Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostBursul, on 19 octombrie 2013 - 13:24, said:

Daca e asa cum zici iti recomand sa stai cat mai departe de acest forum. Locul tau e in alta parte. Aici te tampesti rau de tot.

Si ce te faci daca a venit gata pregatit? Posted Image

#20
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007

View PostOvidiuAnghelidi, on 19 octombrie 2013 - 12:21, said:

Buna ziua,
As doi sa prezint "Realizare Imposibilului", o scurta poveste care poate sa inspire pe altii despre
cum se poate ca fara studii de specialitate, fara a vorbi cu nimeni, fara a obtine nici un ajutor
si aproape fara nici un ban, sa ajungi la nivel mondial intr-un domeniu de cercetare de varf si
sa descoperi lucruri importante.
Ma numesc Ovidiu si am facut trei descoperiri importante:
1. am rezolvat o problema complexa de biologie moleculara in neurostiinta
2. am gasit un algoritm criptograhic care e imposibil de descifrat (unbreakable encryption)
3. am gasit o noua sursa de energie
Am facut de asemenea cea mai mare simulare de creier din lume (a se vedea urmatorul articol de pe Discovery Channel)
http://www.inventiko.../discovery.html
Pentru mai multe informatii a se vedea pagina urmatoare:
http://www.inventiko...idiu/index1.php
Multumesc.
Cu stima,
Ovidiu Anghelidi
Email:   [email protected]
Telefon: 1-647-701-8803
Io vad ca matale ti-ai facut o gramada de profiluri pe net dar nu vad nimic din ceea ce ar demonstra ca te-ar fi bagat vreodata cineva in seama.

#21
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostKokoshmare, on 20 octombrie 2013 - 14:04, said:

Io vad ca matale ti-ai facut o gramada de profiluri pe net dar nu vad nimic din ceea ce ar demonstra ca te-ar fi bagat vreodata cineva in seama.

Omu a scapat de la ospiciu intr-un moment de neatentie. Ce-i asa de greu de priceput?

#22
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostGonthar, on 20 octombrie 2013 - 10:51, said:

Eu cand m-am declarat supraom, ati facut caterinca dar acum vine unu' care zice ca e geniu si toti il felicitati.....Care e faza?
Se uita si ei la om.. :)

View PostOvidiuAnghelidi, on 19 octombrie 2013 - 12:21, said:

Am facut de asemenea cea mai mare simulare de creier din lume (a se vedea urmatorul articol de pe Discovery Channel)
Aia din articol nu par prea incantati..

Ce face creierul asta simulat ? Face miau, face kk or smth intr-un mediu virtual ? Are simturi ? Are muschi (virtuali macar) ? Misca ?
Cum stii ca a functionat ? (altfel decat miliarde de calcule pe secunda - ca asa face si un comp intrat intr-o bucla infinita)

#23
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Este o problema sa demonstrezi si ca oamenii au spirit, si unii din ei, macar cativa, chiar au.

In plus, manifestarea spiritului (corpul astral ) la un om normal, este foarte subtila, intr-un plan al sub-sub constientului.

Nu discutam aici de persoane care au capacitati paranormale si extrasenzoriale iesite din comun, capacitati care de altfel se pot pune, cel putin partial, pe seama corpului eteric, mai putin subtil decat spiritul.

In urma acestor observatii, este de bun simt o concluzie ca algoritmul de A.I. utilizat in aceste simulari, inca lasa mult de dorit.
Desigur, este vorba de un ansamblu retea neuronala fizica, si algoritmi implementati software.

Atunci cand teste stiintifice pot demonstra ca un om are spirit sau nu, abea apoi putem discuta serios de retele neuronale artificiale, care au sau nu si astfel de caracteristici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate