost si nu vor fi niciodata primii...
Pai scrie in articol.
Pe nisa de stiri.
Tu ce intelegi din titlul "Cresc posturile de stiri, mai putin Antena 3", cand Antena 3 e pe primul loc chiar in articol? Nu ca si mine, ca la Pagina de media lucreaza cei mai prosti oameni de pe pamant, sau macar manipulatori?
Unde sa mai creasca?

Edited by don_dannielo, 02 November 2013 - 08:32.


#71
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Au crescut in audienta celelalte posturi de stiri dar nu atat de mult ca sa depaseasca A3, care a mai pierdut din audienta in detrimentul celorlalte. Gandeste de doua ori inainte sa vorbesti.

Quote

Ce au făcut celelalte posturi de știri după media pe zi:
Antena 3 a înregistrat o ușoară scădere în octombrie. Postul de știri al Intact a fost urmărit luna trecută de 154.000 de persoane în fiecare minut, în timp ce în septembrie stația a avut 159.000 de telespectatori.
Restul posturilor de știri au avut ușoare creșteri de audiență. România TV este a doua televiziune de știri, cu o medie de 83.000 de telespectatori.
B1 TV a avut 68.000 de telespectatori, iar Realitatea TV, 58.000.

Edited by Bukovina, 02 November 2013 - 08:59.


#72
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Minciuni :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate