Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Captain America: The Winter Soldier (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hvD6clUAWdA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt1843866/

#2
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
Un nou film produs de Marvel...mi-au placut atat Captain America: The First Avenger (2011) cat si The Avengers (2012) se vede treaba ca vor continua povestea.Un S.F.  si Scarlett Johansson (Black Widow) trebuie sa iasa ceva bun.In plus apare din nou Samuel L. Jackson(Nick Fury) si Robert Redford !(4.4.14.)

Edited by mecoparsapteplus, 30 October 2013 - 22:57.


#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7SlILk2WMTI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Din cate am auzit filmul e laudat de toata lumea, pare sa fie chiar mai bun decat prima parte.

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut si eu azi.E chiar fain, Sebastian Stan joaca senzational, chiar daca vorbeste extrem de putin in film.

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Henry Jackman, compozitorul coloanei sonore chiar e talentat.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yhKHt85CFwI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Dupa filmul asta, tiganii nu vor mai duce capacele de canal furate la Remat, isi vor face power shield / frizbi din ele!

Edited by Dihorul Razboinic, 23 May 2014 - 07:27.


#8
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Un alt film de duzina, insa per per total merita un  8/10

Dupa seriile retarde Iron Man si Thor se pare ca  cei de la Marvel isi spala oarecum pacatele cu Captain America -  The Winter Soldier.Cel putin asta nu este la fel de plictisitor ca si The first Avenger.

Cateva replici interesante din film:

1.

"Secolul XXI e o carte digitala"

2.

"Conturile bancare, analizele medicale,
metodele de votare, e-mail-urile,

apelurile telefonice,
testele examenelor universitare..."


3.

"HYDRA ( Inlocuieste cu ce vrei... ) are la baza ideea ca nu se poate încrede într-o umanitate ce ar fi libera.Insa nu ne-am dat seama ca privarea de libertate genereaza rezistenta.
Razboiul ne-a instruit bine.
Omenirea nu renunta voluntar la propria-i libertate.

Pentru 70 de ani HYDRA (Inlocuieste cu ce vrei...) a sustinut criza în secret,a dezlantuit razboaie.Daca istoria nu colabora,istoria era schimbata.
HYDRA a creat o lume atât de haotica incat omenirea e în sfarsit pregatita sa-si  sacrifice propria libertate pentru a-si castiga propria siguranta.
Imediat ce se va completa un proces de purificare,noua ordine mondiala a HYDREI se va naste."


Planuri de viitor?

Edited by mobilewave, 01 August 2014 - 02:19.


#9
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Un alt film de duzina, insa per per total merita un  8/10
Aici te contrazic.Din punctul meu de vedere este cel mai bun film din universul Marvel.E peste Avengers si Iron man 1.

Spre deosebire de celelalte acesta chiar are un plot interesant si bine definit, aproape ca e un "film politic".

#10
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Dany noob, on 01 august 2014 - 13:14, said:

Aici te contrazic.Din punctul meu de vedere este cel mai bun film din universul Marvel.E peste Avengers si Iron man 1.

Spre deosebire de celelalte acesta chiar are un plot interesant si bine definit, aproape ca e un "film politic".
Pai oricum, cand zici film de duzina, nu ai cum sa dai nota 8, tot comentariul userului mobilewave e aiurea..in fine.

#11
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
@DaniJ90

Ai dreptate,am fost prea bun cand am zis ca e un film de nota 8.Judecand la rece acum,este un film de nota 7-7.5 maxim

Era o opinie exprimata la ora doua dimineata,imediat dupa ce-l vazusem si am zis acel lucru deoarece am vrut sa-i dau credit deoarece da oarecum clasa seriilor Iron Man si Thor.
Sunt de acord cu cei care sustin ca este probabil cel mai bun film produs pana la ora actuala de Marvel...insa pana la a fi considerat o capodopera de toata lumea si nu doar de fanii acestei serii cred ca mai este cale lunga.

E ok din punct de vedere vizual,destule scene de actiune,efecte speciale suficiente,scenariul are cateva minusuri insa compenseaza prin  cast si regie,poveste destul de bine legata si nu extrem de exagerata ce reuseste sa mentina interesul spectatorului pana la final.
Dar in realitate filmul asta nu exceleaza in nici intr-o privinta.
Nu am vazut nimic special,nimic sclipitor care sa-mi ramana in minte si  sa ma faca sa-l revad a doua sau a treia oara cu entuziasm,este foarte previzibil si nu m-am simtit implicat in nici intr-un fel la nivel emotional.

Edited by mobilewave, 02 August 2014 - 22:55.


#12
Celest

Celest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 30.07.2014
Nu mi-a placut!
Si daca ar trebui sa imi justific parerea? Simplu! Vorbesc de Iron Man ca a facut aia... ca a facut aia, ca bla bla bla... tot imi aparea in gand? Daca Tony Stark a facut aia, tata lui T.K. a fost fondator(sau macar pe acolo) cand s-a facut S.H.I.E.L.D....Ma? De ce nu suna pe Iron Man? Sau ala nu vede 3 nave de razboi care duc un razboi in oras?
Asta este o faza care ma tot scotea din film, se rupea toata actiunea: Intrebare care tot aparea: Unde dracu este Iron Man?

#13
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Pai tot asa poti intreba unde sunt Hulk sau Hawkeye.E film stand alone.Nici in Iron Man nu vezi sa apeleze la ajutorul altui erou.

E mai bine asa , toti eroii importanti aiba filme proprii , unde au loc de character development , backstory , etc.Daca vrei sa vezi mai multi impreuna , te uiti la Avengers.Hai ca nu mai e mult pana la Avengers 2.

Intre timp te poti uita la Guardians of the Galaxy , care face parte din acelasi univers , si se anunta a fi cel mai bun film Marvel de pana acum.

Edited by Dany noob, 03 August 2014 - 18:54.


#14
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

 Celest, on 03 august 2014 - 18:29, said:

De ce nu suna pe Iron Man? Sau ala nu vede 3 nave de razboi care duc un razboi in oras?
Asta este o faza care ma tot scotea din film, se rupea toata actiunea: Intrebare care tot aparea: Unde dracu este Iron Man?
din cauza asta : ))))
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PhbWIFDqQfk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
l-am vazut pt scarlett johanson

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate