Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

cum sa conectezi tableta HP Slata la PC cu WIN XP SP3

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012
Salutare! Am deschis acest topic pt. ca m-am lovit de o problema la care nu am gasit rezolvare pe acest forum (s-au nu am cautat cum trebuie), dar, oricum, nu cred ca fac rau la cineva...referitor la problema mea: am incercat sa conectez tableta mea HP slate 7 la un PC care avea SO win xp sp3. Problema era ca nu o vedea ca mediu de stocare, ci doar ca o camera (puteam sa fac transfer doar de poze din folderul DCIM al tabletei). In device manager aparea HP cu semnul intrebari. Am cautat pe net drivere pt tableta mea, pe siteul-ul producatorului....nimic. Mentionez ca la WIN 7 nu am aceasta problema. Si tot cautand, am ajuns pe un forum al posesorilor de HP, unde am gasit si rezolvarea, si anume problema era de la MTP (Media Transfer Protocol), unde WIN XP sp3 este deficitar (cred ca din cauza varstei).Iata solutia:
- aveti nevoie de
• .NET Framework 3.5 SP1
• Windows XP Service Pack 3
• Windows Media Player 10 sau mai mare (nu incurajez pirateria, de la versiunea 11 in sus numai de pe site-ul Microsoft...)
Dupa care  Start > Settings > Control Panel > System > Hardware > Device Manager > Other Devices, clic dreapta pe dispozitivul cu pricina, properties, details, si acolo o sa vedeti ID dispozitivului, ceva de genul USB\VID_03F0&PID_5D1D&REV_0222&MI_00
  Dupa care, Tools > Folder Options > View > Show Hidden files, pentru a vedea folderul C:\WINDOWS\inf\wpdmtp.inf Il deschideti cu notepad si schimbati:
[Generic.NTx86]
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\MS_COMP_MTP


[Generic.NTamd64]
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\MS_COMP_MTP

cu:
[Generic.NTx86]
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\MS_COMP_MTP
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\VID_03F0&PID_5D1D&REV_0222&MI_00

[Generic.NTamd64]
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\MS_COMP_MTP
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\VID_03F0&PID_5D1D&REV_0222&MI_00

unde VID_03F0&PID_5D1D&REV_0222&MI_00 este ID de care am vb mai devreme. Dati salvare si conectati dispozitivul si o  sa-l vada ca si mediu de stocare.
Succes!

Edited by Silviugabriel1984, 23 October 2013 - 23:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate